Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tuner TV do komórek

Tuner TV do komórek

sirmark 16 Marca 2004 22:53

0 0

Firma Spectrock z Tajwanu zaprezentowała prototyp analogowego tunera TV dla telefonów komórkowych.

Tuner został umieszczony w układzie o wymiarach 1,58 x 1,58 mm. Obecnie trwają prace nad zmniejszeniem jego poboru mocy i poprawą jakości odbioru. Do końca czerwca Spectrock planuje budowę układu o wymiarach 2 x 2 mm, w którym zostaną zintegrowane dodatkowe obwody, dzięki czemu układ będzie w pełni samodzielnym, kompletnym modułem tunera TV dla urządzeń przenośnych.
Pierwsze telefony z tunerem Spectrock pojawią się w Korei. Później rozwiązanie tajwańskiej firmy ma szansę trafić do Japonii, gdzie rośnie zainteresowanie tunerami analogowymi. Uruchomienie telewizji cyfrowej dla telefonów komórkowych w Japonii jest zaplanowane bowiem dopiero na drugą połowę roku 2005.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet