Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TSMC: To nie będzie dobry rok dla flagowców...

TSMC: To nie będzie dobry rok dla flagowców...

Isand 19 Kwietnia 2018 22:33

2 1

a11 bionic

TSMC to największy wytwórca układów dla takich gigantów jak Apple, Nvidia czy Qualcomm. Tajwańska firma przepowiada, że ten rok będzie naprawdę surowy dla flagowców.

Dyrektor generalny Mark Liu pochwalił się wzrostem dochodów w ostatnim kwartale oraz uspokoił akcjonariuszy, że embargo USA dla chińskiego ZTE nie wpłynie na wyniki firmy. Nie pozwolił on jednak długo nacieszyć się tą wiadomością. Okazuje się, że zyski TSMC spadną ponieważ lekki wzrost sprzedaży smartfonów w ostatnim okresie to zasługa prawie wyłącznie modeli budżetowych. Flagowce (dla których produkuje jego firma) tracą na rynku, nie widać tego jednak w wynikach finansowych producentów dzięki stale rosnącym cenom.




Właściciel montowni zamierza skupić swoją uwagę na sprzęcie z segmentu sztucznej inteligencji oraz kopalni kryptowalut.

Zobacz: TSMC zainwestuje 20 mld dolarów żeby pozostać klientem Apple'a

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: tsmc

w sumie: 19
  • 1

    1. ~Szymon  2018-04-19 22:52:57  host: 92.40.249.13.threembb.co.uk

    Lubię Samsunga, mam model S7 kupiony rok temu, czyli jakiś rok po premierze, jedyna rzeczą jaka mnie zainteresował s9 to tylko możliwością podpięcia do ekranu i używania jako komputer. I jest to jedyna rzecz która trochę zwróciła moją uwagę ale sam nie wiem jak długo bym ją używał i czy w ogóle by to wpłynęło jakoś na satysfakcję z użytkowania telefonu. Nie ma żadnych większych nowości w telefonach to nie będzie sensu ich zmieniać. Narazie to największa bolączką moim zdaniem są baterie i to będzie główny powód jak będę następnym razem zmieniał S7.

  • 1

    2. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna  2018-04-19 23:39:25  host: a09-01-03.opera-mini.net

    Oni myśleli, że ludzie walą kupą na salony i wydają na smartfony po 3500zł, a tu zdziwienie..?
    Fakt, ludzie są bogatsi, ale wolą tak dużą kasę wydać na coś innego. I to mnie nie dziwi.

  • -1

    3. ~gość  2018-04-19 23:41:31  host: public-gprs177952.centertel.pl

    Różnice między S7 a S8 czy nawet S9 są kosmetyczne i pomijalne, procesory zbliżone, RAM identyczny, baterie także, co z tego że S8 czy S9 agregują więcej niż trzy nośne w LTE jak to jeszcze musi zapewnić sieć. Także obecnie S7 kupiony w bardzo dobrej cenie to bardzo dobry wybór. Jest genialny i szybki. Czuć komfort używania w porównaniu do takiego bieda android segmentu chińszczyzny "lite" lub xiaoszrotu.

  • 1

    4.  2018-04-20 00:53:00

    Smarfony dziś są jak Windows XP. Praktycznie czy masz S6 czy S9 to niw ma różnicy. Czy android 6 czy 8 - jeden pies

  • 2

    5. ~  2018-04-20 05:15:06  host: aegb58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Smartfony, jak komputery, doszły do ściany - konstrukcje kilkuletnie mają wydajność wystarczającą dla znakomitej większości użytkowników. Cała para idzie w wygląd, polepszenie optyki, i kilka kolejnych punktów w benchmarkach.

  • 0

    6. ~Liwiusz  2018-04-20 06:27:26  host: user-94-254-129-236.play-internet.pl

    Nigdy nie kupię jednorazowego telefonu z niewymienną baterią.

  • -1

    7. ~  2018-04-20 07:24:53  host: public-gprs382735.centertel.pl

    Nikt już w smartfonach nic innowacyjnego nie wymyśli

  • -1

    9. ~Piła  2018-04-20 09:30:44  host: user-94-254-243-79.play-internet.pl

    Liwiusz, jakie znasz smartfony z wymienną baterią? Poza kilkoma budżetowcami żaden model nie przychodzi mi do głowy.

  • -1

    10. ~Cycek 7.5  2018-04-20 09:37:07  host: a25-05-11.opera-mini.net

    @9. Huavei P20 Lite. !!!!!!! Wydano przepisy w USA ze nie bedzie wolno produkowac z niewymiennym akumulatorkiem

  • 0

    11. ~NIK  2018-04-20 10:37:42  host: user-94-254-139-31.play-internet.pl

    No tragedia na rynku, gremialny nie rzuciły się na nowe frajerfony warte 600zł a sprzedawane za kilka tysięcy.

  • 0

    12. ~Piła  2018-04-20 10:40:32  host: user-94-254-243-79.play-internet.pl

    Cycek, w specyfikacji jest niewymienna. Na razie to czytałem, że J7-2018 ma mieć wymienny akumulator. Kiedy w końcu te cwaniaki zaczną to zmieniać? Ale USA bym nie liczył. Przecież to gniazdo największego szkodnika.

  • 0

    13. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna  2018-04-20 10:47:07  host: a03-07-03.opera-mini.net

    12). Zaczęli by zmieniać dużo wcześniej, gdybyście bojkotowali takie smartfony z niewymiennymi bateriami. A jak ludzie kupują....

  • 0

    14. ~Piła  2018-04-20 11:32:46  host: user-94-254-247-60.play-internet.pl

    Dlaczego piszesz "gdybyście"? W tym poście zobacz ilu bojkotuje. Ja ma do dzisiaj dwa z wymiennymi bateriami i czekam. Najgorsi są ci, którzy kupują ajfony i flagowce.

  • 0

    15. ~Cycek 7.5  2018-04-20 13:16:48  host: a24-05-11.opera-mini.net

    @12. Tak to wprowadza w błąd. Ale zależy kto upublicznił specyfikację.

  • 0

    16. ~Czerwony 7, a przyszłość czarna  2018-04-20 16:20:56  host: a07-01-01.opera-mini.net

    14). ok, Piła, już poprawiam się :
    gdyby inni , bądz pozostali bojkotowali niewymienne...
    :-)
    ok?

  • 0

    17.  2018-04-20 17:24:36

    Ja nie rozumiem dlaczego niektórzy szajby dostają kiedy słyszą o nie wymiennych samodzielnie akumulatorach.
    Zacznijmy od tego, że wszystkie akumulatory w smartfonach są wymienialne, co prawda nie samodzielnie ale w serwisach, cena za wymianę akumulatora to 100 do 150 zł. Więc taka wymiana raz na 2, 3 lata to nie jest duży koszt, a w zamian otrzymujemy dobrze spasowane i często wodoszczelne urządzenie. Natomiast w telefonach budżetowych za 300 do 500 zł jest sporo modeli w których można samodzielnie wymienić akumulator, ponieważ wymiana w serwisie byłaby nieopłacalna ze względu na niski koszt samego urządzenia.

  • 0

    18.  2018-04-20 19:18:34

    @17. To nie szajba tylko zdrowy rozsądek... wymienny akumulator kosztuje 25-50zł. Wymieniasz kiedy chcesz i jak chcesz. Ja do tej pory wymieniałem co roku, bo było na tyle tanie, a smartfon znowu trzymał 1,5 dnia. Stara bateria była nadal na tyle sprawna, że była w zapasie... a teraz co? Trzeba chodzić z dyndającym powerbankiem i telefon ze stałą baterią mocno traci na wartości po 2 latach.

  • 0

    19.  2018-04-20 19:36:15

    Słoneczny,
    Budżetowe tanie Telefony można z łatwością znaleźć z wymienialnym samodzielnie akumulatorem, a jak kogoś stać na telefon flagowy za kilka tysięcy zł, to i na 100 zł za wymianę akumulatora też go będzie stać. Takie jest moje zdanie.
    Mnie bardziej martwi moda na pozbawianie lepszych urządzeń wejścia słuchawkowego.
    Co prawda w moim telefonie jest mini Jack, ale ten trend jest bardzo niepokojący.

  • 0

    20.  2018-04-20 20:24:58

    @19 Nie chodzi o to czy stać czy nie, tylko flagowce mają wyświetlacze 2k, nagrywają w 4k. A to powoduje, że % lecą jak minuty w zegarku. Mi nowy S7 trzyma 1,5 dnia. Ale już widzę co będzie za rok. A chciałbym komfortowo z niego korzystać około 3 lata.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~CaMi 7 | 2018-05-20 13:28:54

A


~ | 2018-05-20 13:27:36

Mój nick oczywiscie


~ | 2018-05-20 13:26:24

@72. również i ja zaliczam się do pańskich sympatykow. I gdyby był kłopot z pisaniem to mogę pożyczyć na chwilę nicka


~ | 2018-05-20 13:21:50

@13 Karolinko zamiast marzyc o żonie to faceta sobie poszukaj


~CaIm 7 | 2018-05-20 13:18:39

@72) Lubię pana- ale kopiować:-D :-D :-D

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet