Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy województwa zagrożone z dotacją na sieć szerokopasmową

Trzy województwa zagrożone z dotacją na sieć szerokopasmową

WitekT 5 Sierpnia 2013 09:44

8 0

Na liście projektów zagrożonych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znajdują się trzy inwestycje związane z budową internetowych sieci szerokopasmowych. Aby nie utracić przyznanych przez Brukselę dotacji, muszą być oddane do użytku do końca 2015 roku - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Zaniepokojenie MRR wywołują projekty budowy internetowej sieci szkieletowej i dystrybucyjnej w województwach mazowieckim, małopolskim i podkarpackim, w których opóźnienia są największe. Szczególnie trudna sytuacja jest na Mazowszu, gdzie dopiero na początku lipca rozstrzygnięto przetarg na firmę mającą zająć się budową sieci szerokopasmowej, jej utrzymaniem i zarządzaniem. Kontrakt jest wart prawie 0,5 mld zł.
Za unijne dotacje planowano wybudowanie ponad 17 tys. km sieci szkieletowej i dystrybucyjnej, tymczasem w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej regionalnych programów operacyjnych i PO Innowacyjna Gospodarka podpisano z wykonawcami umowy na ponad 40 tys. km. Problem w tym, że z danych MRR wynika, iż do tej pory zbudowano zaledwie 1,3 tys. km sieci. Nastąpiło to w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co daje nadzieję na skokowy wzrost liczby oddanych odcinków.

Po zakończeniu prac we wszystkich województwach dostęp do internetu zyska w Polsce ponad 7 mln osób, i to w obszarach, w których sieci szerokopasmowe nie powstałyby bez zaangażowania publicznych środków.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  2. ~  2013-08-05 10:13:55  host: public-gprs557946.centertel.pl

  A te województwa z dotacją, to zagrożone pożarami?

 • 0

  5. ~Warszawa  2013-08-05 10:36:09  host: public-gprs517451.centertel.pl

  Na moim osiedlu domków w Warszawie(Białołęka) internetu kablowego jak nie było, tak nie ma i pewnie nie będzie. TP może mi zaoferować internet radiowy, więc ja siedzę cały czas na mobilnym. Takich sytuacji w Polsce jest bardzo dużo, taki urok monopolisty na rynku. :(

 • 0

  6. ~obserwator  2013-08-05 11:49:26  host: hiw69.internetdsl.tpnet.pl

  cóż , powtórka z rozrywki jak z autostradami. czy ten skorumpowany kraj wraz z jego władzą nigdy nie zrozumie ze należy zlecić pracę bezpośrednio wykonawcy i dozorować go poprzez swój aparat urzędniczy finansowany z podatków. A tak mamy urzędników niekompetentnych pobierających pensje za co? za wybór firmy tzw. Inwestora Zastępczego, u którego pracuję kolejny "tabun" również mało kompetentnych ludków - ci z kolei wybierają wykonawców - głównie 2-3 osobowe podmioty licząc że ogarną wielki projekt w krótkim czasie. Ogarną ogarną, tak jak drogi ale nie w 2-3 lata ale będą budować w 10!!!!!!!!!!!!! lat bo im się narzuca termin, płaci groszę więc nikt nie robi falowo inwestycji lecz kroczek po kroczku jak zasobów starcza. I tak mamy z wszystkim co dot. dotacji, albo kasa jest rozkradziona, albo jest źle zaplanowana prace z RYZYKIEM terminu czyli ZWROTU.

 • 0

  7. ~ttt  2013-08-05 17:21:21  host: 77-253-165-53.adsl.inetia.pl

  Tylko trzy? Śmiem wątpić. W woj. podlaskim ofertę na wybudowanie sieci złożyło tylko Hawe z ceną znacznie przekraczającą budżet. W woj. śląskim aktualnie trwa przetarg, ale Zamawiający przygotował budżet też za mały (założenia były przygotowane kilka lat temu więc nie jest to dziwne). Zatem nie tylko problem jest z trzema województwami.

 • 0

  8. ~Punk  2013-08-06 00:41:11  host: 176.100.195.85

  Znowu trza będzie oddać pieniądze, a tu jak nie było nic zrobione tak dalej będzie, bo się wybiera do władzy samych pijaków, degeneratów, jakichś hochsztaplerów, transwestytów typu grodzki i weź tu zrób cokolwiek w potłuczonym kraju zwanym Polską.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet