Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tusk: nie mam najmniejszych zastrzeżeń do kandydatury Magdaleny Gaj

Tusk: nie mam najmniejszych zastrzeżeń do kandydatury Magdaleny Gaj

WitekT 27 Stycznia 2012 12:18

0 0

Premier Donald Tusk uważa, że Magdalena Gaj wypełni obowiązki prezesa UKE równie dobrze, jak dotychczasowa szefowa Urzędu Anna Streżyńska. Dodał, że gdyby miał choć najmniejsze wątpliwości, nie zaproponowałby tej kandydatury.

Tusk podkreślał w Sejmie, że ze Streżyńską miał bardzo dobre relacje w ostatniej kadencji i po długiej, bezpośredniej rozmowie dał jej pełną gwarancję pracy przez całą kadencję, przy zachowaniu jej pełnej niezależności, z czego bardzo solidnie korzystała.

W maju zakończyła się kadencja szefowej UKE. Odrzucam absurdalne słowa przedstawiciela Ruchu Palikota o tym, że jest rzeczą zaskakującą, że teraz nagle jest odwoływana - oświadczył szef rządu. - Dlaczego po upływie kadencji w maju nie podjąłem takiej decyzji? Bo uznałem za rzecz oczywistą i, powiedziałbym taką z gruntu przyzwoitą, że skoro za kilka miesięcy są wybory, nie wiadomo, kto będzie nowym premierem - a to premier ma możliwość wnioskowania do wysokiej izby o zmianę na tym stanowisku - więc dlatego powstrzymywałem się z tą decyzją do tego czasu - powiedział Tusk.

Dodał, że gdyby miał choćby najmniejszą wątpliwość, że Magdalena Gaj nie spełni swych obowiązków równie dobrze jak Streżyńska, nie proponowałby jej kandydatury. Ma pełne przekonanie, że będzie wypełniała standardy zarówno merytoryczne i osobistej, i urzędowej niezależności od wszystkich instytucji.




Nie chcę więcej na temat mówić, bo wolałbym mówić dziś wyłącznie dobrze i mam powody mówić wyłącznie dobrze o pani Annie Streżyńskiej. Jeszcze raz składam jej osobiste serdeczne gratulacje za te 5 lat - zaznaczył premier.

Przypomnijmy, że Sejm stosunkiem głosów 229 do 169 przy 4 wstrzymujących się powołał dziś Magdalenę Gaj na stanowisko Prezesa UKE. Kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Senat.

Wideo z obrad Sejmu, a dokładniej punktu dotyczącego wyboru Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE, można zobaczyć na stronach TVP Parlament (od 31. minuty).

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • -3

    10. ~  2012-01-27 12:46:44  host: 85.219.163.66

    @3 A jaki ma to związek z telepolis?

  • 0

    11. ~pabloki  2012-01-27 12:47:25  host: apn-95-41-183-240.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam zastrzezenia, jak sie chce kogos wywalic to obojetnie jaka bedzie i tak sie to zrobi. Jak sie chce kogos powolac to i tak sie to zrobi. Nikt sie z nikim nie liczy.

  • 2

    13. ~sllave  2012-01-27 12:47:50  host: nat73.mia.three.co.uk

    Według Pani Gaj rynek polski jest konkurencyjny i dojrzały , a premier chce się bardziej udzielać w unii(nie wiem po co ), w wielkiej brytanii koszt na komórkę do polski to 15 groszy bez pakietów oczywiście, a za 50 złotych jest 250 minut do wszystkich ,nielimitowane esy , nielimitowany net ,i 3 miesiące gratis w sieci żadnych gwiazdek a net nie chodzi w modemach , premier chce zmieniać coś w EU , na swoim podwórku niech pasztetu nie robi.

  • -1

    14.  2012-01-27 13:13:40

    @13 Dziecko drogie nie wciskaj kitu że w UK jest tanio, bo jest tam drożej niż w Polsce. Połaczenie do Polski z sieci THREE z której piszesz kosztuje na komórkę ponad 2,3zł za minutę! W najtańszej sieci połaczenie z UK na komórkę do Polski kosztuje 16p czyli 80 groszy. Żeby nie było wątpliwości daję link http://i.imgur.com/4gZhh.jpg

  • 3

    15.  2012-01-27 13:14:25

    ciekawe czy to zbieg okolicznosci ze pAN pREMIER dokonuje zmiany tuz przed rozpoczeciem przetargu na ostatnie wolne czestotliwosci? Pani Ania rozpoczela wazne zmiany a za rok bedzie je sobie przypisywala nowa osoba i pan T znowu bedzie sobie przypisywal zaslugi dobrej decyzji. tak jak wejscie Polski do UE-przeciez to nie wazne ze tak naprawde zawdzieczamy to Panu Prezydentowi Kwaśniewskiemu

  • 1

    16. ~  2012-01-27 13:19:44  host: user-31-175-158-238.play-internet.pl

    #4: Jakoś wasza konkurencja taka jak np Telix czy Media2 uważa inaczej i pisze o ACTA BARDZO obszernie. Telepolis to chyba jedyny portal, w którym nie pisze się ani słowa o ACTA. Sorry Witek ale mi to ewidentnie wygląda na "poprawność polityczną". Posłuchaj sobie choćby Zetki, RMFu czy innych stacji radiowych oprócz publicznych. Czasy poprawności politycznej wśród społeczeństwa właśnie się skończyły więc miałam nadzieję, że i Ty z tym skończysz ale widocznie się przeliczyłam.

  • 0

    17. ~sllave  2012-01-27 13:24:40  host: nat73.mia.three.co.uk

    @14 myślę że moja córka jest starsza od Ciebie ,poszukaj dobrze bo słabo szukałeś , i nie sugeruj się hostem bo błędne wnioski wyciągasz

  • -2

    18.  2012-01-27 13:24:54

    16: nic nie wiesz ani o moich poglądach, ani o mojej pracy, więc bardzo Cię proszę, żebyś się do tego nie odnosił i nie wpływał na nasze decyzje. Jeżeli chcesz czytać o ACTA, to idź na wspomnany telix albo media2 - czy my blokujemy Ci możliwość czytania i zasięgania informacji na ten temat? My nie mówimy jak masz żyć, Ty nie mów jak mamy pracować. Odpowiadam po raz ostatni w tym temacie. Jeżeli chcesz podyskutować, to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL. Każdy kolejny komentarz w tej sprawie zostanie usunięty.

  • -3

    19. ~merto  2012-01-27 13:31:53  host: user-109-243-106-212.play-internet.pl

    Gaj to profesjonalistka. Myslę, że Gaj będzie co najmniej równie niezależna co Streżyńska...

  • 0

    20. ~  2012-01-27 14:03:27  host: t18-15.opera-mini.net

    Witek to napisz o swoich poglądach to się dowiemy.

  • 0

    21.  2012-01-27 14:04:23

    20: moje poglądy są moją prywatną sprawą.

  • 2

    24. ~  2012-01-27 14:12:45  host: 77-255-143-239.adsl.inetia.pl

    Nie ma wątpliwości bo co Tusk powie to Gaj zrobi a p. Ania pewno wie o czymś co Tuskowi nie na rękę to się jej pozbył, a jeśli nic do niej nie miał, to po co ją zmienił? Mydlenie oczu i ukrywanie prawdy.

  • 0

    25.  2012-01-27 14:17:34

    Przypomnę tylko obywatelu WitekT, że portal to rodzaj usługi dla czytających go i powinno się z zasady mieć szacunek do usługobiorców. Prywatne widzimisię co do tego, który komentarz usunąć a który nie, podważa ten szacunek. W związku z tym chciałbym zlikwidować konto na tym portalu ale nie widzę opcji. Więc proszę pana WitekT o wskazówkę jak zlikwidować konto.

  • 0

    26.  2012-01-27 14:19:30

    RudyLis: udaj się na forum, tam znajdziesz stosowne informacje. Możesz też wysłać PW do SirmarKa. PS. Szacunek do czytelników mam bardzo duży - tyle, że przez moje dobre nastawienie coraz częściej różne osoby to wykorzystują, wchodząc mi na głowę.

  • 0

    27. ~  2012-01-27 14:21:52  host: t18-15.opera-mini.net

    O acta najwiecej trąbią ci którzy to popierali. Palikot był neutralny wcześniej, a reszta tych kaczyńskich innych było za.

  • 1

    28. ~  2012-01-27 14:25:58  host: public95656.xdsl.centertel.pl

    Oj dziwie sie Witkowi - jego poglady są jego prywatną sprawą? A felieton: Komu przeszkadzała... jakie poglądy prezentuje? Publiczne?

  • 0

    29.  2012-01-27 14:27:34

    28: felieton jest jedynym miejscem, gdzie wyrażam opinię na dany temat i oczekuję dyskusji, a nie tylko to obwieszczam. Newsy są suche i stricte merytoryczne.

  • 0

    30. ~,.,  2012-01-27 14:30:48  host: yw34.internetdsl.tpnet.pl

    27: ludzka rzeczą jest popełniać błedy, ale aby przyznać się do popełnienia błędu trzeba miec honor...

  • 0

    31. ~  2012-01-28 12:11:09  host: ip-94-42-39-189.multimo.pl

    16. Bo Telepolis to portal jawnie proplatformerski, chociaż niby neutralny chociażby ze względu na tematykę.

  • 0

    32.  2012-01-28 12:17:34

    @31, czepiasz się. Gdyby Telepolis był proplatformerski, cieszyłby się ze zmiany prezesa UKE na panią z platformerskiego nadania.

Dodaj swoją opinię