Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy firmy – jedno rozwiązanie "triple play"

Trzy firmy – jedno rozwiązanie "triple play"

WitekT 2 Czerwca 2006 13:03

0 0

Alcatel i Microsoft poinformowały o planach wykorzystania serwerów IBM w rozwiązaniach umożliwiających wdrażanie usług triple play klasy operatorskiej oraz telewizji interaktywnej (IPTV).

IBM już wcześniej zawarł z Alcatelem porozumienie OEM, a obecnie, dzięki tej współpracy, stanie się kluczowym partnerem wspólnych działań firm Alcatela i Microsoftu w dziedzinie IPTV. W rezultacie IBM, Alcatel i Microsoft będą wspólnie dostarczać te zaawansowane systemy operatorom wdrażającym usługi triple play.
Optymalizacja rozwiązań IBM w zakresie serwerów i pamięci masowych pozwoli na zapewnienie znakomitej obsługi oprogramowania Microsoft TV IPTV Edition w ramach architektury TPSDA (ang. Triple Play Service Delivery Architecture) Alcatela. Firmy podejmą też globalną współpracę w celu wprowadzenia swojej oferty na rynek, co będzie obejmować m.in. wspólne działania handlowe i marketingowe.

Oczekuje się, że połączenie doświadczenia Alcatela w dziedzinie dostępu do sieci, sprawdzonych rozwiązań serwerowych IBM oraz wiedzy z zakresu oprogramowania i wszechstronnej platformy IPTV Edition firmy Microsoft zaowocuje szybszym wdrażaniem usług IPTV, a także zwiększeniem wydajności i skalowalności architektury systemów oferowanych operatorom usług telekomunikacyjnych. Co więcej, dzięki poniesionym w ramach współpracy wydatkom na testy wydajności i integrację, usługodawcy będą mogli zwiększyć wydajność swoich usług oraz obniżyć nakłady inwestycyjne.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet