Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko 2,2 mln Nokii Lumia w pierwszym kwartale?

Tylko 2,2 mln Nokii Lumia w pierwszym kwartale?

LuiN 8 Czerwca 2012 11:16

0 0

Nokia nie podała oficjalnych statystyk dotyczących sprzedaży smartfonów Lumia w I kwartale. Teraz pojawiły się szacunki IDC. Czy 2,2 mln sztuk to dużo?

Liczba 2,2 mln telefonów dotyczy przy tym nie tyle telefonów nabytych przez klientów, ile urządzeń dostarczonych do sklepów. Oznaczałoby to, że Windows Phone, system wybrany przez Nokię jako wiodący, ma jedynie 18,5% udziałów w sprzedaży smartfonów Nokii (11,9 mln sztuk w I kwartale).




Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w ujęciu całego rynku - Lumie stanowiły w I kwartale niespełna 1,5% rynku smartfonów (152,3 mln sztuk sprzedanych telefonów). Sytuacja Nokii powinna znacznie poprawić się po II kwartale - za sprawą ciepło przyjętej przez rynek Lumii 900.

Źródło tekstu: IDC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    25. ~Gjmyfdv,  2012-06-08 21:56:04  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    A jakiego androida polecacie za 550 zł, który przebije lumie 710?

  • 0

    26. ~  2012-06-08 21:57:50  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    I właśnie ile lumiaków poszło od operatora. Obstawiam, że zdecydowanie więcej. Nawet na Allegro liczba wystawionych oscyluje koło 300

  • 0

    27.  2012-06-08 22:29:01

    A jak z tą wielozadaniowością WP7 ? Bo czytałem, że nie najlepiej.

  • 0

    29.  2012-06-08 22:55:54

    # 9 - mylisz smartfony z feature fonami, dokładnie tych wszystkich ograniczeń o których wspominasz nie ma np SE k550, czy Nokia 6300 "Każdy kto miał wcześniej smartfona i chociaż sporadycznie korzystał z jego bardziej zaawansowanych funkcji, nie zniesie tak debilnych ograniczeń jak brak pełnego BT, konieczność używania Zune, problem z własnymi dzwonkami, ograniczenia formatów załącznika maila, czy brak kontroli nad pamięcią wewnętrzną, a o funkcji pamięci masowej już nie wspomnę." Także te wymienione przez Ciebie cechy to nie jest wyróżnik smartfona - o tym, że telefon jest smart decyduje coś innego. Podobno jest to otwarty system operacyjny.

  • 0

    30. ~  2012-06-09 00:08:50  host: 89-76-129-217.dynamic.chello.pl

    Dzięki applefan za ten wpis :) Dowcip Ci się udał. Idę spać z bananem na twarzy :D

  • 0

    32. ~code  2012-06-09 08:52:53  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    @29 kiedyś przyjęło się, że różnicą między smart a feature phonami jest kwestia instalacji aplikacji pisanych w określonym języku oprogramowania. "Otwarty" system nie ma nic do rzeczy, zwłaszcza, że "otwarty" jest tylko Symbian. Jednak z perspektywy Klienta nie ma większej różnicy między smart i feature phonem i dlatego proponuję nie wyciągać definicji w dyskursie.

  • 0

    33.  2012-06-09 09:01:41

    @28 to chyba o jednej rzeczy nie wiesz. Aplikacje dla Windows RT więc i WP8 mogą działać na Windows 8. Dodatkowo ich pisanie jest znacznie ułatwione. Więc nawet jeśli Windows RT i WP8 okazałyby się klapą to i tak aplikacja tego dewelopera ruszy na najbardziej popularnej platformie na świecie. Właśnie to M$ najlepiej dba o deweloperów. Dlaczego więc unikali WP7? bo jest mało popularny. Ale to się zmieni, bo aplikacje Metro będą działały na każdym urządzeniu z tym interfejsem. M$ jest, ale na dominującej pozycji jeśli o to chodzi. @31 Ponieważ Nokia przestała być modna? Opłaceni ludzie zaraz ruszyli w eter po premierze Androida opowiadając jaka ta Nokia jest zła mącąc ludziom w głowach? Za późno otworzyli Symbiana? Problemem nie są produkty Noki. Ale jej polityka sprzed kilku lat. jakbyś się interesował tym rynkiem jakieś 3-4 lata temu nie zadawałbyś teraz takich pytań.

  • 0

    34.  2012-06-09 17:21:23

    31. - mój chrześniak studiuje w Łodzi... Ostatnio planuje zmienić telefon i o iPhone mówi - w tramwaju WSZYSCY mają iPhone podobno... To tylko moda. Lans, pokazanie się. Pamiętam dyskujsę o tej pierwszej płaskiej motoroli - taka czarna płaska, rozkładana... Normalnie nie mieć tego to był dopiero obciach. Moja znajoma też nie chciała być obciachowa i kupiła, po roku musiała kupić co innego, bo jej wyświetlacz przestał działać a naprawa gwarancyjna była niemożliwa, bo z winy użytkownika - popęgałły jakieś złącza czy coś...

  • 0

    35.  2012-06-09 19:44:10

    tak też pamiętam, pierwszy razr motki :] badziew ale trzeba przyznać ładny był, mimo że farba odpadała, system był popie$%^ony psuł się tak, że połowa komisów mogła hurtownie motek założyć...

  • -1

    37. ~  2012-06-09 20:27:40  host: 178.183.159.237.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Raz się z czymś zgadzamy.

  • 0

    38.  2012-06-09 23:29:34

    @36 nie żebym się czepiał, ale ludzie najbardziej zadowoleni są z... Lumii 900. I Siri sama to powiedziała swego czasu.

  • 1

    39.  2012-06-10 14:12:06

    Powiedziala jaki telefon wygrywa w jakims rankingu Panie Mańku, ukrywanie istotnych infoacji pokazuje kompetentną odpowiedz.

  • 0

    40.  2012-06-10 15:56:22

    @39 nie w jakimś rankingu tylko na podstawie średniej oceny w całym internecie, dane są zebrane przez Wolfram Alpha(siri korzysta z ich bazy) i bazują na ocenach z serwisów typu cnet's review, gsmarena i innych zajmujących się rynkiem mobilnym :]

  • 0

    41.  2012-06-10 16:26:43

    @39. Racja, co jednak nie zmienia faktu iż samo pytanie było zle interpretowane :]

  • 0

    42.  2012-06-10 17:14:42

    @41 jak źle? ""What is best smartphone ever"" nie może chodzić o moc telefonu bo pytanie brzmiało by "...most powerful...". nie może dotyczyć jakości wykonania bo pytanie zawierało by słowo "build quality", jedyne co zostaje to zinterpretować "best smartphone" jako średnią ocenę jakośc/cena/wykonanie/szybkość, a to właśnie lumia 900 był jednym z lepiej ocenianych telefonów(w tym okresie gdy o tej odpowiedzi siri było głośno).

  • 0

    43.  2012-06-11 09:32:11

    Siri korzystalo ze zlego zrodla przy wymienionym ptytaniu, zostalo to poprawione.

  • 0

    45.  2012-06-11 09:57:31

    jak ze złego? siri cały czas korzysta z Wolfram Alpha. A to że Applowi nie pasowała odpowiedz i zretuszowali ją by im pasowała medialnie to całkowicie inna sprawa. Źródło było bezstronne, pytanie dobrze zadane, a odpowiedź zgodna z prawdą(w tym czasie, bo dane w internecie cały czas się zmieniają).

  • 0

    46. ~MarcinGsm  2012-06-11 10:01:09  host: user-164-126-124-25.play-internet.pl

    Chyba dostawy sa za małe bo wszedzie lumia 800 niby jest na stanie ale trzeba zamawiać i czekać 10 dni

  • 0

    47.  2012-06-11 10:07:54

    @44 applefan, wolfram alpha posiłkowało się głównie opiniami z Best Buy, ale również na podstawie recenzji, i to one zdecydowały o tym wyniku, a Apple perfidnie zablokowało tę odpowiedz bo im nie odpowiadała i zamiast zebrać opinie z innego źródła zaprogramowali siri by po prostu odpowiedziało "The one you're holding." i tak zamiast dowiedzieć się o średniej ocen jakiegoś modelu apple mówi użytkownikom to co chce.

  • 0

    49.  2012-06-11 10:49:54

    teraz jest zero ocen bo jak mówiłem apple blokuje odpowiedź z bazy wolfram alpha, więc jak mogłeś to sprawdzić? http://www.businessinsider.com/apple-corrected-siris-best-smartp hone-ever-answer-2012-5 to ci wyskoczy jak zapytasz.

Dodaj swoją opinię