Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Try&Buy - specjalna oferta dla klientów biznesowych w Orange

Try&Buy - specjalna oferta dla klientów biznesowych w Orange

WitekT 24 Marca 2006 12:32

0 1

Orange dla Firm daje klientom możliwość przetestowania usługi BlackBerry w ramach oferty testowej Try&Buy, w ramach, której klient otrzymuje na okres 3 tygodni pięć terminali BlackBerry 7290 oraz oprogramowanie testowe z czasową licencją.

Dodatkowo aktywowana jest usługa BlackBerry na wybranych przez niego kartach SIM. Po okresie testowym klient decyduje o ewentualnym komercyjnym zakupie usługi BlackBerry.

W przypadku komercyjnego zakupu usługi w czasie nie dłuższym niż 30 dni od zakończenia testów, klient otrzymuje specjalny rabat na usługę do wysokości 1 zł netto miesięcznie przez okres 2 pierwszych miesięcy. Pozostałe warunki komercyjne negocjowane są indywidualnie.

Oferta przetestowania usługi BlackBerry oraz ewentualnego jej zakupu skierowana jest tylko i wyłącznie dla klientów, którzy posiadają serwer pocztowy:
Microsoft Exchange,
IBM Lotus Domino,
Novell GroupWise.

W przypadku, gdy klient nie korzysta lub nie posiada żadnego z powyższych serwerów pocztowych implementacja rozwiązania BlackBerry nie jest w chwili obecnej technicznie możliwa.

Skorzystanie z oferty BlackBerry Try&Buy wymaga podpisania przez klienta umowy testowej na usługę. Przed podpisaniem umowy konieczna jest weryfikacja możliwości technicznych przeprowadzenia testów u klienta i ustalenia wspólnie z klientem daty rozpoczęcia i zakończenia testów usługi.

Usługa BlackBerry jest dostępna w Orange w Polsce od września zeszłego roku, a jej wdrożenie poprzedzone było szeregiem testów. Na potrzeby klientów biznesowych Orange został uruchomiony dedykowany APN: blackberry.net oraz wprowadzono do sprzedaży w Orange dla Firm terminal BlackBerry 7290. Obecnie Orange rozpoczął akcję promocyjną usługi BlackBerry - Try&Buy, która umożliwia wygodne testowanie zalet funkcjonalności usługi BlackBerry przed jej zakupem przez klientów biznesowych.

BlackBerry to wyjątkowa oferta mobilna umożliwiająca stały (nie trzeba specjalnie ściągać e-maili, gdyż trafiają one bezpośrednio do terminala BlackBerry) dostęp do korporacyjnej poczty elektronicznej e-mail. Synchronizacja urządzenia np. BlackBerry 7290 odbywa się w oparciu o trzy serwery poczty elektronicznej e-mail: Microsoft Exchange, Novell GroupWise lub IBM Lotus Notes.

BlackBerry umożliwia wygodne i stałe mobilne korzystanie z wielu elementów komunikacyjnych niezbędnych w nowoczesnej firmie:
poczta elektroniczna,
kalendarz firmowy,
kontakty,
zadania,
notatki,
automatyczne podtrzymanie połączenia z serwerem pocztowym przez terminal BlackBerry,
automatyczne dostarczenie wiadomości bezpośrednio na terminal,
odczyt najpopularniejszych załączników (Word, Excel, Power Point, pliki graficzne),
automatyczne szyfrowanie danych 3DES, gwarantujące wysokie bezpieczeństwo,
wsparcie dla polskich znaków "ąęśćźż..." ,
w pełni zarządzana i stabilna usługa.

Jak działa usługa BlackBerry

Cała synchronizacja poczty, kalendarza, itp. odbywa się poprzez serwer BlackBerry Enterprise Server umieszczony wewnątrz sieci jej uzytkownika. To oprogramowanie odpowiada za kontakt z terminalami BlackBerry tj. wysyłkę odbiór maili, kalendarza, zadań, itd. Wymiana danych odbywa się w specjalnie do tego utworzonym dedykowanym) APN: blackberry.net. Oprogramowanie odpowiada również za szyfrowanie i kompresowanie danych wymienianych pomiędzy terminalem BlackBerry, a siecią wewnętrzną. Ponadto oprogramowanie BlackBerry odpowiada za synchronizację danych z serwerem pocztowym.

Kto jest użytkownikiem BlackBerry

Obecnie rozwiązanie BlackBerry dostępne jest dla posiadaczy serwerów pocztowych Microsoft Exchange, IBM Lotus Domino i Novell GroupWise. Najczęściej jego użytkownikami są managerowie w firmach, kadra zarządzająca, a więc osoby potrzebujące natychmiastowego dostępu do informacji, muszące podejmować szybko decyzje, osoby dla których bardzo ważna jest praca grupowa - więc już nie tylko telefon, fax, mail, ale także aktualny kalendarz i dostęp do pełnej bazy kontaktów.
Z drugiej strony z rozwiązania BlackBerry często korzystają osoby/działy zatrudnione w terenie - mogą to być pracownicy sprzedaży, serwisu - w takich wypadkach również i one mogą uzyskać aktualną informację o zgłoszeniach i przydzielonych zadaniach bez konieczności pojawiania się w biurze. W takim wypadku nie ma konieczności wyposażania ich w dość drogie rozwiązania obejmujące laptopa wraz z odpowiednimi kartami rozszerzeń.

Co obejmuje oferta BlackBerry w Orange:

Oprogramowanie

BlackBerry Enterprise Serwer w wersji 4.0 dla Microsoft Exchange, Lotus Domino i Novell GroupWise - ceny zależne są od ilości użytkowników. W ofercie również oprogramowanie testowe oraz licencje na dodatkowych użytkowników. Ceny w zależności o rodzaju oprogramowania.

Terminal BlackBerry 7290

Terminal BlackBerry 7290 jest dostępny w sprzedaży aktywnej Orange dla Firm w cenach promocyjnych:
Taryfa Firma 1000 - 1,22 zł,
Taryfa Firma 400 – 1,22 zł,
Taryfa Firma 200 - 242,78 zł,
Taryfa Firma 100 - 730,78 zł,
Taryfa Firma 50 - 974,78 zł,
Taryfa Firma 25 - 1218,78 zł,
Taryfa Malejąca dla Firm - 730,78 zł,
Poza promocją - 2438,78 zł.

Usługa BlackBerry

Aktywacja na standardowych kartach SIM – bezpłatna.
Abonamanet miesięczny - 80 zł.

Usługa instalacji

Wsparcie techniczne Orange lub usługa integracji "pod klucz" u klienta wykonywana przez Partnera Orange (firmę zewnętrzą).

Oferta Try&Buy BlackBerry w Orange

Orange przygotował specjalną ofertę promocyjną oferty BlackBerry w Orange - Try&Buy - która daje możliwość nieodpłatnego przetestowania usługi BlackBerry przez klientów biznesowych w oparciu o:
testowe oprogramowanie BlackBerry Enterprise Server dla MsExchange, Lotus Domino i Novell GroupWise,
terminale BlackBerry 7290,
aktywację usługi na wybranych kartach SIM.

Ponadto Orange oferuje:
specjalne ceny terminali po okresie testowym,
do dwóch miesięcy rabatu na abonament za usługę,
specjalne oferty na oprogramowanie BlackBerry.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~asas  2006-03-24 19:42:44  host: pd95b4206.dip0.t-ipconnect.de

    A czy przypadkiem konkurencje nie jest tansza ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet