Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzecia młodość Sami Swoi

Trzecia młodość Sami Swoi

WitekT 10 Kwietnia 2007 09:47

0 0

Michał Wiśniewski już od kilku miesięcy nie nosi zielonej fryzury. Po porażce marketingowej, jaką było zatrudnienie lidera Ich Troje do promocji, Polkomtel zdecydował się na odświeżenie marki Sami Swoi. Nowy wizerunek ma być bardziej rodzinny i przyjazny - pisze Puls Biznesu.

Sami Swoi wystartowali kilka miesięcy po głośnym wejściu na rynek Heyah. Oferta była skierowana do mieszkańców wsi i miasteczek, którzy wcześniej nie korzystali z telefonu komórkowego. Dlatego proponowane w usłudze aparaty były nieskomplikowane, a sama taryfa — również bardzo prosta, stawiająca tylko na połączenia głosowe i SMS-y. Założenia były teoretycznie dobre, ale w praktyce się nie sprawdziły.




Kiedy stało się jasne, że Sami Swoi nie są hitem, w reklamach pojawił się Michał Wiśniewski — swój chłop i wielka gwiazda (choć Polkomtel nie zauważył, że nieco już przebrzmiała). Marka miała stać się bardziej uniwersalna. Operator wprowadził jeszcze niższe stawki, poszerzył też sieć dystrybucji. Z urzędów pocztowych, stacji benzynowych i hipermarketów zdrapki i zestawy startowe trafiły do salonów firmowych Plusa. Jednak i to nie chwyciło, a rozczarowany Polkomtel rozwiązał umowę z gwiazdorem. Pojawiły się nawet koncepcje zlikwidowania marki, o czym wspominał Jarosław Bauc, prezes operatora. Dano jej jednak ostatnią szansę. Teraz Sami Swoi oznaczają rodzinę, a w nowych reklamach występuje babcia i jej wnuki. Być może nowa kampania w połączeniu z dobrymi promocjami wskrzesi ginącą markę.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 76
  • 0

    57. ~r  2007-04-10 21:25:29  host: chello087207181018.chello.pl

    #55: a jaki to prestiż dla klienta mieć np. Heyah? Raczej żaden. A jednak Heyah jest bardziej popularna. Może dlatego, że ceny mają odrobinę niższe. A sami swoi mimo, że są kierowani do biednej klienteli to ceny mają dość wysokie. No ale polkomtel "cienkiego" klienta zawsze miał w D. Więc moim zdaniem powinni SS zamknąć na 4 spusty i się nie ośmieszać swoimi żałosnymi zaklęciami. Albo jak chcą SS zostawić to obniżyć ceny i basta.

  • 0

    58. ~Adi  2007-04-10 21:59:18  host: ip-81-15-216-51.unregistered.net.telenergo.pl

    PLus liczy jak zwykle ... na frajerow - przeciez w SS nie ma zadnych promocji ulsug ;/ zenada co w tym widzicie? Chyba to ze nie trzeba kupowac pakietow! Ja na okolo 100 numerow w ksiazce telefonicznej moze max 1 to sami swoi - wiec po co to utrzymywac?

  • 0

    59. ~  2007-04-10 22:24:45  host: acmw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT pytanie do eksperta :) Sami Swoi to jak wiadomo usługa w systemie Prepaid. Gdyby była możliwość taka że np. 1 maja wszyscy z SS automatycznie przechodzą do Simplusa to Polkomtel by złamał przepisy jakieś? Znasz podobny przypadek ?

  • 0

    60.  2007-04-10 22:26:45

    59: a co, masz jakieś ciekawe informacje na ten temat? :) Zawsze to można rozwiązać "zwykłym rebrandingiem", czyli zrobieniem z tego jednej z taryf Simplusa. Wszystkie problemy prawne odpadają wtedy. :)

  • 0

    61. ~  2007-04-10 22:29:47  host: acmw32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie nie ma niestety żadnych informacji, tylko się zastanawiam czemu nie połączą tego w jedną całość. Wtedy jedna kampania reklamowa by była, przez pierwszy miesiąc Simplus był by Prepaidem numer jeden hehe.

  • 0

    62. ~noname  2007-04-11 00:03:43  host: efl49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Giń, przepadnij maro (SS) jedna !!!

  • 0

    63. ~arek  2007-04-11 06:53:24  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Skoro ten temat utrzymuje sie na topie to tylko dobrze swiadczy o tej marce;P Jak by nic nie znaczyła to nikomu nie chciało by sie na ten temat cokolwiek pisać. A tak piszą różni ludzie...:) Brak promocji i pakietów to podstawowa zaleta tej marki. Wystarczy niska cena za połaczenia na stacjonarne.

  • 0

    64. ~blom  2007-04-11 09:31:24  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    ~ 58 ~ gratulujemy jednak My mamy od 230 do 250 i nie narzekamy - pozdrawiamy :D:D:D:

  • 0

    65. ~JOWI  2007-04-11 09:38:31  host: host-81-190-229-98.wroclaw.mm.pl

    mam SAMI SWOI i wielu moich znajomych -dzieki tej marce pozbylam sie stacjonarnego telefonu i abonamentu za 43zl z wielka radoscia! MAM teraz dzienki SAMYM SWOIM i nizkim stawkom na stacjonarne 24gr za te 43zlmam 180minut rozmow to 3 pelne godziny! a w TPSA gowno za to mialam Zreszta to oni pierwsi na rynku dali tak niziutkie ceny na wszystkie stacjonarne[ 24gr ]co nieco pobudzilo konkurencje do myslenia i obnizenia troszke stawek

  • 0

    66. ~Adi  2007-04-11 11:20:12  host: ip-81-15-216-51.unregistered.net.telenergo.pl

    65 - No wlasnie obniozenia stawek - Kiedys SS moze byli rewelacyjni ale teraz to "kosz na smieci" smieszne stawki i zero promocji

  • 0

    67. ~Inspiron  2007-04-11 12:50:58  host: 212.2.101.31

    Jak to mówią ... do trzech razy sztuka!!!

  • 0

    68. ~M. G.  2007-04-11 14:24:06  host: aarx56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Choć próbować można zawsze to wcale po obejrzeniu nowej reklamy (serii reklam) wcale nie pójdę kupić statera. Wogóle mnie ta oferta nie intersuje.

  • 0

    69. ~arek  2007-04-11 14:25:29  host: polsl2-65.rybnet.pl

    I trzeba pamietac o najniższych stawkach roamingowych w prepaidach. Tylko SS sa dla mnie optymalną ofertą. Mogą być wchlonieci do Simplusa jak ten ostatni zejdzie z cenami za polaczenia do obecnych stawek SS. Inaczej, niech bedą jak najdluzej.

  • 0

    70. ~JOWI  2007-04-11 21:46:06  host: host-81-190-229-98.wroclaw.mm.pl

    ZGADZAM SIE Z TOBA AREK ss maja taniutkie stawki romingowe co mnie cieszylo jak bylam za granica i wszystko slicznie i sprawiedliwie co 30 sek naliczane i odejmowane z konta na biezaco

  • 0

    71.  2007-04-13 00:20:17

    No tak jak 90% ludzi nie wyjezdza za granice! Ja przez 2 lata jak mialem abonament w plusie to nie zdazylo mi sie ani razu wyslac nawet sms - SS lepiej niech zrobia jakas promocje dla starych klijentow a nie tylko chca pozyskiwac nowych - WIELKI BLAD

  • 0

    72. ~kacha  2007-04-13 08:53:25  host: aayv155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Adriand: WIELKI BŁĄD Ty popełniłeś. Zapamiętaj jak się pisze słowo "klientów".

  • 0

    73.  2007-04-13 10:23:30

    Dzieki KACHA za wskazanie bledu :] 20 minut po połnocy to nei to samo co wstac o ósmej rano ;];];]

  • 0

    74. ~frytko  2007-04-13 12:54:34  host: ahn24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SS fajne sa dla babci, ale wnuki to wola chocby simplusa.SS to prosta taryfa w miare tania.ale jak chce zostac na rynku, to niech zmienia ceny, na nizsze, lub niech skomplikuja taryfe.

  • 0

    75. ~arek  2007-04-15 18:02:05  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Wara od komplikacji taryf w SS! ;) Taryfy się komlikuje tylko po to żeby zabujać klienta i więcej wyciągnąć z niego kasy. Czyż nie?

  • 0

    76. ~Sebastian  2007-04-24 17:47:18  host: elc250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam Sami Swoi, bo nie lubię nędznych promocji, w których za aktywację trzeba płacic od 5 do 20 zł. Przecież to jest chore. Maja fajna promocje DARMOWA dostaje do kazdego doladowania 10 zł. HA i co zatkało was, żenaderio??

Dodaj swoją opinię