Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tryb Stamina wraca do Xperii

Tryb Stamina wraca do Xperii

orson_dzi 21 Kwietnia 2016 10:11

12 2

Do Xperii z serii Z wraca tryb Stamina. Póki co tylko w Japonii i najnowszej wersji Androida.



Tryb Stamina był w smartfonach Xperia odpowiedzialny za wydłużenie czasu działania na pojedynczym ładowaniu wprowadzając szereg rozwiązań oszczędzających energię. W pewnym momencie Sony zrezygnowało z niego zdając się na fabryczne rozwiązania zaszyte w samym Androidzie 6.0.




Z informacji jakie płyną z Japonii wynika, że tryb Stamina powraca do smartfonów Sony wraz z najnowszą aktualizacją systemu do Androida Marshmallow. Otrzymały go Xperia Z5, Z5 Compact, Xperia Z5 Premium i Xperia Z3 Plus.

Póki co aktualizacja jest dostępna tylko w Japonii. Sony zapewne chce sprawdzić reakcje klientów i nie po raz pierwszy wprowadza rozwiązania, które początkowo są dostępne tylko na rodzimym rynku. Zapewne jeśli tryb Stamina zostanie dobrze odebrany, to stosowna aktualizacja systemu pojawi się również w innych krajach.

Źródło tekstu: xperiablog; wł     

Dodaj do:

Tagi: stamina | xperia | sony

w sumie: 21
  • -2

    2.  2016-04-21 10:30:52

    @1 Wyłącza Ci to, co najmocniej żre baterię. To jest przydane jak poziom naładowania spada Ci poniżej kilkunastu %, wtedy potrafi naprawdę sporo czasu bez ładowarki wytrzymać.

  • -1

    3. ~Krisu6230i  2016-04-21 10:31:33  host: 149.5.89.75

    @1 Kurcze a jaki ma być? oczwyiście że softwaerowy, jak byś czytal uważnie to byś widział że powraca, wystarczy poszukać co to jest.
    Kolejkuje całą komunikację i raz na jakiś czas to wypuszcza za miast ciągle trzymać połączenie z netem. to tak bardzo wysoko poziomowo.

  • 0

    4.  2016-04-21 10:39:20

    SUPER !! Dobrze że poszli po rozum do głowy. Ten googl-owy tryb oszczędzania energii w Marshmallow jest do niczego w porównaniu do Staminy. Moja Z5 przed update softu , ze staminą - działała mi 4-5dni. Przy uśpionym telefonie - maile dochodziły mi elegancko co godzinę, tak jak ustawiłem. SMS i MMS na bieżąco. Po wgraniu tego debilnego marshmallow: bez trybu oszczędzania energii - tel trzyma dobę, max dwie. W googlowym trybie oszczędzania po uśpieniu : mmsy i maile nie dochodzą aż do wybudzenia fona, sms-y w kratkę, tel wytrzymuje 2 max 3 dni. STAMINA WRÓĆ !!!!!!!!!

  • 1

    5. ~mirek  2016-04-21 10:40:42  host: 192.162.146.222

    super rozwiązanie :) bardzo fajnie, że Sony zadbał o to aby ono się znalazło w telefonach tej firmy

  • 0

    6.  2016-04-21 10:52:05

    Sony ma dużo lepsze oszczędzanie baterii niż Samsung

  • -3

    7. ~Mistrz  2016-04-21 11:13:39  host: public-gprs355067.centertel.pl

    @4Przecież dopiero w Japonii jest ten tryb to jak go testowałem?

  • 2

    8.  2016-04-21 11:20:44

    @7 - Umiesz czytać? Przeczytaj raz jeszcze i tak aż do skutku. "Tryb Stamina był w smartfonach Xperia odpowiedzialny za wydłużenie czasu działania na pojedynczym ładowaniu wprowadzając szereg rozwiązań oszczędzających energię. W pewnym momencie Sony zrezygnowało z niego zdając się na fabryczne rozwiązania zaszyte w samym Androidzie. "

  • -1

    9. ~Buldog  2016-04-21 11:41:05  host: exd39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem Sony juz nic nie uratuje przed upadkiem. Jedynym segmentem w którym Sony ma jakiś dochód to platforma playstation. Segment telefonów Sony to NUDA. Nic się nie dzieje, telefony nawet najwyższe modele mają błędy projektowe. Firma nie ma kompletnie pomysłu jak się odnaleźć i do jakiego klienta uderzyć. Wysoka półka Z5 to jakaś żenada wygląda jak plastikowa zabawka (hehe zastąpili samopękające szkło z tyłu na plastik). Z kolei seria M to jakaś paranoja. Chyba najbardziej psujące się telefony jakie mogą być. Sony od powstania udanej moim zdaniem Xperii Z (tej prawdziwie pierwszej) nie wymyśliło nic nowego. Powielają schemat, który już się troche zestarzał przez tych parę lat.

  • 0

    10.  2016-04-21 11:45:06

    @8 ( i przy okazji @7 ) - dokładnie. Kupiłem z5 tuż po premierze, miała na pokładzie 'stary' android czyli Lolipopa , ze staminą. I działała super. Potem przyszło update do Marshmallow, stamina zniknęła a wraz z nią połowa wytrzymywania na jednym ładowaniu :/

  • 1

    11.  2016-04-21 12:44:03

    @10 - Ja mam z1c więc jest 5.1 i stamina też jest, chociaż używałem jej może ze dwa razy, sam z siebie wytrzymuje 2-3 dni.

  • 2

    12.  2016-04-21 12:46:32

    @9 zawiedziony i przepełniony drustracją fan Szajsunga chyba? ;)

  • 0

    13.  2016-04-21 13:33:01

    Przecież Android 6 to samo robi. Tzn doze.

  • 0

    14.  2016-04-21 13:56:46

    @13 nie do końca to samo bo on to robi na podstawie tego czy telefon leży i jest nie ruszany, a tu masz po prostu zdefiniowane rule.

  • -1

    15. ~Buldog  2016-04-21 14:02:04  host: exd39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 Nie, sprzedawca z 6 letnim stażem, który używał więcej telefonów niż Ty widział :)

  • 1

    16.  2016-04-21 14:02:55

    Najwyraźniej nie używał Sonówek, a tylko widział :)

  • 0

    17. ~Mistrz  2016-04-21 14:27:13  host: public-gprs355067.centertel.pl

    @8 chciałem się tylko się tylko zapytać @4 odpowiedział mi w @10 i wszystko teraz wiem

  • 0

    18.  2016-04-21 14:49:45

    Mnie tam bardziej interere co Sony planuje z serią (Z/X/cokolwiek) Compact.

  • 0

    19.  2016-04-21 14:50:22

    A co do Staminy i dobrego czasu na baterii, to jeszcze lepszy od Z1C jest Z3C.

  • 0

    20. ~brrr  2016-04-21 14:58:45  host: 149.156.234.13

    "Tryb Stamina był w smartfonach Xperia odpowiedzialny za wydłużenie czasu działania na pojedynczym ładowaniu wprowadzając szereg rozwiązań oszczędzających energię".
    Pisząc to zdanie jest w nim błąd.

  • 0

    21.  2016-04-21 16:35:14

    Już wcześniej były informacje od Sony, że Stamina wróci wraz z kolejną aktualizacją. Pewnie nie mieli jak obejść tej funkcji zaszytej przez Google.
    PS. Widać Orange chroni użytkowników przed brakiem staminy w 6.0 i dlatego wciąż go nie ma w brandowanych przez Orange telefonach Sony (nie tylko w Polsce).

Dodaj swoją opinię