Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ttec SpeedCharger - ładowanie smartfonów bez kompromisów

ttec SpeedCharger - ładowanie smartfonów bez kompromisów

orson_dzi 13 Grudnia 2017 13:12

2 1

ttec speedcharger

Uniwersalna ładowarka SpeedCharger firmy ttec umożliwia szybkie ładowanie dowolnego smartfonu.

Smartfony notują obecnie tendencję zwyżkową. Nie tylko rośnie ich popularność, ale również ekrany, wydajność, akumulatory oraz przede wszystkim - zapotrzebowanie na energię. Podstawą współczesnych ładowarek jest obecnie odpowiedni parametr natężenia prądu.

Ładowarka SpeedCharger firmy ttec zapewnia prąd o natężeniu 2.1A. Na rynku znaleźć można oczywiście ładowarki oferujące wyższe natężenie prądu - problem jednak w tym, że takie urządzenia często nie są w stanie poprawnie współpracować ze smartfonami, dla których takie natężenie może być zbyt wysokie i powodować ryzyko przegrzania i przeładowania.




ttec speedcharger

ttec SpeedCharger wyposażona jest w system dobierający optymalne parametry prądu do potrzeb podłączonego urządzenia. Dzięki niej najbardziej "prądożerne" urządzenia otrzymają prąd o dużym natężeniu, a te bardziej oszczędne (lub starsze) - mniejszym, idealnie dobranym do ich potrzeb.

W zestawie użytkownik otrzymuje nietypowy kabel USB do ładowania, z jednej strony zakończony klasyczną pełnowymiarową wtyczką USB (pasującą do gniazda w ładowarce), a z drugiej trzema wtyczkami pasującymi do najpopularniejszych portów w smartfonach: micro USB, USB-C oraz Lightning. Warto dodać, że dzięki temu ładowarka może posłużyć również do ładowania innych urządzeń, z których podczas podróży korzystają raczej pasażerowie - tabletów czy konsoli (np. Nintendo Switch). W ofercie ttec znajdziemy również "stacjonarną" wersję ładowarki SpeedCharger, podłączaną do standardowego gniazdka elektrycznego (również wyposażoną w kabel z trzema końcówkami).

Ceny ładowarek to 69 zł (wersja samochodowa) oraz 79 zł (wersja sieciowa).

Źródło tekstu: ttec     

Dodaj do:

Tagi: ttec | ttec speedcharger

w sumie: 17
  • 1

    1. ~  2017-12-13 13:41:02  host: 77.111.244.5

    "Na rynku znaleźć można oczywiście ładowarki oferujące wyższe natężenie prądu - problem jednak w tym, że takie urządzenia często nie są w stanie poprawnie współpracować ze smartfonami, dla których takie natężenie może być zbyt wysokie i powodować ryzyko przegrzania i przeładowania. " Jakie przegrzanie? Jakie przeładowanie? Nawet gdyby ładowarka była w stanie dać 100A to absolutnie nie robi to ŻADNEJ różnicy telefonowi, bo bierze on tylko tyle natężenia ile potrzebuje. Kto Wam pisze takie teksty....
    Pomijam to, że ten "Speed"Charger daje na wyjściu tylko 5V, czyli z tego "Speed" zostaje tylko charger.

  • 0

    2. ~ciekawy  2017-12-13 13:51:56  host: a25-06-09.opera-mini.net

    @1 zacytowałeś ciekawą dla mnie wypowiedż. Czy możesz mi podpowiedzieć kiedy mój akumulatorek zacznie
    się ładować i pobierać prąd z ładowarki? Dla mnie to b.ważne

  • 1

    3. ~  2017-12-13 13:55:25  host: host-185.45.216.114.citimedia.pl

    @2 - zacznie się ładować i pobierać prąd, gdy zaczniesz go ładować.
    Odpowiedź na poziomie pytania.

  • 0

    4. ~  2017-12-13 14:01:12  host: 80.50.139.210

    kto wie jak ladowac samsunga s8+? przy ladowarkach QC 2.0 QC 3.0 krzyczy ze "wolne ladowanie"
    co ini maja swoja metode ladowania..

  • 0

    5. ~ciekawy  2017-12-13 14:12:24  host: a25-06-09.opera-mini.net

    @3. No jak byś mogł to poszerz troche informację - bedę Ci wdzięczny!!!

