Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości tuBiedronka - około 70 tys. kart SIM

tuBiedronka - około 70 tys. kart SIM

WitekT 4 Lutego 2011 09:45

0 0
tuBiedronka ma około 70 tys. aktywnych kart SIM - wynika z nieoficjalnych informacji serwisu rpkom.pl.

tuBiedronka jest MVNO działającym w sieci PTC, który wystartował na początku 2009 roku. Jako, że według regulaminu usługi użytkownikom świadczy PTC, wszystkie karty SIM tego MVNO zaliczane są do puli operatora infrastrukturalnego.


Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~  2011-02-04 11:16:17  host: z23-01.opera-mini.net

    oj watpie w to. ostatnio byla wielka akcja naklejania na starterach naklejek z napisem ze ważność karty sim nie wygasa, bo jak poprzedzały na sklepy po wprowadzeniu uslugi tak leżały az ważność potracily bo nikt tego nie kupował

  • 1

    9. ~  2011-02-04 11:19:46  host: z23-01.opera-mini.net

    aha, zaraz po wprowadzeniu rozdawano pracownikom po starterze, więc pewnie polowa z nich podawała to dzieciom i tak jakoś to pewnie utrzymuje ważność.

  • 1

    10. ~rył  2011-02-04 11:56:42  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    poj ta sieć biedro tam nie dają kasy na konto tylko minuty i niema naliczania sekundowego tylko co 15 sekund debile do sześcianu

  • 1

    11. ~Przemolog  2011-02-04 12:45:59  host: 82.160.71.21

    No i uzupełnię moje obliczenia. Oczywiście przeliczenia "liczba simów/sklep" są trochę zafałszowane, bo od startu tuB trochę sklepów przybyło. Niemniej jednak wychodzi na to, iż każdy sklep sprzedawał średnio 1 sima na nieco więcej niż dwa tygodnie. A jeśli jest prawdą to, co pisze @9 o rozdawaniu starterów pracownikom, to schodzą może po jednym na miesiąc na sklep :-P.

  • -4

    12. ~Kajtek  2011-02-04 13:20:20  host: user-46-112-86-10.play-internet.pl

    @2i@3.Nie bardzo rozumiem to poruszenie po określeniu i uznaniu że do Biedronki chodzi PLEBS? No chyba w większości tak skoro to jeden z tańszych sklepów? Dla potrzeb biedniejszych, często niewykształconych też ludzi, powstał chyba ten sklep? Nie widziałem tam jeszcze managera we fraku czy biznesmena w płaszczu za to widuje ich w Almie? Z Biedronki również korzystam bo mam najbliżej i widzę kto tam przychodzi jak idę rano po bułki. Oczywiście nie generalizuje. Może rzeczywiście ludzie myślą,że karta praktycznie formatu A4 w żółtym zalakowanym opakowaniu to złapanie Boga za nogi. Może łatwiej im załadować w sklepie konto niż siadać na necie i grzebać po GG Air czy mBankach, którą są jednak tańsze, ale taka jest prawda. Pewnie działa taka sama zasada jak w karmieniu Orange i podpisywaniu umów z bujnymi stawkami za minutę połączenia, bez prostych zasad, bo lud kupi wszystko. Oczywiście szacunek dla Biedronki,że wprowadza tanie telefony w granicach 70-100 PLN-ów ceniących prostotę i dodatkowo dodaje do zestawów kartę,ale w te liczby trochę nie wierzę podczas gdy inni nie mogą dobić do 50 tys aktywnych kart SIM. Jak mają jednak 70 tys to znaczy, że obywatele Polski i Wolski robią normę i chętnie chodzą do dyskontu ;-)

  • 2

    13. ~  2011-02-04 13:34:27  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    12: A ja widziałem i to nie raz. Zależy gdzie dany sklep jest zlokalizowany.

  • 1

    14. ~xkx  2011-02-04 14:05:07  host: aen138.internetdsl.tpnet.pl

    Ujmę to tak sprzedać można może było nawet i więcej szt. niż te 70 tyś kart, ale kwestia nie tego ile sprzedano, ale ile z nich tak naprawdę jest aktywnych, czyli w miarę regularnie doładowywanych. I mam pewne obawy, iż gdyby dokładnie sprawdzić tę ilości kart aktywnych mogłoby się okazać, iż używanych tak naprawdę jest połowa albo i mniej. Natomiast reszta mogła być przeniesiona do innych sieci lub po prostu leży gdzieś na sztukę nie aktywna lub wyładowała w koszu na śmieci.

  • -1

    15. ~  2011-02-04 14:47:32  host: 77-253-20-157.adsl.inetia.pl

    10. rył podana jest tam ilość minut po przeliczeniu do większości operatorów (z wyjątkiem play gdzie stawka za minutę to 69gr, a nie 25gr). Na konto dają złotówki i można je wykorzystać na wszystkie usługi łącznie z smsami specjalnymi i roamingiem. Ważności konta są dość długie (np. 25zł- 60 dni) i ważność konta sumuje się do 12 m-cy jak w tak taku. Także nie jest tak źle :-)

  • 1

    16. ~  2011-02-04 15:07:51  host: z17-10.opera-mini.net

    Kajtek- widzę, że snobizm fascynuje, co ? Zgaszę cię teraz, bo wyobraź sobie, że kupuję w Biedronce, a zarabiam srednio 9 tys. złotych. Po co mam dorabiać Piotra i Pawła ? Bo za mało kasy ma Izrael ? Dobre ! He he he

  • 1

    17. ~jasnyk  2011-02-04 15:24:10  host: dpz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak na prawdę dla osób kupujących w biedronce ta telefonia jest idealna, jeśli mają takie profity jak w carrefourze. Osobną kwestią jest to ile kasy przypada na jednego abonenta tej sieci, to może się różnić.

  • 1

    18. ~paolo  2011-02-04 15:54:36  host: 178-37-116-141.adsl.inetia.pl

    a ile ztych 70 tys simów jest juz u innych operatorów? czy to jest też liczone?

  • 1

    19. ~temur  2011-02-04 16:01:57  host: z23-10.opera-mini.net

    ot myslenie, jak wybieramy najtanszego operatora, znamy sposoby na obnizenie kosztow tj. pakiety i inne uslugi to jestesmy znawcami rynku nie dającymi robic sie w balona. Reszta przeplacających szczególnie abonamentowcy to jelenie. Jezeli natomiast robimy zakupy w tanim sklepie to jestesmy niewyksztalconym plebsem, ktory w slumsach mieszka. Tutaj wyznacznikiem statusu spolecznego i zaradnosci jest kupowanie w almie albo innych drozszych sklepach.

  • 2

    20. ~Daniel_K  2011-02-04 16:26:53  host: ehf160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I dobrze...Czego narzekacie,ja tam w tu biedronka karty nie mam ale nie przeszkadza mi to ze inni ludzie sobie kupują tam startery i ich używają ... Przecież to ich sprawa. A nie jakiś gnom pisze ze to obciach miec u nich karte ... Ehh tak jak kolega napisal "troche tolerancji" dla innych.

  • 2

    21. ~paolo  2011-02-04 17:49:43  host: 178-37-116-141.adsl.inetia.pl

    re 19: wybacz ale alma to dopiero syf! wybudowali u nas rok temu i od początku smród, że dziwi, że ktoś tam roki zakupy. Ceny wieksze niż na stacjach benzynowych, jakośc produktów wątpliwa (część po prostu nadpsuta tylko sanepid wezwać). Bylem w kilku sklepach (szumnie nazywanymi "delikatesami") almy i mam fatakne zdanie! to Biedronka i Lidl i czystsze i tańsze i lepsze!

  • 0

    22. ~szarit  2011-02-04 22:18:38  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Ale mamy wykształconych ludzi na forum no,no,przypominam plebs czyli plebejusze w starożytnym Rzymie to byli kupcy i rzemieślnicy,dopiero sredniowiecze podzieliło to pojęcie na dwa: plebs czyli biedotę i pospólstwo czyli właśnie na rzemieślnikow i kupców,sami oceńcie z czego żyjecie i do której grupy się zaliczacie,rozumiem że pospólstwo brzmi lepiej?A co do tu biedronka po co mi jeszcze jedna karta sim,oferta idealna dla emeryta czy rencisty plus nowy telefon tanio czyli zawsze się jakiś amator znajdzie.Zakupy w biedronce robie i sie tego nie wstydzę,podobnie jak w wielu innych sklepach.

  • 0

    23. ~  2011-02-05 00:05:23  host: nat-21-10.interduo.pl

    rozliczanie w biedronce jest zlotowkowe, nie minutowe, dodatkowo jak masz mniej niz 1 to cie informuje przed rozmowa ;) promocji za zakupy nie ma zadnych, od strzalu (swieta, wakacje) daja promo doladowania 50zl +25 zeta gratis do wykorzystania na wszystko. co do rozdawania pracownikom to bylo zaraz po wejsciu uslugi, kazdy pracownik dostal sima. wtedy bylo jakies ~1300 sklepow jak dobrze kojarze. srednio z 17 pracownikow na sklep, do tego dali pewnie pracownikom centr dystrybucjnych i biur, dla tych co nie maja komorek firmowych.

  • 1

    24. ~spasly nie kalisz  2011-02-05 02:27:18  host: public-gprs105361.centertel.pl

    @12 wg mnie generalizujesz. Słyszałeś o czymś takim jak oszczędność? Jeśli biznesmen jest w garniturze to co nie ma prawa zrobić zakupów w biedronce? Jego status społeczny ulegnie pogorszeniu? Wyjaśnij mi to bo nie kminie. A może mówimy tu o pseudo kapitaliźmie po roku '89 i snobizmie jaki ma miejsce po dziś dzień?

  • 0

    25. ~  2011-02-05 10:08:59  host: p09-02.opera-mini.net

    jedno mnie ciekawi, czy nadal za prawie dyche dają na nowym starterze niemal 0zł na start?

  • 0

    26. ~  2011-02-06 11:48:50  host: nat-21-10.interduo.pl

    no niedokladnie, za 8 zeta masz 1 zeta do wygadania ;D porazka.

  • 0

    27.  2011-02-06 17:43:20

    Robienie oszczędnych zakupów w marketach to jest sztuka i wychodzi może najbardziej, nie wtedy gdy ktoś żyje sam, a np. w 5 osobowej rodzinie, która już poważnie wydaje na jedzenie. Jak ktoś minimalizuje wydatki na komórkę, to w biedronce jakiś bonus dostaną. Dla pozostałych bym nie polecał.

Dodaj swoją opinię