Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy nowe telefony od Nokii

Trzy nowe telefony od Nokii

sirmark 29 Stycznia 2009 13:29

0 0

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech nowych telefonów komórkowych - 6700 classic, 6303 classic i 2700 classic. Nowe trio ma oferować funkcjonalność i komfort obsługi oraz wysoką jakość materiałów, a to wszystko ma być dostępne w konkurencyjnym przedziale cenowym.

nokia 6700 classic Liderem nowej kolekcji jest telefon Nokia 6700 classic, która jest następcą modelu 6300. Producent ma nadzieję, że będzie to jedne z najlepiej sprzedających się telefonów w 2009 roku. Nokia 6700 classic łączy gładkie powierzchnie, wysokiej klasy materiały oraz precyzyjnie skonstruowane części z metalową klawiaturą, która jest dopełnieniem eleganckiego wykończenia. Udoskonalony w stosunku do swojego poprzednika, posiada 2,2-calowy ekran, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix, nawigację A-GPS z aplikacją Nokia Maps, a także szybką transmisję danych HSDPA i HSUPA, dzięki czemu można szybciej niż dotychczas przesyłać zdjęcia i wideo. Znajdziemy w nim także przeglądarkę z obsługą Flash Lite 3.0, złącze microSD z karta o pojemności 1 GB w zestawie oraz złącze microUSB, które może zostać wykorzystane do ładowania telefonu, transmisji danych, oraz słuchania muzyki. Model dostępny będzie w orientacyjnej cenie 235 euro (bez podatków i dopłat).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6700 classic w katalogu.

nokia 6303 classic Nokia 6303 classic, którego szacunkowa cena detaliczna bez podatków i dopłat ma wynosić 135 euro, ma być idealnym telefonem dla osób ceniących model Nokia 6300. Zdjęcia z aparatu o rozdzielczości 3,2 Mpix wyświetlaną będą na ekranie o przekątnej 2,2- cala, a długą listę funkcjonalności , jak np. GPS, przeglądarka internetowa z Flash Lite 3.0, Nokia Maps, dopełnia bateria o pojemność 1050 mAh, mająca zapewnić do 450h w stanie czuwania. Oprócz tych wszystkich zalet, do standardowego wejścia audio 3,5 mm można podłączyć dowolne akcesorium muzyczne i uzyskać w pełni funkcjonalny odtwarzacz muzyczny, mieszczący tysiące ulubionych utworów.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6303 classic w katalogu.

nokia 2700 classic Ostatnią z zapowiedzianych nowości Nokia jest model 2700 classic. Przy szacunkowej cenie 65 euro bez podatków i dopłat ma być jednym z najtańszych telefonów Nokii, posiadających pełną gamę funkcji. Telefon ten posiada 2-calowy ekran o rozdzielczości 240x320pix, wbudowany odtwarzacz muzyczny, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 Mpix oraz przeglądarkę internetową z obsługa Flash Lite 2.0. Posiada także gniazdo kart pamięci microSD z obsługa kart o pojemności do 2 GB, złącze microUSB oraz złącze jack 3,5 mm.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 2700 classic w katalogu.

Wszystkie trzy urządzenia mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2009 roku.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-01-29 14:23:34

    6700 ładny telefonik reszta niestety nie ale to rzecz gustu może akurat komuś spodobaja sie te telefony. Mam tylko nadzieje ze jakosc wykonania bedzie naprawde wysoka.

  • 0

    7.  2009-01-29 14:24:48

    krzyno: thx. wiklef: no ja tez fanem klasycznych nie jestem. bardzo lubie clamshelle ale cos od jakiegos czasu praktycznie nie ma nic ciekawego w tym temacie.

  • 0

    8. ~  2009-01-29 14:33:44  host: chello089078212133.chello.pl

    Ja juz mam Nokie 5200 a teraz zbieram na Laptopa to gier :D

  • 0

    9.  2009-01-29 14:56:38

    Wg mnie 6700 ok, a reszta średnio. Wizualnie. No i wreszcie HSUPA.

  • 0

    10. ~smart  2009-01-29 15:26:34  host: inet20909ng-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    2700 bardzo ladniutka, nokia zaczyna kombinowac w dobrym kierunku...

  • 0

    11.  2009-01-29 15:30:56

    # SirmarK - też kiedyś miałem clamshelle, nie sa złe, ale już mi się znudziły. Teraz wolę prosty, kwadratowy telefon, a nie jakieś wygładzone i zbajerowane typu classic. a tak ogólnie to teraz bym chciał coś typu Pixon :D Ale z tym będzie gorzej :P

  • 0

    12.  2009-01-29 15:41:15

    Następca 6300 ma nietrafione klawisze. 6300 bardziej przypada mi do gustu.

  • 0

    13. ~Grecco  2009-01-29 16:18:49  host: ecu173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mogli choć do następcy 6300 dodać WiFi...

  • 0

    14.  2009-01-29 16:24:01

    takie żadne, wszystkie się błyszczą jak by były szklane... odciski palców będzie widać, a to niezbyt ładnie wygląda

  • 0

    15.  2009-01-29 16:25:46

    Nokia 6700 interesujaca ale cena zabija. Po obecnym kursie euro 4,39zł daje nam to 1031 zł i jesli doliczymy do tej kwoty 22% VATu i marże sprzedawcy to minimum 1300 zł. Za te pieniądze mozna dostać dwie nowe Nokie e51 dla siebie i dziewczyny (żony).

  • 0

    16.  2009-01-29 16:39:40

    nie wiem czemu ale jakoś nie chce mi się wierzyć w dobrą jakość u nokii. No i wizualnie nic specjalnego. Ja się raczej nie skuszę.

  • 0

    17.  2009-01-29 16:44:22

    I bez wifi. :/ Za taką cenę to powinien być już standard.

  • 0

    18. ~skalarek  2009-01-29 17:30:25  host: nat10.siec.alfa.pl

    #8 no to dziwnych wyborów dokonujesz... 5200 to jeden z najbardziej awaryjnych modeli a laptop do gier to też oryginalny pomysł... he he

  • 0

    19. ~Stylistyka  2009-01-29 17:56:23  host: 90-mi2-10.acn.waw.pl

    Stylistyka do bani. Nokia idzie w ślady Apple-a i bezmyślnie powtarza te obrzydliwe wzorce. Stara dobra Nokia wróć!

  • 0

    20.  2009-01-29 18:26:05

    Koszmarny wygląd.

  • 0

    21.  2009-01-29 18:31:32

    6700 ciekawy design

  • 0

    22. ~qtoś  2009-01-29 19:23:42  host: user-89-108-212-178.mobile.playmobile.pl

    Widzę, że gówniarstwo się gówna zna, dosyć ciekawe modele, funkcyjne, duże wygodne klawisze, jak dla mnie ciekawie się zapowiada.

  • 0

    23.  2009-01-29 20:30:42

    Oj, nawet jak na "klasyki" nie wyglądają za ciekawie... Szczególnie 6303. Stylistyka tych modeli jakas taka z deczka... ponuro-kryzysowa.

  • 0

    24.  2009-01-30 13:36:50

    Czy w S40 mozna uzywac nawigacji i odebrac rozmowe? A jak nie to jak to dziala ... wylaczana jest nawigacja czy odrzucana rozmowa? W S60 (symbian) odbieram rozmowe, a nawigacja dziala "w tle".

  • 0

    25. ~Smooth  2009-01-30 20:33:34  host: client.wlan-117-137.betanet.pl

    design ciekawy, cóż odbiorcą przejadły się już kiczowate elementy, i nowoczesne wzornictwo zmierza w kierunku minimalizmu 6700 wygląda świetnie, tylko wifi brakuje nawet 2700 jest wizualnie niczego sobie...

Dodaj swoją opinię