Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy kandydatury na prezesa Polkomtela

Trzy kandydatury na prezesa Polkomtela

WitekT 1 Lutego 2006 10:48

0 0

Dziś rada nadzorcza Polkomtela zapozna się z listą kandydatów na prezesa spółki, przygotowaną przez firmę doradczą Korn/Ferry. Są na niej trzy nazwiska, w tym Jarosława Bauca, byłego ministra finansów.

Kandydatów mogli wskazywać zarówno członkowie rady, jak i doradca. Z informacji Rzeczpospolistej wynika, że Jarosław Bauc jest pretendentem wskazanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Ma on poparcie skarbu państwa, będącego największym właścicielem polskich firm, które są akcjonariuszami operatora.
Według informacji Rzeczpospolitej na liście kandydatów nie ma ani Maksymiliana Bylickiego, pełnomocnikaprezydenta Warszawy ds. parku technologicznego, a wcześniej pracownika PTK Centertel, ani Macieja Srebry, ministra łączności w rządzie Jerzego Buzka. Jesienią najpierw Srebro, a potem Bylicki wydawali się niemal murowanymi kandydatami na stanowiska prezesa.

Rozmówcy Rzeczpospolitej twierdzą, że Bylicki bezskutecznie zabiegał o wskazanie go przez jednego z polskich akcjonariuszy Polkomtelu. Z kolei Srebro sam zaproponował swą kandydaturę firmie doradczej, ale nie została ona przyjęta.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-02-01 12:51:44

    Jakoś źle mi się to kojaży.Walka o stołek!Skąd my to zmamy.Oby nie było tak jak w Rządzie- u góry się gryzą, a na dole z tego powodu cierpią.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet