Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko opinii UOKiK-u brakuje do rozstrzygnięcia konkursu na DVB-H

Tylko opinii UOKiK-u brakuje do rozstrzygnięcia konkursu na DVB-H

WitekT 4 Marca 2009 19:41

0 0

UKE wyłoni zwycięzcę przetargu na operatora telewizji mobilnej po otrzymaniu opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

Jesteśmy gotowi do zakończenia przetargu i wyłonienia zwycięzcy. Potrzebujemy jeszcze opinii UOKiK dotyczącą wpływu potencjalnego zwycięzcy na konkurencję na rynku - powiedziała Streżyńska.

Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK powiedział, że Urząd kończy pracę nad dokumentem i w ciągu kilku dni prześle je UKE.
UKE ogłosił konkurs na operatora telewizji mobilnej (DVB-H) w październiku 2008 roku. W multipleksie przewidziano miejsce na 16 kanałów. Według warunków przetargu, pierwsza stacja ma ruszyć w ciągu 3 miesięcy od uzyskania rezerwacji, do końca roku - 10, a 31 do końca 2011 roku. Patrząc na europejskie doświadczenia w tej kwestii można założyć, że kilka podstawowych kanałów zostanie zaoferowanych odbiorcom za darmo, pozostałe będą płatne.

W styczniu oferty złożyły dwa podmioty: spółka czterech operatorów - Mobile TV - oraz INFO-TV-FM. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2009-03-04 20:01:42  host: f142-155.opera-mini.net

  Raczej pewne jest ze mobile TV wygra ten przetarg

 • 0

  2.  2009-03-04 20:30:37

  No właśnie niekoniecznie... :-)

 • 0

  3. ~  2009-03-04 21:15:21  host: f96-050.opera-mini.net

  Wazne info.nie wiem czemu ale odnosze wrazenie ze ft zgarnie najlepsze karty i z tego rozdania..likwidacja logo tp,free i dom,cdma,tp emitel i finanse w konsorcjum 4dvbh.tj tylko logo orange i duzy monopol.mirekb

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet