Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko Era sygnalizuje odpowiedź na LongPlay

Tylko Era sygnalizuje odpowiedź na LongPlay

WitekT 17 Marca 2010 11:36

0 0

Większość operatorów nie chce ujawniać dalszych kroków w odpowiedzi na ofertę LongPlay. Zmiany w ofercie w najbliższych tygodniach zapowiada jedynie Era - pisze serwis forsal.pl.

Pracujemy nad nowymi ofertami w kilku segmentach. Z jednej strony będą to nowe usługi, ale także nowe stawki. Być może niższe niż 29 groszy za minutę, ale to wciąż analizujemy - mówi Paweł Szarkowski, dyrektor marketingu usług abonamentowych sieci Era.




Szarkowski jednak dodaje, że jego zdaniem oferta Play ze Stanem Darmowym nie jest wcale tak rewolucyjna, jak przedstawia ją operator.

Stan darmowy mamy w naszej ofercie już od ubiegłego roku w ramach usługi Sieć Rodzinna, w której można rozmawiać za darmo nawet z sześcioma numerami. Z kolei stawka 29 groszy za minutę obowiązuje już w naszej nowej taryfie Nowa Jedyna - podkreśla Szarkowski.

Źródło tekstu: forsal.pl     

Dodaj do:
w sumie: 151
  • 0

    132.  2010-03-25 13:37:18

    Sieć rodzinna pozwala na rozmawianie pomiędzy wszystkimi numerami,które do tej sieci należą. Za usługę płaci jedna osoba, reszta ma abonamenty i Tak Taki i w ramach Sieci rodzinnej dzwoni za darmo nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych kosztów. Ale oferty z których się korzysta to sprawa niezależna od sieci rodzinnej.

  • 0

    133. ~robek  2010-03-25 17:24:15  host: 77-255-240-216.adsl.inetia.pl

    Era zauważyłem jako jedyna jak na razie chce walczyć i wypuszcza sensowne oferty i promocje. Plus tylko pogarsza swoje oferty. Orange stara się ale jeszcze trochę brakuje. Także sądzę można się spodziewać że Era naprawdę coś konkretnego zasunie w najbliższym czasie:)

  • 0

    134.  2010-03-25 18:50:57

    Odpowiedź do "Obserwatora". Sieć rodzinna gdzie wszystkie 5 osób mam w niej, czy 4 mln ludzi z czego nikt z moich najbliższych nie ma tego dziadostwa. Ciekawe która oferta jest ciekawsza? Co może mam dzwonić do obcych osób z Play?

  • 0

    135. ~  2010-03-25 19:21:44  host: p08-11.opera-mini.net

    No era może sobie gadać i gadać i nie ma nic. Pewnie skończy się jak era obiecała poprawę taktaka. Miała być super oferta i.. Dali taktak fona dopiero gdy już każda prawie sieć miała stawkę 29gr/min i niższą. Pewnie i tym razem będzie podobnie..

  • 0

    136. ~  2010-03-25 23:10:31  host: 195.117.116.35

    do 134: jezeli tylko dzwonisz do 5 osob to wlasciwie po co wogole dzwonic? Moze lepiej kup karte TP i sobie z budki podzwon. A swoja droga to jestem bardzo ciekawy co wymysli ERA. Zobaczymy...

  • 0

    137.  2010-03-26 08:23:56

    do 136; dzwonie do wielu osób, ale pozostali są w Heyah, Era, Orange i Plus. Nie mam nikogo w Play. To chciałem przekazać. A Ty już doszukujesz się że dzwonie tylko do 5 osób.

  • 0

    138. ~  2010-03-26 08:29:57  host: static-62-233-181-146.devs.futuro.pl

    do 137; nie doszukuje. przypadkowo otworzylem ta wiadomosc i jak czytam o tych tanich polaczeniach w sieci to slabo sie robi. ja przenioslem nr z TT do Play Abonament (moje wpisy 130 i 131). Jak przenosilem nr to musialem jeszcze zweryfikowac dane w Erze. Pani zapytala dlaczego przenosze, bo za 34,50pln mam 350 minut lub za 49,50pln 500 min odpowiedzialem. Pani na to, ze Era tez ma wspaniala oferte, pytam jaka????? Za 55pln 180 minut (70 gdzies i 110 gdzies) !!!!!!!!!!!!!!!!!! KĄSACIE TEMAT??? Rece mi opadly, zweryfikowalem dane i poszedlem do PLAY. To wszystko. Mam nadzieje, ze Cie nie urazilem. Pzdr

  • 0

    139.  2010-03-26 09:42:40

    do 138: Spoko. Nic się dzieje. Wiem, że ERA jeśli chodzi o ilość minut w swojej ofercie odbiega sporo od Play. W Twoim przypadku decyzja nie mogła być inna niż ta którą poczyniłeś. Jednak wkurza mnie jaranie się fanów Play jeśli chodzi o ten SD. Jest to dobra sprawa, ale musi być spełniony warunek że dana osoba ma wielu znajomych w Play. Ale są także tacy, którzy całą swoją rodzinę i większość znajomych mają w Era i SD wogóle ich nie rusza.

  • 0

    140.  2010-03-26 17:40:58

    Żeby się SD opłacał- trzeba mieć znajomych w Play i w przypadku PF ładować co miesiąc za 30zł. Sieć rodzinna działa na zupełnie innych zasadach: jedna osoba wykupuje darmowe rozmowy MIĘDZY kilkoma osobami, nawet z Tak Taka.

  • 0

    141.  2010-03-26 17:52:08

    pablo_79 (140) - Żeby Sieć Rodzinna się opłacała trzeba mieć znajomych w Erze i sponsora na darmowe rozmowy (a do tego i tak każdy musi opłacać swój abonament ewentualnie doładowywać konto). Nie mówiąc już o tym, że nie zadzwoni już za darmo do kogoś spoza Sieci Rodzinnej, a będącego też w Erze (nawet gdy w swojej Sieci Rodzinnej ma mniej niż 6 osób). W każdym bądź razie miesięczne rachunki (przy korzystaniu z Sieci Rodzinnej) kształtują się praktycznie na tym samym poziomie, co sieci 6 osób w Play, korzystających ze Stanu Darmowego. W Play Fresh każdy płaci sam za siebie, an ie liczy na sponsora... ;-P

  • 0

    142. ~Poll  2010-03-26 18:26:05  host: tr1-97.netfala.pl

    Dampe, jeśli dzwonisz tylko do znajomych o których w 100% wiesz gdzie są a są w Erze i masz ich niewielu to dzwoń . Jak będziesz musiał kiedyś zadzwonić do nieznajomego to zaczną się schody . Skoro jednak nikt z Twoich najbliższych nie jest poza Era to masz rację .

  • 0

    143.  2010-03-26 18:39:42

    Jojo, abonent sam zamawia Sieć Rodzinną z osobami, z którymi chce się najczęściej kontaktować. To, że reszta może dzwonić między sobą to tylko miły dodatek- i bardzo korzystny dla pozostałych. Np. dla TTHota, w którym użytkownik może na razie na stałe rozmawiać tylko z 3ma wybranymi. Sieć rodzinna nie jest usługą obligatoryjną. A czy w PF każdy płaci za siebie? Twoje teorie o SD w PF za 15zł/miesiąc temu zaprzeczają. Sieć rodzinna jest dostępna od dawna i w nowszych abonamentach ze zniżkami bądź za darmo do wybranych numerów. Teraz Era zapowiada zmiany w swoich usługach, może zmienią również zasady SR.

  • 0

    144.  2010-03-26 18:55:02

    pablo_79 (143) - W Play Fresh nie muszę na to liczyć, że ktoś zamówi dla mnie darmowe rozmowy. Mam wybór. Mogę co miesiąc płacić 30 zł i mieć Stan Darmowy, jak również mogę płacić i 15 zł na miesiąc i korzystać z darmowych rozmów poprzez Stan Darmowy. To nie teoria, a praktyka. Każda ze stron wciąż płaci za siebie tyle, że co dwa miesiące - to proste! Jeden miesiąc ty korzystasz z "mojego" SD, a drugi ja z "twojego". To, że Sieć Rodzinna dostępna była wcześniej, to swoja drogą. TERAZ jednak są też porównywalne oferty darmowych rozmów u konkurencji - jest więc wybór. Gdzie w TT Hot można rozmawiać za darmo? Ja widzę 3 numeru za 12 zł (sama aktywacja), a więc zostaje jedynie 14 zł na koncie głównym na pozostałe usługi (przy założeniach doładowań 50 zł raz na 3 miesiące). A to co Era dopiero ZAPOWIADA, to jak na razie niezbyt mnie interesuje. Ocenimy, jak wyjdą na wierzch konkrety oferty.

  • 0

    145.  2010-03-27 10:58:27

    To prawda żeby stan domowy się opłacił trzeba ładować co 30zł miesięcznie no i jeszcze mieć naprawdę z kim gadać po tej sieci (Play). W innym wypadku będzie to po prostu opcja bezużyteczna. Tak jak ktoś napisał sieć rodzinna działa trochę na innej zasadzie i w sumie jest tańsza. Bo tylko jedna osoba za to zapłaci a wszystkie korzystają. W Play aby wszyscy mogli korzystać każdy z osobna musi wykupić.

  • 0

    146. ~Poll  2010-03-27 11:21:51  host: 195.245.213.9

    Eski , jak się nie ma z kim rozmawiać to ani siec rodzinna nie działa ani stan darmowy . Jak nie masz do kogo gadać to to nie wykupujesz ŚR i SD . Jak masz z kim gadać to bardziej opłacalny jest SD

  • 0

    147. ~lukik  2010-03-27 16:48:05  host: 093105054170.swiecie.vectranet.pl

    Era PODNIOSŁA cenę telefonów i obniżyła liczbę minut w abonamencie w porównaniu do tego co było w lutym. Gdy podpisywałem umowę bez telefonu za 50 zł dostałem 290 minut do wszystkich. Teraz jest 120 minut do wszystkich i 240 tylko do ery. Pewnie wrócą do tego co było w lutym i obtrąbią sukces :/

  • 0

    148. ~Poll  2010-03-27 20:58:26  host: tr1-97.netfala.pl

    Fakt to dziwne , lawinowo W3 traci klientów i stara się nadrobić straty podwyżkami . Wyglada na to że im jest wszystko jedno czy mają 14 mln klientów i z każdego złotówkę czy jednego klienta i 14 milionów od niego .

  • 0

    149. ~  2010-03-31 14:22:21  host: 94.254.246.96

    W3 raczej nie notuje lawinowych odejść. Play po 3 latach ma ok. 3 mln klientów, to nawet nie 10% wszystkich uzytkowników. @147, obniżki są m.in. w TTFonie- koszt utrzymania oferty to 16,66/miesiac i można dostać SE Naite czy LG Cookie za 1 zł.

  • 0

    150. ~  2010-03-31 22:46:32  host: 88-199-80-67.tktelekom.pl

    Jestem w ERZE prawie od poczatku :-) Plusow ERY nie bede wymienial ale minusy tak! 1 to ze podczas trwania umowy stawki /ceny sa wazne do konca umowy! I dlatego place 59 gr/min. 2 Nie kompetentni konsultanci ... kiedys bylo lepiej! a co do stanu darmowego jestem za pod warunkiem ze obecnych abonentow tez siegnie!a nie tylko nowych lub tych co beda mieli abonament za minimum100 zeta !

  • 0

    151. ~  2010-04-01 16:07:00  host: 188.33.210.104

    150, nie zmienia się warunków umowy w czasie jej trwania, wiec wszystkie nowe promocje będą dotyczyły nowych abonantów. W TTFonie przez to zostały stare w usłudze Numerki za Grosze. Płacić 59gr/min będziesz do końca trwania umowy i tak jest wszędzie.

Dodaj swoją opinię