Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzecia platforma Polkomtela

Trzecia platforma Polkomtela

WitekT 16 Stycznia 2008 20:21

0 0
Nowo kupione karty startowe prepaidów Polkomtela - Simplusa i Sami Swoi - oraz prawdopodobnie mBank mobile, od nowego roku funkcjonują w większości na nowej, trzeciej z kolei platformie.

Poprzednie dwie platformy, które Polkomtelowi przysparzały wielu problemów, działały na oprogramowaniu dostarczonym przez szwajcarską firmę Sicap. Nowa działa na platformie inteligentnej Alcatel-Lucent, a billing i usługi obsługuje oprogramowanie firmy Intec.

Z naszych informacji wynika, że Polkomtel na razie nie planuje migracji na nową platformę - ani hurtowej, automatycznej, ani zleconej przez użytkowników kodem.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22.  2008-01-16 21:32:14

    Teraz uważam Simplusa za najlepszego prepaida, ale do kogo miałbym dzwonić za grosze jak nie mam właściwie nikogo w tej sieci? Dlatego osobiście jest to chyba dla mnie najmniej opłacalna oferta.

  • 0

    23. ~  2008-01-16 21:49:03  host: p09-12.opera-mini.net

    Eee to kicha a ja chce migrowac na Lucenta!

  • 0

    24.  2008-01-16 21:56:15

    A co jesli skonczyla mi sie umowa w PLUSIE i przeniesli mi numer do SImplusa (04.01.08). Czy jestem na Lucencie? Jak myslicie?

  • 0

    25.  2008-01-16 21:57:26

    WitekT: nie no, myślałem że są jakieś wskaźniki/wyznaczniki po których można rozpoznać że to już 3-cia część tej samej bajki :) A tak swoją drogą, czy Ty się aby nie pomyliłeś w news'ie? Bo wg. mnie pierwsza platforma to był Sicap. Druga to była Nokia... :-)

  • 0

    26.  2008-01-16 22:10:14

    D@rio: Sicap jest producentem oprogramowania na pierwszej i drugiej platformie. Pierwsza różniła się od drugiej tym, że miała włączone na sztywno AoC - tylko tym. Cała reszta była taka sama.

  • 0

    27.  2008-01-16 22:11:45

    podobno można poznać, że się jest na trzeciej platformie w następujący sposób. Mianowicie od czasu do czasu zaświeca nam się wskaznik "3G" co jest dla nas sygnałem, że jesteśmy na platformie trzeciej generacji :-D

  • 0

    28. ~jojo  2008-01-16 22:14:04  host: eey130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobre r, dobre. ;-D

  • 0

    29. ~  2008-01-16 22:34:46  host: p09-12.opera-mini.net

    WitekT: Ja lubie nowosci nawet gdy sa niedopracowane wiec czekam tylko na mozliwosc migracji wiec tu prosba do Ciebie Witku informuj kiedy lub gdy pojawi sie taka mozliwosc

  • 0

    30.  2008-01-17 00:42:25

    Witek a jak sprawdzic, na ktorej platformie sie jest?? Moze mozna to jakos zrobic?

  • 0

    31. ~  2008-01-17 01:03:37  host: host-89-167-45-50.pronet.lublin.pl

    Czyli Lucent zakończył testy trwające od kilku dobrych lat swojej platformy w Orange i stwierdził, że już ją można śmiało również sprzedać komuś innemu? ;-)

  • 0

    32. ~mirekb  2008-01-17 07:53:41  host: hii227.internetdsl.tpnet.pl

    na simach odpalonych od czerwca do konca 2007 jak zauwazylem bylo tak ze aoc bylo ale równoczenie dzialal *100#,tak jak wczesniej przy zmianie z aoc na *101*11*99# i po wylaczeniu tela na chwile aoc znikał.w kazdym razie wreszcie dziala blokada na smsy premium,tzn jak jest mniej kasy na koncie nie wysle.to tyle ze zmian.są jeszce błedy na platformie bo polkomtel woli wydac na marketing niz na porzadne naliczanie oplat za wap/gprs..

  • 0

    33. ~  2008-01-17 08:19:08  host: f142-154.opera-mini.net

    No i to 5min opoznienia w pobieraniu oplat za sms, mms i gprs

  • 0

    34.  2008-01-17 08:29:25

    r - nie do końca masz rację. Owzem, musi się mrugnąć kilka razy 3G, ale jeśli po 3 mignięciach konto nie zasila się o 3 złote, to znaczy, że jesteś na platfornie przejściowej.

  • 0

    35.  2008-01-17 13:57:06

    WitekT: ok

  • 0

    36. ~lwlw  2008-01-17 14:50:27  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    @19: Ja też miałem wtedy duuuże problemy z moim sim+, skłamałbym gdybym powiedział, że nie. Ale nie zauważyłem znikania zasięgu. Przetrzymałem to i od tamtej pory jest wszyzstko ok, tylko z początku przychodziły dziwne smsy o czasie i koszcie trwania rozmowy (0 zł 0 gr na szczęście i kasa nie znikała) mimo braku rozmów. Kilka miesięcy temu zmigrowałem do mixa, głównie dla darmowego numeru, bo w tym sim+ to raz jest, raz nie... I ogólnie jestem zadowolony z tego mixa, oprócz darmowego numeru mam tanie pakiety minut i sms-ów. A teraz widze, że Sim+ jest obecnie chyba najlepszą ofertą prepaid. Brakuje tylko pakiety na stacjonarki w ciągu dnia. A do Orange to w życiu bym się nie przeniósł, no chyba, że byłby wielokrotnie tańszy od konkurencji i juz całkiem nie byłoby mnie stać. Orange to ja moge sobie kupić starter do testów zobaczyć w netmonitorze ichnie stacje bazowe.

  • 0

    37.  2008-01-17 15:42:28

    #34: wlo, to na 3 platformie będą gratisowe zasilenia za 3zł? A o ile przedłużają ważność konta? Nie no, trza przyznać, że Plus rzondzi ;-)

  • 0

    38. ~xxx  2008-01-17 18:00:21  host: ene9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za dużo platform to niezdrowo i zawsze się ta zasada sprawdza. Co potem? platforma do naprawy platformy służącej do naprawiania platformy :) kiedy ten matrix z bilingiem online (i w ogóle z bilingiem) skończy w +. To wie pewnie tylko Neo, Trinity, Morfeusz albo Smith ;)

  • 0

    39. ~mirekb  2008-01-19 08:36:58  host: apn-77-113-24-223.gprs.plus.pl

    po wczorajszych testach tej wspanialej platformy alcatel-lucent moę powiedziec ze w kwestii opłat za gprs od lat nie zmienilo sie nic.podejrzewam ze PCU w infrastrukturze gsm/gprs sobie "nie radzi".testy benda trwaly nieprzerwanie wiec wyjdzie czy cos sie z tym zmieni czy tez nie

  • 0

    40. ~domur  2008-01-19 11:26:35  host: ald241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja zakupilem nowa simke s+ zeby potestowac lucenta ale niestety aktywowalo mi ja na Camelu wiec lipa.

  • 0

    41. ~domur  2008-01-19 11:30:16  host: ald241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zapraszam tez na forum telepolis.pl do zakladki "Sieci komórkowe" a nastepnie "Oferta prepaid i mix" jest tam temat poswiecony temu newsowi

Dodaj swoją opinię