Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko jedna trzecia przenoszonych numerów to prepaidy

Tylko jedna trzecia przenoszonych numerów to prepaidy

WitekT 25 Marca 2014 11:11

14 2

Dwie trzecie przenoszonych między sieciami numerów to abonamenty, a tylko jedna trzecia to prepaid - powiedział serwisowi rpkom.pl Marian Soja, dyrektor departamentu marketingu usług prepaid w T-Mobile.




Przypomnijmy, że w zeszłym roku sieć zmieniło 1,5 mln numerów. To oznacza, że sieć zmieniło około 1 mln numerów abonamentowych oraz około 0,5 mln prepaid.


Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2013 roku.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: mnp

w sumie: 31
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Ja  2014-03-25 12:52:20  host: 89.204.139.121

    @4 czy piszesz o Vectone Mobile? Coś ciekawego będzie? Jak myślisz?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-03-25 12:52:58

    Abonament na dzień dzisiejszy wychodzi bardzo korzystnie, dawniej faktycznie gdy w abonamencie 30 zł było 50 minut to opłacalne średnio było, ale teraz już za tą kwotę no limit można mieć :))

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~q2q2q2  2014-03-25 13:02:26  host: adec10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to tylko statystyki , duża część prepaidów nie jest przenoszona bo i po co , wyrzuca się starą kartę i kupuje nową ( lub starą podtrzymuje się za 5zl na jakiejś rocznej ważności konta ) - większość ludzi tak robi - wyjątek stanowią ludzie bardzo mocno przywiązani do numeru , oraz ostatnio duże bonusy w nowej sieci , poza tym myślę że to prepaidy kreują rynek ze względu że przy kiepskiej ofercie jednego operatora nic nikogo tam nie trzyma - a abonament to abonament - trzeba dotrwać do końca umowy :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16.  2014-03-25 13:04:31

    Ja bym chciał poznać statystki operatorów, na ilość kart prepaid ale takich z których w ostatnich 3 miesiącach wykonano min 30 minut. I od razu z milion kart by odpadło ^^

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17. ~Kuzyn1920  2014-03-25 13:59:54  host: 92.60.132.22

    A mnie najbardziej ciekawi jak długo przenoszona karta na postpaid była aktywna w prepaidzie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    18.  2014-03-25 14:07:00

    Że co? A czytam non stop na Telepolis, ze to prepaidowcy są najbardziej świadomymi użytkownikami komórek i to oni śmigają z operatora do operatora jak poprzedni np. wprowadza opłatę za kontrolę stanu konta... O co chodzi? Prasa ciągle kłamie? ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Prawda  2014-03-25 14:11:33  host: 89-67-188-122.dynamic.chello.pl

    Jak wypowiada się ktokolwiek z T-Mobile to zawsze jest to tragedia.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~nikiSp  2014-03-25 14:20:54  host: 93.154.191.129

    ja z całą Firmą zabieram się z Play ok 30 numerów pewnie Orange wybiorę .. kiedyś byłem w orange więc wróce

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-03-25 14:29:45

    @nikiSp, w takim razie prosze cię o kontakt krakoczy@outlook.com , obsługuje biznes w Orange więc coś fajnego wybierzemy i dodatkowe rabaty ;))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~?  2014-03-25 14:34:43  host: 193-239-39-133.ksi-system.net

    Abonamenty migrują zgodnie z istniejącym trendem co roku zmieniam sieć w zależności od tego gdzie tańsze no limit i gdzie miesiące za zero złotych albo za złotówkę i w jakiej liczbie. pre-paidy jak dostaną roczną ważność konta albo usługę no limit natury rbm za 29zł to już są całkiem happy i nie muszą zmieniać sieci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23.  2014-03-25 16:46:56

    Przyznam się, że baaaardzo dłuuuugo czekałem na to info. Mam nadzieję, że położy ono kres bajdurzeniu niektórych, na temat migracji. Jeszcze w uszach brzmią mi mądrowania o tym, że " wszędzie jest tak samo, u każdego operatora". Okazuje się, że niekoniecznie. Sam osobiście znam kilkadziesiąt osób, które zmieniły sieć na wiadomą. Przyznam się szczerze, że po początkowym hurraoptymizmie już ostrożniej podchodzę do migracji, chociaż swojego wyboru nie żałuję ani przez chwilę. Zdaję sobie jednak sprawę ze specyfiki i indywidualnego, właściwego jedynie danej osobie, sposobu korzystania z telefonu. Dlatego ostateczny wybór operatora powinien być bardzo przemyślany, tak by cena i jakość były zadowalające, na czele z dobrym zasięgiem. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-03-25 17:27:08

    mnie też wyleczyli z abonamentu i nie tylko w telefonii, nie mam też karty kredytowej czy platformy telewizyjnej, generalnie im mniej niespodziewanych opłat (czytaj: wysokości tych opłat) tym lepiej

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~gościuuuuu  2014-03-25 18:14:34  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    ~Lord - pewnie po połowie ;) Co do przenosin to sporo ludzi WALI teraz bo są dobre warunki (a do końca umowy kilka-kilkanaście m-cy) a potem płacz bo u dotychczasowowego pojawiły się lepsze (a w najgorszym razie porównywalne) warunki ale już tam gdzieś coś dostali (albo straszą karą) i fiuuu fiuuu można tylko zrobić

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-03-25 20:50:27

    Oj tam oj tam... jasna sprawa, że tak musi być. Ile tak naprawdę jest hardprepaidowców? Pewnie połowa to karty chwilówki - do netu na wakacje, żeby wystawić coś na allegro, jako drugi numer do koleżanki, śpioch z roczną ważnością konta, wciśnięty z jakąś promocją drugi sim, itd... Abonament wymusza podejmowanie jakichś decyzji. W prepaidzie albo urosła skarbonka, więc nikt numeru nie przeniesie, albo sim ląduje w koszu i kupuje się drugi, bo prościej. Prepaid to ie biznes, gdzie mamy setki kontaktów i numer jest bardzo istotny. Wcale mnie to nie dziwi, nawet sporo tych numerów przeniesiono.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~gościuuuuu  2014-03-25 20:54:49  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    przeniesiono bo iphona za złocisza dawali ;P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-03-25 21:30:59

    słoneczny - no ja mam tylko takie prepaidy - z 6 będzie ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    29.  2014-03-25 22:12:29

    @wlo. No ja aż tylu nie mam, ale zdarza mi się w ciągu roku dokupić jedną, dwie karty sim do netu przy tablecie i głosową do jakiegoś drobnego handelku w sieci. A przy starterach za 5zł, to żaden problem. Znam też sporo ludzi, którzy wspomagają się drugim simem. Tak, więc moim skromnym zdaniem, takie statystyki są funta kłaków nie warte.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    30.  2014-03-26 08:58:02

    Ja osobiście po raz pierwszy od kilku lat nie dziwie się, że ludzie wybierają prepaid. Jak ktoś nie potrzebuje no limitów to na kartę wychodzi mu taniej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~olek  2014-03-26 09:33:46  host: 91.231.83.9

    Wybierając abonament jesteśmy ugotowani na np. 24 miesiące. Przez ten czas jesteśmy zdani na zawartą umowę. W tym czasie następują zmiany w ofertach, które nas już nie dotyczą. Gdy kończy się umowa często dostajemy ofertę gorszą niż człowiek z ulicy. W prepaidach operator musi dbać o klienta, żeby mu nie uciekł do konkurencji. Stąd prześciganie się w promocjach. Jedynym ograniczeniem są środki zgromadzone na koncie, które przed zmianą operatora powinno się wykorzystać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-03-27 15:41:26

    olek - że co? Dbać o klienta? Chtba tylko medialnie? Ty naprawdę myślisz, ze prepaid jest dla operatorów czymś ważnym? Owszem - kest, bo przynosi przychód, ale tojest tylko coś, co można ludziom sprzedawać masowo i nawet po kilka sztuk - w każdej chwili można nową promocję zrobić, cofnąć... A ludzi po prostu dokupią kolejną kartę. A w mediach ładnie wygląda - nowa promocja, nowi klienci itd. Naprawdę obudź się! Ja mam 6 kart prepaid - aktywnych! Ale nie używanych! Ilu jest takich jak ja? Mnóstwo! Stąd te średnie po 40 minut czy 9 zł. A to że jest jakiś odserek bazy prepaid wartościowy? No zawsze jest - to ta klasyczna krzywa pokazuje - zawsze się sprawda - jest tylko bardziej albo mniej płaska ;-)

Dodaj swoją opinię