Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy rekiny od Samsunga

Trzy rekiny od Samsunga

Q! 20 Stycznia 2010 18:09

0 0

Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli telefonów z linii Shark. Skierowane będą one do aktywnych użytkowników, którzy cenią sobie zarówno funkcje multimedialne i społecznościowe, jak i niebanalny wygląd samego urządzenia.

samsung shark s5350 Model Shark S5350 posiada ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), wbudowany aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix oraz obsługuje transmisję danych w technologii HSDPA. Na jego pokładzie znalazł się również multikomunikator obsługujący takie aplikacje IM jak Talk, Palringo, Chat oraz AIM.

Wbudowaną pamięć o pojemności 100 MB będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Wszystko to zostało przybrane w nowy dla Samsunga interfejs użytkownika oraz zamknięte w jednobryłowej obudowie o grubości 11,9 mm.

samsung shark 2 s5550 Shark 2 S5550 to slider, do którego konstrukcji wykorzystano zarówno metal, jak i kevlar. Został on wyposażony w ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), wykonany w technologii AMOLED. Łączność ze światem będzie możliwa za pomocą technologii HSDPA.

Wbudowany aparat fotograficzny z autofokusem pozwoli na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 5 Mpix. Obsłuży on również nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) z prędkością 30 klatek/sekundę. Nie zabraknie również gniazda na karty pamięci microSD, którymi będzie można powiększyć 110 MB wbudowanej pamięci.




samsung shark 3 s3550 Ostatni z zaprezentowanych Samsungów to model Shark 3 S3550 w obudowie typu slider. Jedyne co o nim wiadomo to to, że, podobnie jak poprzednicy, posiada on ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), a także innowacyjny interfejs użytkownika. Pozostałe jego możliwości są jednak znacznie skromniejsze.

Do przeglądania sieci wykorzystywana będzie transmisja GPRS/EDGE, a wbudowany aparat ma rozdzielczość 2 Mpix. Wewnętrzna pamięć to zaledwie 40 MB, jednak również tutaj nie zabrakło gniazda na karty microSD.

Wszystkie trzy zaprezentowane modele oferuję zintegrowane usługi społecznościowe. Za pomocą jednego klawisza możliwy jest dostęp do takich sieci jak MySpace, Facebook, Bebo, itp.

Data wprowadzenia wszystkich trzech urządzeń na rynek nie została podana. Nieznane są również ich ceny, jednak jak zapowiada producent - mają być one atrakcyjne.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • -1

    1. ~skalarek  2010-01-20 18:12:20  host: 89.191.147.125

    Cóż, takie lekko podrasowane L760. Telefon bardzo dobry to fakt ale i Samsung próbuje osiąść na laurach, takie mam wrażenie. Moim zdaniem SE za długo swego czasu prezentował telefony w jednakowej stylistyce, Samsung też widać próbuje...

  • 0

    2.  2010-01-20 18:14:03

    druga linijka "lini" ;)

  • 0

    3.  2010-01-20 18:15:13

    i jeszcze jeden kwiatek shark 3 "ekran o przekatnej QVGA"

  • -2

    4. ~gusiaaa  2010-01-20 18:17:57  host: 94.42.139.142

    ale mi to funkcjonalny multimedialny telefon ... a gdzie wifi?

  • -2

    5.  2010-01-20 18:18:05

    co do samych telefonow moznaby zacytowac pewien utwor "ale to juz bylo..." jedyne co to wzornictwo daje rade ;)

  • 0

    6. ~skalarek  2010-01-20 18:20:33  host: 89.191.147.125

    Chociaż jeśli chodzi o slidery to Samsung naprawdę osiągnął perfekcję. Po dwóch latach używania mój L760 działa idealnie. Mogę to porównać ze sliderem Nokii - 5300 - koszmar. (Nie twierdzę że to idealne porównanie.)

  • -2

    7.  2010-01-20 18:25:58

    @6 - l760 w porownaniu do 5300? a co tu porownywac. 5300 to klocek jakich malo jedyna jej zaleta nad tym samsungiem to wyzsza rozdzielczosc wyswietlacza ;)

  • 0

    8.  2010-01-20 18:38:07

    *** thonka - dzięki za czujność, już poprawione. ;-)

  • 1

    9.  2010-01-20 18:52:28

    słyszeliście o nowej taryfie w Sim+ 39 gr. do wszystkich (z Playem)?

  • 1

    10.  2010-01-20 18:54:35

    Paskudne te rekiny. Coś mi się zdaje, że będą gryźć ziemię, a nie ludzi w kieszeniach.

  • 0

    11. ~skalarek  2010-01-20 19:10:51  host: 89.191.147.125

    te rekiny zadziwią przede wszystkim ceną jak sądzę, również jakością. @thonka mogłem po prostu przyglądać się jak się ten klocek potrafi psuć przez dwa lata, taki klocek jest dziś na allegro droższy od L760. Ludzie naprawdę wierzą w markę NOKIA widać...

  • 0

    12.  2010-01-20 19:41:48

    No cóż ,Samsung nie zasypia gruszek w popiele i ma nowości dla kazdego,nie zapomina o konserwatystach ceniących klasykę.

  • 0

    14.  2010-01-20 20:54:30

    A ja moge powiedzieć tylko tyle - jedyny udany model Samsunga ze sliderów, to U900, reszta pada na potęgę... Jako przykład moge podać fakt że na 10 sprzedanych modeli z serii L, E i U 3-4 wracają do serwisu, jak nie urok to sraczka, albo panel pada, albo całkiem taśma lub antena... 75% telefonów jakie klienci reklmuja u nas w salonie to modele Samsunga. Nie mówie, że to złe modele, a na tle Nokii, LG czy SE jest ich serio dużo wysyłanych do serwisu, a klient przedłużający umowę nie chce juz wiecej modelu tej marki...

  • 0

    15.  2010-01-20 22:00:54

    Nic nowego,baton przypomina S 7220,slajdery,niczym D 900,i co tu pięknego?

  • 0

    16. ~a_lex  2010-01-20 22:23:59  host: v06-16.opera-mini.net

    Zgadzam się w 100% z 15 - to już było. Ponieważ w Samsungach ja na razie zatrzymałem się na D900 to może mi ktoś powiedzieć, czy pokazał się jakiś bez systemu, w którym można byłoby uruchomić kilka aplikacji Javy naraz?

  • 0

    17. ~  2010-01-20 23:59:21  host: v02-09.opera-mini.net

    Brak wifi, brak gps, brak dual-sim, aparat przeciętny. Zadna rewelacją !

  • 0

    18. ~sympatyczny  2010-01-21 00:55:18  host: chello089079048202.chello.pl

    sliczne, po prostu sliczne! i ten nowy interfejs tez mi sie strasznie podoba. jesli beda niedrogie to biore. mnie brakuje do szczescia tylko wyjscia mini-jack. i mam nadzieje ze bateria bedzie trzymac minimum 3 dni, bo z tym w samsungach z ktorymi mialem kontakt bylo roznie.

  • 1

    19.  2010-01-21 01:12:19

    @16-na razie z obslugach Javy w Samsungach ciezko....owszem mozesz cos sobie sciagnac i uzywac ale do elastycznosci SE pod tym wzgledem Samsungowi naprawde daleko

  • 0

    20. ~  2010-01-21 09:14:39  host: v10-11.opera-mini.net

    Mi się taki wygląd nie podoba niczym ze starego samsunga l760, strasznie wiekowy styl, dziwne że komuś się to może podobać.

  • 0

    21.  2010-01-21 09:24:22

    Mi te 2 pierwsze samsungi się podobają. Teraz mam U700 i sobie chwale. Lubię videorozmowy. No ale Java to duży minus, bo żeby coś zadziałało trzeba się nieźle nakombinować.

Dodaj swoją opinię