Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trzech chętnych na Hawe

Trzech chętnych na Hawe

WitekT 11 Lipca 2014 09:05

3 2

MCI, Michał Sołowow i Investors chcą skorzystać z okazji i przejąć spółkę Marka Falenty - Hawe, w której posiada 35% udziałów. Dla niego samego to ucieczka od długów - pisze Puls Biznesu.




Choć Falenta już kilka razy próbował sprzedać tę spółkę, to obecna transakcja jest raczej próbą wykorzystania okazji przez potencjalnych kupców, po tym jak przedsiębiorca stał się podejrzanym o udział w aferze podsłuchowej, czyli akcji nielegalnego podsłuchiwania urzędników i przedsiębiorców. Rozmowy idą w błyskawicznym tempie, ale jednocześnie obfitują w nagłe zwroty akcji. Przedsiębiorca potencjalnych kupców odsyła do grupy Investors (właściciel domu inwestycyjnego i TFI). Według źródeł Pulsu Biznesu, jeszcze do wczoraj najbliżej przejęcia był MCI, podpisano już nawet wstępne porozumienie przyznające giełdowemu funduszowi private equity wyłączność. Niedawno MCI zaczął skupować akcje Netii i widzi synergie między spółkami.


Według ustaleń dziennika, w tym momencie do gry ostro wszedł Michał Sołowow. Miliarder nie odpowiedział na pytania o zainteresowanie Hawe, ale w dwóch źródłach potwierdzono, że prowadzi rozmowy z Markiem Falentą. Spółką interesuje się od dawna, teraz do zakupu skłania go cena akcji.


Kupującym może okazać się też... grupa Investors. Według ustaleń Pulsu Biznesu, analizuje scenariusz odkupienia pakietu akcji Falenty, w sytuacji gdyby na stole nie pojawiły się inne oferty. Ma asa w rękawie. Falenta chce sfinalizować transakcję do końca lipca, czyli w błyskawicznym tempie, a Investors doskonale zna spółkę, bo pracuje z nią od długiego czasu przy pozyskiwaniu finansowania. Robił dokładny due diligence przy okazji emisji obligacji oraz wydawania rekomendacji. Dlatego może szybko i bardzo konkretnie rozmawiać.
Jednak dotychczasowe próby odkupienia akcji od Marka Falenty rozbijały się głównie o cenę. Główny akcjonariusz oczekiwał znaczącej premii w stosunku do wyceny giełdowej, w szczycie nawet 8 zł za akcję. Nie inaczej jest teraz ? według informacji dziennika, MCI zaproponował odkupienie po aktualnej cenie rynkowej. Marek Falenta początkowo zawistował wyżej, ale powoli spuszcza z tonu.


Przy dzisiejszym kursie giełdowym, 35% udziałów w Hawe wartych jest trochę ponad 100 mln zł.


Zobacz: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej Hawe w związku z "aferą taśmową"

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

w sumie: 22
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    3.  2014-07-11 10:16:21

    1. - no jakbym prezesa Kaczyńskiego słyszał - jak nie poprą to się dołączą do kliki, jak Ziobro nie przyjdzie na kongres, to będzie znaczyło że mu nie zależy na obaleniu Tuska... No ludzie! Jak chcecie się zajmować polityką to idźcie do polityki! Podsłuchy były nielegalne i tyle - o czym tu dyskutować? Jak mowa na forum o bezpieczeństwie, o ochronie danych, o prawie do prywatności, jakoś pysk co drugi wydziera, ze nadużywane są przepisy dot. pozyskiwania tych danych, albo nie są zbyt dobrze chronione. Jak mowa o podsłuchach to już nie jest to nielegalne? Przecież z zasady - jeśli ktoś podsłuchuje kogoś w sposób taki, zęby podsłuchiwany nie wiedział, u normalnego człowieka (!!) powinien wzbudzać co najmniej wątpliwości co do intencji podsłuchującego, nie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4.  2014-07-11 10:39:56

    Mnie zastanawia, dlaczego tak dużo upłynęło czasu od nagrania taśm do ich upublicznienia. Co kombinowali w tym czasie Ci, który byli przez ten czas w posiadaniu taśm.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2014-07-11 10:55:30

    @2 - a widzisz właśnie że przestaną być nielegalne jeżeli sąd uzna że było to działanie w wyższym interesie społecznym, wtedy te taśmy będą LEGALNE, to politycy PO już teraz nazywają je nielegalnymi i NIEKTÓRE media powtarzają jedynie słuszną linię rządu. @3 - a co w tym złego że ktoś mówi tak jak Kaczyński??? To raczej komplement, ponieważ to bardzo inteligentny człowiek i według mnie jedyny mąż stanu w polityce polskiej. Jeszcze raz - jeżeli sąd uzna że nagrania były nielegalne to wtedy nie będzie o czym dyskutować w tej chwili używanie takiego zwrotu jest nieuprawnione, a także jest po prostu zwykłą prorządową propagandą. @4 - to jest kręcenie się obok tematu, oczywiście to kto nagrał dlaczego i dlaczego tyle czasu trzymał jest w jakimś stopniu ważne ale to w porównaniu do tego co te typy - wybrańcy lemingów i innych gamoni - mówiły, jest to sprawa nie tyle trzeciorzędna co dziesięciorzędna, najważniejsze jest żeby przestępców łamiących konstytucje i niszczących demokrację w Polsce usunąć ze stanowisk poczynając od Tuska, wtedy można będzie dochodzić dalszych aspektów tej sprawy, nawet gdyby za te nagrania odpowiadał sam Osama Bin Laden, razem z Putinem i wskrzeszonym do życia Hitlerem i Stalinem, nawet gdyby nagrywali po to żeby coś uzyskać, zdestabilizować itd, to nie wymazuje tego co powiedzieli ludzie z sitwy Tuska - i tak w lo kto nie jest przeciwko temu rządowi jest członkiem tej sitwy! dlatego nie ważne jest kto i po co ponieważ bez względu na to kto i po co dowiedzieliśmy się jacy ludzie zasiadają w rządzie i o tą wiedzę jesteśmy bogatsi, o to że ludzie z tej ekipy za nic mają standardy demokratyczne, za nic mają konstytucje, za nic mają prawo!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-07-11 10:59:28

    5 - nic złego... Mi się to po prostu nie podoba - nie rozumiem takiej retoryki - to zamordyzm po prostu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    7.  2014-07-11 11:04:55

    @5 kolego ochłoń i przypomnij sobie nagrania sitwy PISowskiej, Tamte nie godziły w demokrację?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8. ~xxx  2014-07-11 11:06:47  host: host-31-6-144-163.dynamic.mm.pl

    ktos tych ludzi wybiera. sami dajecie im mandat na sprawowanie tej chorej wladzy. ciagle sie ludzicie ze ktos kto przejmie ster w panstwie bedzie dbal o innego czlowieka. a wlasciwie to mi sie nie chce na ten temat gadac.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9.  2014-07-11 11:09:04

    @5: pisząc "przestaną być nielegalne" przyznajesz jednocześnie, że SĄ nielegalne. WitekT zatem dobrze napisał w artykule. Przyszłe orzecznictwo może zmienić kwalifikację czynu, ale jest to w świetle prawa czyn niedozwolony... Mogę sobie nagrać wystąpienie prezesa NBP w telewizji albo na konferencji prasowej, ale nie wolno mi nagrywać prywatnej rozmowy pana MB.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2014-07-11 11:10:12

    No ja mandatu nie dam człowiekowi, który twierdzi, że jeśli nie jest w stanie szef upilnować swoich ludzi, odpowiadając za całość gabinetu - powinien odejść. Politykę zamordyzmu już przeżyłem, dlatego podziękuję temu panu ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11.  2014-07-11 11:12:42

    Pomija sprawy odpowiedzialności za ludzi, którzy z trybuny mówią o wartościach - moralnych, rodzinnych, a co drugi z nich - albo chwali się przyrodzeniem, albo po pijaku rozbija się po polu golfowym (za granicą), albo zostawia żonę z dziećmi i długami ;-) Brawo! Pomijam tym bardziej najbliższą rodzinę, która ślubnemu wmawiała, ze to jego dziecko ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12. ~Calm7  2014-07-11 11:17:31  host: n13-03-01.opera-mini.net

    wlo. Ale Gruszka dał plamę, nie? :-D takiego bezczela dawno nie widziałem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-07-11 11:20:12

    ~Calm7 - ja tam pretensji nie mam... Co ma powiedzieć? Może nawet nie wiedzieć co ludzie między sobą mówią, co uzgadniają i co robią... No chyba, że wiedział i kłamie? Tego nie wiem. Faktem jest, ze się ośmiesza takim gadaniem ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14.  2014-07-11 11:24:55

    @7 - jak były afery dotyczące rządu PIS, to mimo że były po prostu śmieszne, kompletnie śmieszne w porównaniu do tego co wyszło na jaw dzisiaj, to Kaczyński oddał władzę, a wcześniej kiedy było jakiekolwiek PODEJZENIE wobec kogoś z jego rządu to natychmiast był odwoływany i to jest standard którego ja wymagam od polityków, widzisz różnicę w podejściu Tuska? trzymanie się koryta do upadłego - podejście typu "raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy"?! @9 - nie łap mnie za słówka oczywiście miałem na myśli że nie będą nielegalne, co wcale nie znaczy że obecnie są, po prostu sąd zadecyduje czy te taśmy są legalne czy nielegalne... "prywatnej rozmowy pana MB" prywatnej?!?! przecież za te posiłki płacono z pieniędzy publicznych, omawiano sprawy państwowe, nawet ministerstwo spraw zagranicznych oficjalnie powiedziało że to nie była rozmowa prywatna! A ci co zostali nagrani to co mają powiedzieć??? To prymitywna i prostacka linia obrony, oczywiście nagrali nas ruscy agenci, mafia, grupa przestępcza, oczywiście nielegalnie, a w ogóle to zaraz napadną nas ruscy bla bla bla dziwię się że nadal w Polsce są ludzie którzy nadal wierzą w kłamstwa Tuska

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    15. ~piokuk  2014-07-11 11:32:27  host: user-94-254-138-37.play-internet.pl

    Dajcie spokój - to jest (chyba wciąż) forum telekomunikacyjne. I mówię to jako umiarkowanie stary PISior.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    16. ~  2014-07-11 12:05:01  host: 77-253-199-66.adsl.inetia.pl

    @5 - ale ja przecież odnosiłem się do pierwszego komentarza, któremu nienawiść się na mózg rzuciła i zarzucił Telepolis, że użyli sformułowania nielegalne. Tak, TERAZ, są nielegalne, być może sąd to zmieni, ale mówimy o stanie obecnym. Nic więcej, a pierwszy doszukiwał się spisku tam gdzie go nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17. ~  2014-07-11 12:09:59  host: 77-253-199-66.adsl.inetia.pl

    @15 - sprawa ma bezpośredni związek z podsłuchami (bez nich Falenta by nie rozważał sprzedaży), zatem to nie jest nie na temat. Pomijam bełkot płynący z niektórych wypowiedzi, np. @14. Taśmy obnażyły jakimi bucami są politycy (do tego nienażartymi, z firmowych kart wydają tyle na posiłek, co niektórzy z nas chcieliby w miesiąc zarobić), ale nie ma w nich jakiejś szokującej afery na skalę państwową. Załatwianie żenujących interesów (choćby żona Nowaka), wątkik tóre można pociągnąć dalej (długi Religi), no i np. kompromitacja Sikorskiego, który nigdy nie powinien się tak wypowiadać (nawet, jeżeli tak myśli i nawet jeżeli jest to zgodne z tym, co myśli większość Polaków).

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    18. ~cccp  2014-07-11 12:35:41  host: dns.studioaurum.pl

    zgadzam sie z pirwszym komentatorem cala afera to poczatek ukazywania prawdy co sie dzieje w polsce widac ze wlasciciel naskrobal sobie i teraz sprzedaje spólke kto wie co jeszcze wyjdzie na jaw a moze to ze telekomy sa wykorzystywane na zlecenie sluzb do podlusluchiwania wszystkich calego spoleczenstwa a nie tylko wybranych osób robi sie ciekawie a prawda wyjdzie na jaw tylko ze zwykly szary czlowiek na tym cierpi nawicej a cwaniaki dalej beda umywac sobie rece wzajemnie cdn... ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~tugby  2014-07-11 12:48:37  host: user-94-254-194-221.play-internet.pl

    @17 - najlepsze jest to że służby Tuska (ABW) okrzyknęły Fanente wielkim spiskowcem i mafiozem, a sąd już nakazał oddać Falencie kaucję i paszport, więc nie ma ŻADNYCH dowodów na teorie spiskowe Tuska... ciekaw jestem też jak sąd oceni pierwsze w historii Polski wkroczenie służb specjalnych do redakcji gazety, która opublikowała nieprzychylne rządowi artykuły - skarga już jest złożona...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    20.  2014-07-11 15:30:18

    17 - przeciętny polityk jest jak przeciętny Polaczek - cham, zachłanny, małostkowy... Jeszcze parę przywar dołożyć? Więc nie narzekaj. Trzeba było lepszych wybierać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    21. ~  2014-07-11 20:18:33  host: ip-78-30-103-181.free.aero2.net.pl

    Witku, gdzie najważniejsza informacja że Pan Minister Administracji I Cyfryzacji Michał Boni został brutalnie napadnięty i pobity?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-07-13 12:51:46

    A o jakich długach Falenty tutaj piszecie? O tym wątku akurat nic nie słyszałem. To by tłumaczyło po co wmieszał się w podsłuchy.

Dodaj swoją opinię