Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko jeden menedżer Milmeksu z zarzutami

Tylko jeden menedżer Milmeksu z zarzutami

WitekT 9 Kwietnia 2015 08:43

2 1

Na dalszy czas oznaczony przedłużyła prokuratura toczące się od sierpnia postępowanie ws. działalności spółki Milmex Systemy Komputerowe - pisze Parkiet. Firma z Sosnowca zalega z wypłatą pieniędzy wielu podmiotom, w tym pracownikom.

Zobacz: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Netmaksu.

Według osób znających sprawę, zarzuty postawiono dotychczas tylko jednemu z menedżerów z zarządu Milmeksu. Jednemu, bo pozostali - jak informują byli pracownicy - przebywają na zwolnieniach lekarskich i nie mogli stawić się do tej pory na przesłuchaniach.

Zobacz: [Aktualizacja II] Darmowy Internet unijny na 2 lata w sieci NetMaks.




Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyłudzenia około 80 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury informatycznej. Śledztwo jest prowadzone także w sprawie klientów, którzy wzięli 2,5 tys. zł kredytu na urządzenia dostępowe. Miał on byś spłacany przez Milmex, ale gdy firma przestała się wywiązywać z płatności, banki zaczęły kierować roszczenia do abonentów.

Zobacz: Milmex, dostawca darmowego unijnego Internetu podejrzany o wyłudzenie około 80 mln zł.

Jednocześnie, w katowickim sądzie, toczy się postępowanie z wniosku o ogłoszenie upadłości Milmeksu. Według pracowników, Milmex mógł utracić płynność finansową w październiku 2013 roku. Ich zdaniem, od tamtej pory do kwietnia 2014 roku konta bankowe firmy wraz z wypłatami dla pracowników zajął komornik.

Zobacz: Sąd wyznaczył Milmeksowi tymczasowego nadzorcę.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:

Tagi: milmex | netmaks

w sumie: 12
  • 1

    1. ~goral2099  2015-04-09 08:56:25  host: ec2-54-236-253-58.compute-1.amazonaws.com

    Matko...głupich nie sieją. 2,5 tyś. kredytu na DARMOWY internet...ale...
    mam nadzieję, że większość pieniędzy klientów i pracowników uda się odzyskać.
    Ciekaw jestem czy bank biorący udział w tej piramidzie nie widział w tym nic złego czy niemoralnego.

  • 0

    2.  2015-04-09 08:57:15

    kolejny wielki przekręt a winnych nie ma,a kasa pewnie leży już na zagranicznych kontach w razie czego.

  • 0

    3.  2015-04-09 09:02:36

    Takie rzeczy tylko w polandii :(

  • 2

    4. ~Calm7  2015-04-09 09:36:24  host: n16-10-03.opera-mini.net

    Biedactwa się rozchorowały...? No kurde, sąd jest aż taak naiwny?!

  • 2

    5. ~  2015-04-09 09:36:58  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    A kogo to obchodzi, że nie mogą stawić się na przesłuchaniach? Niech sąd nakaże by wyznaczyli pełnomocników. Tak, to można się całe życie uchylać.

  • -3

    6.  2015-04-09 09:38:49

    Jak głupi daje to mądry bierze... Prawda tutaj propagowana od zawsze ;-) Po co na chłopakach psy wieszać? Bo są cwani? Popieramy zaradność przecież, nie? ;-)

  • 0

    7.  2015-04-09 09:58:03

    6). Aleś walnął...

  • 2

    8.  2015-04-09 10:07:52

    To jak długie mogą być te zwolnienia lekarskie ? :o

  • 2

    9. ~Zaznajomiony  2015-04-09 10:22:46  host: nl.tor-exit.neelc.org

    Oj dzieci, dzieci, jeszcze mało wiecie o Polsce. W tym przypadku to nie był zamierzony przekręt, to menedźerka "po polsku" doprowadziła do tej katastrofy. Tak jak do wielu podobnych w przypadku autostrad i innych tego typu inwestycji. Hint-> panowie nie uciekli z Polski a przecież powinni byli, jeśli planowali ukraść te pieniądze.

  • 0

    10.  2015-04-09 10:39:58

    7 - kiedy ta firemka zaczynała oferować usługi, wyraziłem się jednoznacznie co o tym myślę. Dzisiaj mogę sobie pozwolić na totalną kpiną z tych, którzy głupi byli, albo chcieli być cwani i mieć za darmo coś, czego za darmo nikt nie daje... No ale za stary jestem, zeby logicznie wysnuwać wnioski z długoletniego współżycia z Rodakami w Tym kraju ;-)

  • 0

    11. ~Ralf  2015-04-09 13:32:46  host: 78.133.137.186

    @10 popieram, za darmo to się nawet wp****ol nie dostanie.

  • 0

    12.  2015-04-09 14:00:13

    Winnych nie ma. Kasy też nie.

Dodaj swoją opinię