Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy nowe Philipsy z rodziny Xenium

Trzy nowe Philipsy z rodziny Xenium

Q! 29 Grudnia 2008 15:05

0 0

Philips zaprezentował trzy nowe modele telefonów z rodziny Xenium. Ich charakterystyczną cechą jest ponadprzeciętna długość pracy na bateriach. Niestety, oficjalnie z takiej możliwości skorzystają tylko mieszkańcy Rosji oraz w jednym przypadku Chin.

philips x620 X620 to czterozakresowy aparat posiadający 2,4-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320). Transmisja danych będzie możliwa jedynie w standardzie EDGE. Oprócz tego w telefonie znajdziemy aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix umożliwiający nagrywanie filmów, odtwarzacz muzyczny oraz obsługę interfejsu Bluetooth. Łączność z komputerem będzie możliwa za pomocą interfejsu USB, jednak tylko w wersji 1.1. Rozszerzenie pamięci zapewni obsługa kart pamięci microSD. Bateria ma pozwolić aż na 12 godzin rozmów. Telefon będzie dostępny zarówno na rynku rosyjskim, jak i chińskim.

philips x710 X710 to trójzakresowy telefon pozwalający na obsługę dwóch kart SIM jednocześnie. Pozostałe parametry telefonu są na przeciętnym poziomie. Jego wymiary to 113,6 x 49,1 x 16,9 mm, a waga to 114 gramów. Bateria posiada bardzo dużą pojemność wynoszącą aż 1900 mAh i jest to ten element, który w głównej mierze stanowi o popularności modeli z serii Xenium. Do dyspozycji użytkownika jest ekran TFT o przekątnej 2,4 cali i rozdzielczości 240 x 320 pikseli oraz obsługujący 262 tysiące kolorów. Wbudowany aparat z autofocusem zrobi zdjęcia w rozdzielczości 3 Mpix. Na pokładzie nie zabraknie również odtwarzacza multimedialnego, radia, interfejsu Bluetooth, oraz USB (znów tylko w wersji 1.1). Model ten będzie dostępny tylko na rynku Rosyjskim.




philips fashion Ostatnia z proponowanych przez Philipsa nowości to model Xenium 9@9q, który dostępny będzie w dwóch wersjach: Dragon oraz Phoenix. Oba posiadają obudowę typu clamshell, a ich cechą charakterystyczną są zaokrąglone brzegi obudowy oraz lśniąca powierzchnia, pod którą znajduje się niewidoczny na pierwszy rzut oka ekran. Oprócz nietuzinkowego wyglądu, ich cechą charakterystyczną jest zastosowana bateria, która pozwoli na miesiąc trybu czuwania oraz przeprowadzenie do 8 godzin rozmów. Tak jak i model x710, 9@9q będą dostępne jedynie na rynku rosyjskim w cenie około 170 dolarów.

Żadne bliższe terminy wprowadzenia nowych telefonów Philipsa na odpowiednie rynki nie zostały oficjalnie podane.

Źródło tekstu: unwiredview, intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2008-12-29 15:32:14  host: 093105201245.ski.vectranet.pl

    a dlaczego nie w polsce?

  • 0

    3. ~wans  2008-12-29 15:35:05  host: 94.254.252.9

    usb w wersji 1.1? no to się postarali...

  • 0

    4.  2008-12-29 15:35:35

    9@9q dziwna nazwa :) ogólnie bardzo ładny design.

  • 0

    5. ~Philips  2008-12-29 15:38:30  host: 212-102-28-225.adsl.inetia.pl

    W Polsce nie będzie.

  • 0

    6.  2008-12-29 16:01:33

    szkoda że nie unas, pierwszy nawet względny. Gdyby miał faktycznie dobrą bateryjkę to bym wziął.

  • 0

    7.  2008-12-29 17:45:30

    Szkoda. Zapewne znalazłoby się w Polsce sporo nabywców ;)

  • 0

    8. ~daaa  2008-12-29 17:55:00  host: 195.94.215.34

    dajcie spokoj do baniiiii!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    9. ~blllllllllleeeeeeeee!!!!!  2008-12-29 17:55:57  host: 195.94.215.34

    racja do bani!!!!!!!!!!!1

  • 0

    10.  2008-12-29 18:32:57

    Dziwna polityka. Może telefony są felerne, dlatego trafią na niewymagające rynki Rosji i Chin?... ;)

  • 0

    11. ~  2008-12-29 19:06:19  host: 80.51.91.252

    @1 yntelygentny komentaż ;]

  • 0

    12.  2008-12-29 19:58:03

    A nie powinno być China Electronics Corp zaprezentował nowe telefony pod marką philips?

  • 0

    13.  2008-12-29 20:12:57

    piorunek: a czy pisaliśmy "HTC zaprezentowało model X-PERIA pod marką SonyEricsson"? ;-) Tu nie chodzi kto to wyprodukował, jak się nazywa firma mająca prawo do marki...

  • 0

    14.  2008-12-29 20:18:44

    WitekT: http://telepolis.pl/news.php?id=6519 i http://news.pasjagsm.pl/China-Electronics-Corporation-CEC--316/ przeoczylem cos?

  • 0

    15.  2008-12-29 20:29:27

    piorunek: chyba nie zrozumiałeś mojego komentarza... :-)

  • 0

    16. ~  2008-12-29 21:22:31  host: host-89-228-193-112.kalisz.mm.pl

    ok :(

  • 0

    17.  2008-12-29 21:25:10

    piorunek: chodzi mi o to, że ważniejsze jest to, co jest napisane na przodzie obudowy, czyli marka. Tak samo jak przez dłuższy czas pisano o telefonach Panasonica, choć taka firma wcale nie istniała, a właścicielem była firma Matsushita.

  • 0

    18.  2008-12-29 22:11:40

    Po co trzepią takie telefony z niskimi parametrami? Przecież to nie jest tańsze w produkcji? A co do baterii jeśli faktycznie by dobrze trzymała to bym kupił. :)

  • 0

    19. ~mimi  2008-12-29 23:20:23  host: r04-11.opera-mini.net

    9@9q kojazy mi sie o ile dobrze pamietam z poprzednikiem 909 tego producenta, ale moge sie mylic. W poprzednim pare lat temu tez bateria dlugo trzymala, oj bardzo dlugo. Tez chetnie kupie ten tel jak sie uda.

  • 0

    20.  2008-12-30 05:58:37

    #18: bo niektórym są potrzebne telefony do dzwonienia :-P Niby czemu np. N6310 trzyma cenę na allegro? Chyba nie za wysokie parametry? Choć ja np. bym wolał nowy telefon niż telefon "jak nowy" z nową obudową, mający kilkaset godzin "na liczniku" Ot co.

  • 0

    21. ~ART_ur82  2009-01-06 12:19:04  host: bxl43.internetdsl.tpnet.pl

    MADMAX: Nie wiem dlaczego komórki Philipsa nie są oferowane w Europie ale wydaje mi się, że przyczyną jest zbyt duża konkurencja w sektorze telefonów komórkowych. Po prostu łatwiej sprzedaje się w Chinach. Jest jednak jeden plus takiego stanu rzeczy, jak już jesteś właścicielem takiego fona to się wyróżniasz ;) W 2007 roku kupiłem Philipsa 960 od Chińczyka (ebay) i naprawdę wzbudzał zainteresowanie, nawet jak byłem w UK to sprzedawca komórek został w szoku, bo nie wiedział, że Philips jeszcze produkuje komórki. Jeśli chodzi o jakość, to muszę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony. Miałem go rok i wszystko działało bez zarzutu, a był to slider. Gdyby mi go nie skradziono, to pewnie używałbym go do dziś.

Dodaj swoją opinię