Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Turcy zainteresowani bułgarskim BTC

Turcy zainteresowani bułgarskim BTC

WitekT 29 Marca 2007 13:38

0 0

Turecki operator komórkowy - Turkcell - oficjalnie potwierdził złożenie oferty na zakup 65% udziałów bułgarskiego byłego monopolisty na rynku usług stacjonarnych - BTC. Sprzedającym jest znany Polakom Thor Bjorgolfsson, właściciel funduszu Novator, który ma udziały w Netii i P4.

Oprócz Turkcella, udziałami w BTC zainteresowany jest Turk Telecom (turecki operator stacjonarny) oraz kilka funduszy inwestycyjnych. Szczegóły sprzedaży mają być znane do końca kwietnia, a całość powinna być sfinalizowana do czerwca.
Nowy szef Turkcella Sureyya Ciliv powiedział, że w związku z zasotrzającą się konkurencją na lokalnym rynku, jego firma będzie szukać nowych inwestycji we wschodniej Europie, Azji Centralnej i Bliskim Wschodzie. W tym celu zaciągnięta została pożyczka o wysokości 3 mld dolarów, którą wykorzystać należy w ciągu pół roku.

Źródło tekstu: TeleGeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2007-03-29 17:48:40

  Hmm, może jest więc nadzieja że ów miliarder -Thor Bjorgolfsson - odsprzeda swoje udziały w Play/P4 jakiejś "poważnej" firmie, typu "3" Hutchinson'a?

 • 0

  2. ~blackvwhite  2007-03-29 21:23:38  host: chm118.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "...będzie szukać nowych inwestycji we wschodniej Europie, Acji Centralnej i Bliskim Wschodzie." WitekT chyba literówka Azji :)

 • 0

  3.  2007-03-29 21:27:16

  blackvwhite: fixed, dzięki! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet