Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tunezyjski Orange znacjonalizowany

Tunezyjski Orange znacjonalizowany

Q! 30 Marca 2011 18:17

0 0

Według francuskich mediów, tunezyjski oddział sieci Orange został znacjonalizowany i trafił pod zarząd tymczasowego rządu. Taka decyzja, według ekspertów, nie jest zaskoczeniem.



Dotychczas ponad połowa udziałów operatora, a dokładnie 51%, należało do zięcia byłego prezydenta Tunezji. Wraz z obaleniem głowy państwa powstał rząd tymczasowy, którego zadaniem jest m.in. odebranie majątku byłem prezydentowi, jego rodzinie oraz znajomym.




W ten sposób 51% udziałów w tamtejszym Orange zostało przejętych przez rząd tymczasowy, a więc stało się własnością państwa. Pozostałe 49% wciąż pozostaje we władaniu France Telecom. Jak zapowiada właściciel pakietu mniejszościowego, takie wydarzenia nie będą miały wpływu na działanie operatora.

Eksperci oczekują, że przejęte przez państwo udziały operatora mogą zostać sprzedane na wolnym rynku. Sytuację komplikuje jednak fakt, że zgodnie z zapisami licencji France Telecom może starać się dokupić udziały dopiero w 2014 roku. Zanim to nastąpi, udziały może nabyć konkurencyjny operator. Jeśli tak by się stało, postawiłoby to France Telecom w dosyć trudnej sytuacji.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 3

    2. ~adasko  2011-03-30 18:36:56  host: z29-07.opera-mini.net

    Orange ma ceny i promocje na poziomie sprzed kilku lat. Za ta siecia stoją ogromne pieniądze przeznaczane na marketing i brak świadomosci rynkówej klientów którzy ja wybierają.

  • 2

    4.  2011-03-30 18:46:37

    @2: najelepszym tego dowodem jest pierwszy komentarz, chociaż może tam być ironia. Wszak Orange, przynajmniej w Polsce jest najgorszą siecią, z najgorszym absolutnie wszystkim.

  • -3

    5. ~  2011-03-30 18:54:40  host: z26-05.opera-mini.net

    @Pavan. A może tak dokładniej co masz na myśli? Bo ja jestem jak najbardziej świadomym użytkownikiem tej sieci i jestem przekonany, że po Freshu ma ta sieć najlepszą ofertę.

  • 2

    6. ~heniek  2011-03-30 19:27:43  host: user-109-243-104-197.play-internet.pl

    @5: Każdy ma wolny wybór, więc nic mi do tego, ale kilka dni temu przeglądałem ofertę orange i ich oferta jest po prostu tragiczna. W abonamencie za kilkadziesiąt złotych ma się niewiele minut lub sms'ów a oferowane przez nich promocje są nastawione jedynie na szum medialny, choćby reklamowany ostatnio hit 1000 sms'ów w ofercie na kartę. Po co komu tyle wiadomości na kilkanaście dni? Nie lepiej dać połowę, ale na miesiąc? Nie, bo liczy sie szum i bijący po oczach 1000. Zwykła licytacja, kto da więcej, ale szczególy pokazują, że oferta mierna.

  • 3

    8.  2011-03-30 20:01:17

    Mogą się wycofywać z interesu i tak nie będzie miał kto dzwonić jak większość narodu wyjedzie na do Włoch, teraz z 5-7 kutrów leci w stronę włoskich wysp. :D

  • -1

    9. ~ala  2011-03-30 20:33:37  host: public-gprs130855.centertel.pl

    @3 tak, to im wyszło, OFnK nie ma konkurencji :-)

  • -2

    11. ~ZICO  2011-03-30 22:27:01  host: public-gprs3898.centertel.pl

    Oby i u nas coś takiego szybko nastąpiło:-)Mam nadzieję, że dni (nie)rządu obecnych zdrajców są już policzone.

  • 0

    12.  2011-03-30 22:27:05

    Miało być o Tunezji, ale... Oferta Orange jest genialna, pod jednym wszakże warunkiem: masz prawie wszystkich partnerów w Orange.

  • 0

    13. ~?  2011-03-30 22:39:26  host: bot138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Każdy wybiera to na co go stać. Jeżeli spora część klientów zachowuje się w ten sposób że 4 zł różnicy to dla nich spory problem finansowy to dla nich zawsze jedyną dobrą ofertą na rynku będzie oferta w której mają abonament poniżej 30 zł i najlepiej telefon za złotówkę (oczywiście iphona bo się należy. Ale gdyby wszystkie sieci postępowały tak jak genialna sieć Play to miałyby tylko takich klientów. Ale jak wiadomo jest to sieć nastawiona na jak największą sprzedaż stąd intensywny marketing,zero utrzymania klientów chwytliwa pozornie korzystna oferta i umowy z których później trudno się będzie wykręcić i inwestor który zapłaci za tych 5 mln klientów kilka miliardów złotych.

  • 0

    14. ~  2011-03-30 23:41:03  host: z30-16.opera-mini.net

    Jak to "odebrać majątek"???

  • 0

    15. ~Tomek  2011-03-31 00:39:20  host: public52858.xdsl.centertel.pl

    @6 heniek... Pewnie, lepsze to niz siec '4G' Play gdzie limit pobierania w podstawowych ofertach to 1MB/s. To jakby ktos sprzedal ci Porche i powiedzial ze ma blokade do 100 km/h... Ale tani wiec jest ok :) Wiec kazda siec czlowieku ma swoj marketing? Slyszales to pojecie?

  • 0

    16. ~Ef  2011-03-31 01:50:18  host: z08-11.opera-mini.net

    13 z brakiem utrzymania klientów się nie zgodzę. Już na 3 m-ce przed datą końca dzwonią. Nawet na freshe,które są aktywne i zasilane. Dzwonią z propozycją umowy na abonament. Play narobił zamieszania na rynku. To w3 ma kiepskie oferty utrzymaniowe. Plus i orange wygoniły mnie od siebie żenadą na przedłużenie. Mam 2 abonamenty i fresha. Po przejściu do play moje koszty spadły o 40-50 procent. To duża różnica.

  • 0

    17.  2011-03-31 08:16:04

    Orange w Tunezji ma niezla oferte. Choc medialnie bardziej widoczna jest czerwona siec Tunisiana. Salony Orange sa jednak znacznei bardziej "europejskie" rzekl bym ekskluzywne.

  • 0

    18. ~galtom  2011-03-31 08:51:34  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    @13: co zlego jest w checi posiadania jak najlepszej (warunki) oferty, za jak najmniejsze pieniadze, ze jaknajlepszym telefonem? Ty jak cos kupujesz (np. kartofle) to szukasz najdrozszego sklepu i oferty? A co do utrzymania klienta w Play - patrzac na publikowane co kilka miesiecy inf. o przenosnosci numerow z sieci do sieci nie mozesz byc w wiekszym bledzie (i to biorac pod uwage tylko klientow z abonamentem).

  • 0

    19. ~gość  2011-09-16 15:34:50  host: abiy122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam takie pytanie, a mianowicie czy ktoś wie może dlaczego z polski z orange nie mogę wysłać sms-a na tunezyjski numer? A dzwonić mogę normalnie.

Dodaj swoją opinię