  • 1

    6. ~@4  2017-12-13 14:34:13  host: public-gprs369416.centertel.pl

    @4 Wypróbuj inne przewody... poziom portalu zmienia się... za Witka było inaczej...

  • 2

    7. ~nie  2017-12-13 15:06:15  host: public717548.centertel.pl

    @ciekawy
    Ładowarki to źródła napięciowe. Działa to tak, że na wyjściu jest napięcie 5V (w przypadku zwykłego usb) a natężenie prądu zależy od odbiornika, jest ograniczone od góry wydajnością prądową źródła czyli ładowarki. Ogólnie zasadnicza większość źródeł zasilania to źródła napięciowe i nie ma co nad dyskutować. Jedyna rzecz, która mogłaby uszkodzić telefon to podanie zbyt wysokiego napięcia w wyniku niedogadania się co do parametrów ładowania na linii telefon-ładowarka.

  • 2

    8. ~  2017-12-13 15:13:37  host: host-185.45.216.114.citimedia.pl

    Ogólnie z tego całego chłamu fajny jest jedynie kabel z trzema końcówkami. Sama ładowarka jest badziewna, nie wspiera szybkiego ładowania.

  • 0

    9. ~ciekawy  2017-12-13 15:18:54  host: 107.167.104.61

    @7. Bardzo Ci dziękuję za info. Teraz wiem kiedy akumulatorek zacznie mi się ładować. A pkt sprzedaży nie znają tematu i miałem kłopoty. Dzięki

  • 2

    10.  2017-12-13 15:48:18

    zaznaczam - nie znam się

    ale co to znaczy przeładowanie? ładuje się do pojemności baterii - potem się nie ładuje - gdyby było inaczej, to raczej ładowarki musiałyby się wyłaczać po naładaowaniu, a takich nie znam (a przynajmniej nie widziałem), wiele z nich nawet nie ma diody pokazujacej gdy bateria się naładuje

  • 2

    11. ~  2017-12-13 16:07:20  host: public-gprs369416.centertel.pl

    @10
    Nie da się przeładować przy sprawnej elektronice w telefonie lub innym urządzeniu. Obwód zasilania/ładowania dba o to ,by wszystko było OK... jeżeli urządzenie się "przeładuje", to znaczy ,że jest uszkodzone.

  • 0

    12.  2017-12-13 17:53:39

    za niedużą cenę dostajemy duży komfort używania telefonu, zabezpieczenie przed wyłączeniem i brak potrzeby noszenia powerbanka

  • 0

    13. ~ciekawy  2017-12-13 18:45:50  host: a02-07-04.opera-mini.net

    @12 a mogłbyś podać jaki systen to obsługuje i jak się nazywa, czy jest dla smartfonów?

  • 0

    14.  2017-12-13 22:06:31

    Reklamowanie tego BADZIEWIA na poważnym portalu telekomunikacyjnym to jakieś jaja są. Jak słusznie zauważył kolega w komentarzu nr 1 żadne urządzenie, o ile jest poprawnie skonstruowane, nie pobierze więcej prądu niż mu potrzeba. Dodatkowo na wyjściu jest tylko 5V i nie ma telefonów które dałyby radę z ładowarki wyciągnąć więcej niż 2A prądu (moc 10W). W sumie to dobrze, bo cieniutkie przewody zaczęłyby się topić. Szybkie ładowanie bierze się z wyższego napięcia, a tego nie zapewnia ta ładowarka. Reasumując, podobną i do tego markową można kupić za max 20zł, za jakieś 50zł będzie to już prawdziwy QuickCharge zgodny ze standardem Qualcomm (o mocy ok 20W).

  • 0

    15. ~  2017-12-13 22:31:19  host: 30-214-91-185.dynamic.t-mont.net.pl

    Całe szczęście, że chociaż w ostatnim zdaniu znalazła się informacja o tym, ze opis dotyczy ładowarki samochodowej ;)

  • 0

    16. ~123x  2017-12-14 05:34:47  host: a22-01-01.opera-mini.net

    @14 ostatnio modne są ładowarki bezprzewodowe. Czy warto swój telefon przerabiać na taki system ładowania?

  • 0

    17. ~Vinito  2018-05-07 20:03:25  host: apn-95-40-44-143.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 mam taki przewód który odłącza ładowarkę po naładowaniu telefonu. Dodatkowo jest w nim dioda która w zależności od ładowania świeci innym kolorem. Obsługuje QC3.0 i naprawdę działa. Kosztował ok.35 pln. Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię