Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzy czwarte Polski w zasięgu sieci Nordiska do końca roku

Trzy czwarte Polski w zasięgu sieci Nordiska do końca roku

WitekT 21 Października 2010 13:05

0 0
Polkomtel planuje, że do końca roku w zasięgu sieci CDMA na 420 MHz, budowanej przez spółkę zależną Nordisk, znajdzie się 75% powierzchni kraju, a do końca przyszłego 90% - powiedział Paweł Karcz , kierownik działu klientów kluczowych, cytowany przez serwis rpkom.pl.

Sieć ma być budowana stosunkowo szybko dzięki wykorzystaniu infrastruktury utworzonej na potrzeby sieci 2G/3G. Ponadto Polkomtel chętnie podjąłby koinwestycje w przedsiębiorstwami, które potrzebują systemu łączności dyspozytorskiej, który będzie świadczony na bazie sieci Nordiska.


Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~szalony  2010-10-21 13:35:26  host: ip-78-30-113-107.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ciekawe co CP po nowym roku z LTE zrobi i w jakiej formie udostepni ta technologie klientom ? Ma szanse wykorzystac to, tylko czy dobrze to rozegra ? Boje sie tylko o to ze ta sprzedaz Plusa pogorszy inwestycje( zreszta juz to widac ze Plus stoi) i pozniej takze nowy wlasciciel nie bedzie inwestowal na takim poziomie jak trzeba :/ i Plus bedzie sie staczal... zreszta juz sie stacza ...

  • 0

    7. ~  2010-10-21 13:53:15  host: t11-11.opera-mini.net

    Akurat Plus ma największy zasięg, nie ma co nadrabiać, postawili 3G tam gdzie im się najbardziej opłacało, teraz CDMA uzupełni mobilną ofertę. Raczej Era i Orange powinno się starać o rozbudowę zasięgu i to pomijając 3G gdzie mają daleko gdzieś, w zadupiach o zasięgu Ery można zapomnieć, Plus full zasięg, Orange stara się jakoś działać, wiele miejsc mogę wymienić gdzie tylko Plus daje radę. Nie ma się co dziwić na wsi najwięcej ma w Plusie. /Kwistas

  • 0

    8. ~ala  2010-10-21 13:54:02  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    6.szalony CP kombinuje z Orange - więc się nie zdziwię jak sobie "Internet" powymieniają.

  • 0

    9.  2010-10-21 13:55:18

    mogę tylko potwierdzić że Plus często nawet Edge nie oferuje. Korzystam z mbank mobile, który korzysta z infrastruktury PLUS'a. W wielu miejscach cieżko o satysfakcjonujący dostęp do sieci.

  • 0

    11. ~marko  2010-10-21 14:49:50  host: cou23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7, plus teraz bedzie cdma swoj zasieg uzuplenial, podczas gdy w orange free maja juz 80% powierzchni kraju w cdma.

  • 0

    12.  2010-10-21 14:52:16

    @3: jakbyś chciał wiedzieć to Orange i Era też ma sporo stacji które oferują tylko GPRS bez EDGE. Zdziwiony? To widać mało wiesz ;-) Zresztą inwestycja w EDGE to obecnie wywalanie kasy w błoto, zwłaszcza że zysk w stosunku do dobrze działającego GPRS jest niewielki. Zresztą inwestycja w przestarzałe CDMA to też wywalanie kasy w błoto. Z ta częstotliwością można by było coś lepszego pomyśleć zwłaszcza że plan przejęcia 800 MHz przez Polkomtela szlag trafił ;-)

  • 0

    13. ~Piotrek  2010-10-21 15:30:19  host: public-gprs123076.centertel.pl

    Jeśli oferta byłaby podobna do Orange to ja dziękuję - 3 GB limitu 1 Mbit/s i spory abonament - to nie jest dobra oferta. Zarówno Orange jak i Plus powinni zainwestowac w HSDPAi HSPA+ na obszarach słabiej zaludnionych (może byc na 900 Mhz) gdzie nie ma kablówek i jedyna sensowna forma dostępu do neta to albo ADSL od TP (i innych op stacjonarnych) albo właśnie internet mobilny HSDPA/HSPA+. Najgorszy zasięg 3G/HSDPA ma Orange (poza największymi miastami) najlepszy PLUS i ... Play (chodzi mi o miasteczka powiatowe bo na wioskach narazie mozna zapomnieć o 3G.)

  • 0

    14.  2010-10-21 15:33:02

    11. no i w zawiązku z tym? Plus Nordiska niedawno kupił więc wcześniej nie miał szans na budowę sieci, żeby nie naciski UKE to Orange nadal 450 by nie wykorzystywało które posiada od początku startu Centertela, dla mnie ich cdma jest martwe, niestety w miarę przyzwoite prędkości można osiągnąć tylko z anteną zewnętrzną na CDMA. Plus zawsze rekompensował CDMA największym zasięgiem 3G w Polsce, który chodził stabilnie.

  • 0

    15.  2010-10-21 15:34:14

    CDMA buduje się bardzo szybko, wystarczy zobaczyć, jedna stacja wystarcza na odległości 10km to nie 3G, że czasami na 2km jest problem.

  • 0

    16. ~marko  2010-10-21 15:34:55  host: cou23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mariusz9a: wiesz, cdma z jednej strony przestarzaly, a z drugiej strony duzo latwiej takim sygnalem pokryc duzy obszar (bo nizsza czestotliwosc). dlatego tez ja free teraz cenie.

  • 0

    17. ~M.  2010-10-21 17:27:55  host: 77-236-5-213.home.aster.pl

    i co z tego, że maksymalny obszar komórki to kilkaset km2? Przecież pojemność komórki jest stała, więc im więcej użytkowników w zasięgu tym wolniejsza transmisja.

  • 0

    18. ~ala  2010-10-21 17:44:06  host: public-gprs104439.centertel.pl

    17.M. - należy mieszkać blisko nadajnika :D tak jak w 3G i łączyć na UMTS, to wtedy nie szarpie :D

  • 0

    19. ~mariusz9a  2010-10-21 19:02:18  host: apn-95-41-53-235.dynamic.gprs.plus.pl

    @16: ale na 420 MHz można coś "fajniejszego" odpalić ;-) Chociażby LTE.

  • 0

    20. ~dorczi  2010-10-21 19:11:44  host: bmb195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zaraz mnie szlag trafi na tego Plusa.. od wczoraj czekam aż się łaskawie pakiet aktywuje i nic. co się dzieje?! i nawet nie można sprawdzić ilości pakietów itp.

  • 0

    21. ~Alf  2010-10-21 19:43:41  host: user-46-112-243-40.play-internet.pl

    Mam problem z aktywacją pakietów w Plusie czekam już 2 godziny.Trzeba pożegnać się z Plusem i jego stawką bez pakietu 72gr/min.

  • 0

    22.  2010-10-21 20:19:59

    A po co CDMA? Ile to ma max. przepustowości? 1Mb/s?

  • 0

    23. ~Pomarańczowy  2010-10-21 20:36:47  host: public-gprs103508.centertel.pl

    barteks2 - Po to by ludzie, poza metropoliami, też mieli Internet w miarę szybki i za rozsądną cenę. Co ważne 'bez kabli' Max. przepustowość to 3,1 Mb/s

  • 0

    24. ~gth  2010-10-21 21:26:00  host: 108-mo4-1.acn.waw.pl

    jakiś czas temu jak pisałem o przeznaczeniu CDMA dla sieci dyspozytorskich to ludzie z forum negowali to co pisze i moja wiedze, proponuje szerzej(szczególnie redaktorów telepolisa) zastanowić się nad projektem "tęcza" bo choć testy trochę przygasły to cały czas jest aktywny, a to może być rewolucja na rynku "zasięgu", a ciekawostką niech będzie to ze rollout'y operatorów na przyszły rok są obiecujące a PKL wraca do budowy 2G

  • 0

    25. ~mirekb  2010-10-21 21:38:58  host: apn-77-115-48-202.dynamic.gprs.plus.pl

    cdma ma przyszlosc w pl pod 1 warunkiem:limit 6GB za 60zł i modem za 50zł na 24..

  • 0

    26.  2010-10-22 15:55:10

    mirekb: to jak jest to cdma z nielimitowanym sciaganiem w nocy (poki co w orange free), to mamy rozumiec, ze to przyszlosc? :)

Dodaj swoją opinię