Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzecia ofiara "SMS-owej choroby"

Trzecia ofiara "SMS-owej choroby"

WitekT 23 Grudnia 2007 23:16

0 0

Pierwsza w Nowej Zelandii, trzecia na świecie ofiara texting synosynovitis, czyli “choroby esemesowej". 20-letnia studentka stomatologii Fleur de Vere Beavis pisała do 100 SMS-ów dziennie i w efekcie wystąpił u niej silny stan zapalny kciuka i części dłoni - pisze Rzeczpospolita.

Jest to schorzenie podobne do znanej także w Polsce choroby de Quervaina, bardzo bolesnej i pojawiającej się u osób wykonujących powtarzane czynności manualne, a także u zapaśników i osób grających w kręgle.




Fleur de Vere Beavis musiała brać silne środki przeciwbólowe, spróbowała też pisać wiadomości lewą ręką - w efekcie ma chorą nie tylko prawą, ale i lewą rękę. Lekarz zalecił jej odpoczynek i - zamiast pisania - rozmawianie.

Na nową chorobę zapadł także uczeń w Singapurze i 15-latka z Australii.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~  2007-12-24 22:07:08  host: public-gprs1363.centertel.pl

    no, trzeba byc niezle zeswirowanym, a tak swoja droga poprawil mi troche ten news humor, bo z idiotow trzeba sie smiac...

  • 0

    35.  2007-12-24 22:30:10

    A ja mam jeszcze do wyslania ok 160 SMSów :) i też mnie nic nie boli poza brzuchem - efekt Wigilii 2007 ;P

  • 0

    36.  2007-12-24 22:31:09

    aha,bo mam (mialem) 200 SMSów za darmo do wszystkich :)

  • 0

    37.  2007-12-25 09:33:21

    Wysyłam srednio miesiecznie ok 20 smsów więc ta choroba raczej mie nie grozi :)

  • 0

    38. ~neon  2007-12-25 14:39:26  host: w3cache.wignet.pl

    Tyle powiem żenada jakich mało:))

  • 0

    39.  2007-12-25 17:04:15

    Trzeba nadmienić, że ostatni się upuściłem w pisaniu esemesów. Gdyby nie święta to nie wiem czy byłoby cokolwiek do liczenia.

  • 0

    40. ~marcin_15  2007-12-25 21:17:59  host: host-121-166-rozpylacz.igloonet.pl

    Ja tam sobie średnio po 10-20 pisze sms-ów ogólnie i nie wiem.. raczej mi też nie grozi ta choroba ;D

  • 0

    41. ~  2007-12-26 08:34:06  host: 217.116.110.190

    Ja mam darmowy numer w orange do dziewczyny i bywa różnie, czasami pisze dziennie z nią 50 sms tak średnio, ale jak jakiś temat się zacznie to bywa nawet 200 jednego wieczoru. I kciuk mnie nie boli. A 100sms dziennie to też nie jest problem. Wiadomo też że nie pisze się cały czas po 160 znakowa, zazwyczaj mniej, ale bywają i sms łączone.

  • 0

    42. ~  2007-12-27 10:14:04  host: 177.116.inds.pl

    CO ZA BZDURA!!!!

  • 0

    43. ~nick  2007-12-29 18:50:33  host: awx120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nowozwlandzka idiotka a w komentarzach się chwalą że potrafią więcej... Telkom mam ponad 3,5 roku a napisałem do tej pory 38 wiadomości sms. Trzeba mieć nasrane we łbie żeby 100 pisac dziennie.

  • 0

    44. ~Dina  2007-12-30 10:15:51  host: p05-05.opera-mini.net

    Ja mam darmowy numer do mojego mana,dlatego wolę dzwonić niż pisać smsy. W przeciwieństwie do kolegi,który wypowiadał się trochę przede mną. :)

  • 0

    45. ~borek  2007-12-30 23:10:41  host: inet20908ng-0.eranet.pl

    a ja mam inny problem, jak dzisiaj gadałem ponad godzinkę przez tel to mnie złapał skurcz ręki tak w okolicach łokcia tylko po wewnętrznej stronie że aż nie mogłem wyprostowac ręki! czy z tym należy już iśc do lekarza? :)

  • 0

    46.  2007-12-30 23:13:15

    najbardziej spodobało mi się to, że zaczęła wysyłać drugą ręką i też ją rozbolała... oj.... :))))))

  • 0

    47. ~  2008-01-01 20:16:36  host: 082139047065.ski.vectranet.pl

    borek a pomyśl o swoim uchu...;)

  • 0

    48. ~  2008-01-01 20:17:10  host: 082139047065.ski.vectranet.pl

    bo ręka to już tylko do amputacji:)

  • 0

    49.  2008-01-01 21:08:32

    Niektórzy to maja chorobe pustej głowy i to od urodzenia, nie wymyślono lepszego lekarstwa od kuli w łeb....

  • 0

    50. ~Konrad  2008-01-02 11:00:54  host: byk.onlinesc.net

    Ja tam wysyłam 50 esow dziennie i nic mi nie jest.hehe

  • 0

    51. ~nutka  2008-01-02 13:49:13  host: inet20909ng-0.eranet.pl

    Jakos trudno mi w to uwierzyc ale coz... Mi sie bardzo czesto zdarza wysylac tyle esow dziennie ale jakos zyje... Pewnie zalezy jak sprawne palce sie ma:):P

  • 0

    52. ~bastek00  2008-01-02 18:03:57  host: hrp86.internetdsl.tpnet.pl

    biedaczka... po setce takie schorzenie... ja pracuje w Orange i mam klientki ktore robia 200-300 na dobe i sa w super kondycji... ale wiadomo... w alkoholu to tylko Polacy i Rosjanie sa najlepsi... widac w sms-ach nic tego rankingu nie zmieni :)))

  • 0

    53. ~ania  2008-02-22 11:41:54  host: gw-79-175-208-23.smsnet.pl

    o co pytasz

Dodaj swoją opinię