Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tusk: UKE nie ostrzegał o ACTA. Streżyńska: bo nie było z nami konsultacji

Tusk: UKE nie ostrzegał o ACTA. Streżyńska: bo nie było z nami konsultacji

WitekT 27 Stycznia 2012 14:18

0 0

W sprawie ACTA nie otrzymałem żadnego sygnału od Pani Prezes UKE, nie licząc ostatnich kilkudziesięciu godzin, kiedy już sprawa nabrała charakteru bardzo powszechnego - powiedział o Annie Streżyńskiej poczas sejmowej debaty Premier Donald Tusk. Debata dotyczyła wyboru Magdaleny Gaj na stanowisko Prezesa UKE.

Więc, jeśli możemy mieć zastrzeżenia do różnych instytucji, że nie wyczuły wrażliwości tematu (...), to muszę powiedzieć - nikt tu nie jest bez winy - powiedział Tusk. Dodał, że nie czuł się przez szefową UKE jakoś szczególnie uprzedzany o wątpliwościach związanych z ACTA.

Anna Streżyńska odpiera, że premier nie mógł od niej otrzymać sygnału co do ACTA, bo ten dokument nie był konsultowany z UKE.




Podobnie jak z GIODO (nie otrzymał - przyp. red.), co GIODO podkreślił na posiedzeniu Komisji. Ja też w swoim stanowisku dla połączonych komisji sejmowych wyraźnie napisałam, że wcześniej ten dokument nie był z nami konsultowany. Rzucanie w sejmie, gdzie nie mogę się bronić, bo nie zostałam zaproszona, takich słabo zawoalowanych sugestii, że nie wykonuję dobrze mojej pracy, jest nie w porządku - napisała Streżyńska na Facebooku.

Wideo z obrad Sejmu, a dokładniej punktu dotyczącego wyboru Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE, można zobaczyć na stronach TVP Parlament (od 31. minuty).

Szerzej o wyborze Magdaleny Gaj na stanowisko Prezesa UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 122
  • 1

    114.  2012-01-29 09:29:55

    W Rosji Putin pieknie załatwił koncerny. Wymusił na nich ceny dostosowane do zarobków przeciętnego rosjanina. Ile litrów paliwa może kupić sobie niemiec a ile polak za średnią krajową ? Nie zapominajmy ze to USA i Europa sprzedałą nas w jałcie.

  • 1

    115. ~  2012-01-29 09:57:54  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Jak patrzę na decyzje tych ludzi to naprawdę nie dziwie sie tym którzy płaca swoje podatki w innych krajach, mimo ze Polska to piękny kraj pięknych kobiet mam ochotę z niego wyjechać bo rządzi nim banda nieudacznikow

  • 0

    116. ~  2012-01-29 13:00:38  host: ddh21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo jak pijany płotu się uczepiłeś muzyki i filmów. "Internet 2" już jest wprowadzany w USA. U nas pewnie po cichu też. ACTA to przygrywka do inwigilacji i eliminacji niepokornych. Człowiek inteligentny powinien dostrzec drugie dno. Kuriozum to jest to, że USA nie podpisały, a w Polsce będą mogli ścigać nas i wyciągać kasę przez koncerny. ACTA można było podpisać do 31 marca 2013, więc po co ten pośpiech o ponad rok? Naciski na posłów to też co najmniej ciekawa sprawa. USA zachowuje się jak terrorysta, a nasi tak jakby mieli przystawiony pistolet do głowy. Niemniej 5 czy 6 państw nie podpisało. Można było nie podpisywać? Można było! Żadne wykręty Tuska i jego macherów nie pomogą. Prawda, aż boli. Oddać Polskę w łapy koncernów, które będą blokowały rozwój i tym samym pewnie będzie wzrost cen. Kto to wytrzyma?

  • 0

    117. ~  2012-01-29 13:05:38  host: ddh21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce jest wystarczające prawo do ścigania i karania. W końcu "Złote Blachy" za coś przyznają. Wprowadzanie ACTA jest chore, bo omija polskie sądy. Zobacz sobie na precedens prawdopodobnej deportacji studenta Anglika, który wg prawa GB nie popełnił przestępstwa, a i tak go pewnie do USA wydadzą. W takim razie po co są państwa i krajowe sądownictwo?

  • 0

    118. ~aqsia  2012-01-29 14:38:34  host: gate1.anfa.pl

    Ja przepraszam, ale jeśli premier prawie 40-milionowego kraju tłumaczy się, że "o czymś nie wiedział", to co z niego za premier? Jak on ma panować nad krajem, skoro nie panuje nad swoimi ludźmi i jeszcze z uśmiecham na ustach przyznaje się do niekompetencji?

  • 0

    119. ~Solidarność  2012-01-29 14:49:32  host: ip-78-30-111-232.free.aero2.net.pl

    Sami sobie wychowaliście dzieci studentów którzy głosując w wyborach wiedzą co dla was i Polski dobre, to teraz macie co macie. Ja na nikogo nie głosuje, wszyscy są po jednych pieniądzach.

  • 0

    120.  2012-01-29 16:14:01

    @119 i moze tu popelniamy blad. moze trzeba zaczac glosowac? ja chyba w koncu zamiast zdawac sie na innych zaczne sam. szkoda tylko ze sPISkowcy zamiast legalnie obalic przewodnictwo pana K wybieraja droge rozlamu na ktorych korzysta tylko pan T. gdyby usunac pana K to w przyszlych wyborach pan T nie mialby juz jedynego (skutecznego) argumentu. bo co to za kraj gdzie wybory polegaja na hasle "glosujcie na mnie bo bedzie rzadzil tamten" ?

  • 0

    121.  2012-01-29 19:01:48

    sumix - nagrywałem dużo. bez obawy i bez wyrzutów sumienia. dlatego, ze robiłem to zgodnie z prawem ;-) dlatego, ze na własne potrzeby a nie na nielegalny handel oraz po opłąceniu (przy zakupie i sprzętu i nośnika) odpowiedniej opłaty z tego tytułu. nie o tym akurat mówimy a o garażu pełnym super samochodów kupionych za pieniądze z paserstwa właścicieli tego zamkniętego serwisu. Dodam, że bez obawy dzielę się z przyjaciółmi np. posiadanymi płytami (też plikami z tych zasobów) ;-)

  • 0

    122.  2012-01-29 19:04:43

    116. - kto Ci broni wychodzić na ulicę? masz coś do mie? może zaraz mi zabronisz mojego prawa do posiadania własnego zdania i zgodnie z prawem wolności słowa mówienia o tym zdaniu? A co do cen - poproś swoich idoli, zeby taniej się sprzedawali... Jeśli ich wytwórnie łupią, niech sami wydają muzykę... Dla mnie to oczywuiiste. A co do inwigilacji... Masz kartę kredytową/płatniczą i jej używasz?

  • 0

    123.  2012-01-29 19:06:53

    118. - jak każdy inny - jeden był premierem i też nie wiedział co podpisują jego najlepsi do rządzenia krajem ludzie, któych wysłał na intratną placówkę w Brukseli ;-) Nie rozśmieszaj mnie takimi dziecinnymi tekstami...

  • 0

    124. ~  2012-01-29 19:24:37  host: z37-01.opera-mini.net

    123). Ale Tusk wiedział co tam podpisują... Udał teraz Greka (to najdelikatniejsze okreslenie) i odbija piłeczkę. W dodatku szuka kozła ofiarnego...

  • 0

    125. ~lalas  2012-01-30 08:48:39  host: 212.160.172.70

    Teraz ten Pajac będzie szukał winy wszędzie tylko nie u siebie...

  • 0

    126. ~ojDonaldzie  2012-01-30 09:56:02  host: 212.16.188.245

    Tak Tusk teraz jeszcze zwali wine na Strezynska, zanim zamieni ja na Gaj... A nalezy sobie najpierw zadac pytanie, po co w ogole Strezynska odwolywal?! I teraz jeszcze chce ja dobic wina o ACTA za odejscie... Prawda jest taka, ze dzieki naszemu premierowi kochanemu podpisalismy ACTA, trzeba miec honor przyjac to na klate i nie szukac dziury w calym

  • 0

    127. ~zniesmaczony  2012-01-30 11:00:46  host: 94.100.245.136

    nasz Wielki Guru wydał wyrok: Streżyńska jest be.....a on nadal nieomylny!

  • 0

    128.  2012-01-30 11:04:29

    Nie bylo konsultacji z GIODO i UKE? A czy wspomniane instytucje nie powinny same z siebie monitorowac sytuacji? Dlaczego w innych przypadkach sa w stanie wyrazic swoje zdanie i nie oczekuja ani nna konsultacje, ani na zapytania? Do czegos zostaly powolane.. Czy radiowoz policyjny powinien ominac wypadek lub bojke i nie reagowac, bo nie bylo zgloszenia? Po to mamy rzad i inne instytucje by sie wzajemnie wspieraly i kontrolowaly. Nie mozna przeciez liczyc na parlament, skoro obecnie najwieksze oburzenie cechuje tych, ktorzy wczesniej podnosili lapki za.

  • 0

    129. ~  2012-01-30 11:58:39  host: dcn30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak na logikę. Co ma wspólnego ACTA z UKE? Tusk ze swoimi przydupasami wciągnął nas w kanał i teraz stara się oczyścić. Przecież niedawno odtrąbił sukces w sprawie ACTA. Skoro się nad niczym nie panuje to należy podać się do dymisji. Tym bardziej, że USA nie ratyfikują ACTA. To jest najlepsze z tego wszystkiego. Dał się ograć jak dziecko.

  • 0

    130. ~ihbg  2012-02-01 15:46:34  host: user-31-174-106-226.play-internet.pl

    ma teraz matoł jeden na kogo zgonić... przydupasy urzędniki mu nie powiedzieli.. zapomniał bidny o głosie ludu co go wybrał

  • 0

    131. ~Maksim24  2012-02-02 23:26:06  host: wipll-22-211-static.41g.sandomierz.pilicka.pl

    Panie premierze Tusk. Po pierwsze nie było żadnych społecznych konsultacji, a obecne co teraz mają się odbyć, to pic na wodę. Konsultacje społeczne dla pana to TVN (ITI), Polsat, TVP. Panie Tusk niech się pan, oraz pana ministrowie nie ośmieszają, bo nie wszyscy ludzie mają sieczkę zrobioną przez media salonowe, tylko nadal mają mózg i dla tego myśleć umią.

  • 0

    132. ~Maksim24  2012-02-02 23:33:23  host: wipll-22-211-static.41g.sandomierz.pilicka.pl

    @ihbg 2012-02-01 15:46:34 Zgadzam się z Tobą. Masz 1000% racji, a nawet jeszcze więcej.

  • 0

    133. ~simplusowiec  2012-02-06 13:11:08  host: dynamic-78-8-209-202.ssp.dialog.net.pl

    donek chce zrzucic winne na nieobecnych hahaahah co za lozerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Dodaj swoją opinię