Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tryb samolotowy nie będzie już wymagany w samolotach

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany w samolotach

orson_dzi 26 Września 2014 21:56

6 2

Pasażerowie linii lotniczych będą mogli używać smartfonów i tabletów w czasie całego lotu.




Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zdecydowała, że pasażerowie samolotów będą mogli normalnie korzystać z urządzeń działających w sieciach 3G i 4G, gdy samolot znajduje się na wysokości powyżej 3000 metrów nad ziemią. Do tej pory możliwe było tylko prowadzenie rozmów na tej wysokości.


Zmiana przepisów wchodzi w życie od dzisiaj i dotyczy tylko europejskich linii lotniczych, ale będą one miały sporo czasu na przystosowanie się do nich. EASA przewiduje, że pasażerowie odczują pierwsze zmiany za ok 8 miesięcy. Mogą one pozwolić linom lotniczym na rozpoczęcie świadczenia własnych usług telekomunikacyjnych na pokładach samolotów.


W najbliższym czasie podobne zmiany może wprowadzić również Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa, która podjęła już stosowne działania w tej sprawie.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: airplane mode

w sumie: 38
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~Zakrza  2014-09-27 00:35:31  host: ewt165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15, mam nadzieję, że to ironia, a nie lemingowanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-09-27 01:10:44

    @2, niby dlaczego? Poza tym w liniach Norwegian od niedawna jest darmowe WiFi na pokładzie. IP jest z amerykańskiego wojska, pingi po 1500-2000, ciężko się korzysta, ale da się. ;) Co do 3G - w sumie ilekroć latam, zwykle nie chce mi się wyłączać drugiego telefonu, który zawsze mam gdzieś głęboko w podręcznym. Żadne ryzyko, skoro niektóre linie same świecą zasięgiem do środka na lotach transatlantyckich.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~  2014-09-27 03:55:44  host: ajg177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9, kilogramowe telefony w 1999? Stacjonarny ze soba woziles? W 1998 kupilem u-boota (motorola d160) o wadze 300 gramow, i juz wtedy to byl spory klocek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    25. ~  2014-09-27 04:27:40  host: host-176-221-121-247.dynamic.mm.pl

    Zawsze uważałem, że całe to gadanie o wpływie komórek na elektronikę samolotu to idiotyczne pitolenie. Zresztą nawet Mythbusters tego dowiedli. Inni znawcy dowiedli, że wprowadzając to obostrzenie chodziło o to, by pasażerowie używali drogich telefonów pokładowych... Żal.pl

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26. ~zulugula  2014-09-27 07:19:21  host: user-94-254-192-48.play-internet.pl

    @15 mamy wyznawcę sztucznej mgły nad lotniskiem i przemieszczającej się brzozy w S.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    27.  2014-09-27 08:55:46

    Hmmm... Ciekaw jestem co na to posiadacz patentu na to rozwiązanie w telefonach? ;-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~Guest  2014-09-27 09:09:00  host: 210.101.131.231

    Operator OnAir.aero oferuje roaming na pokładach samolotów i nie trzeba mieć komórki satelitarnej (czy jakiejś hybrydy) wystarczy zwykły telefon z GSM.
    Umowę roamingową z polskich sieci ma podpisaną Play.
    Wszystko super lecz opłaty są straszne...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-09-27 09:42:22

    12@ jak to telefony nie działają? A pasażerowie 4 rozbitego samolotu z 11 września 2001 roku dzwonili do rodzin, że ktoś porwał samolot. To można dzwonić czy nie można? Sam jak leciałem to nie miałem zasięgu nawet przez sekundę lotu więc to trochę dziwne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    30. ~user_delete27  2014-09-27 09:49:58  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @21 dzwonków zakazać? A co powiesz na dzieci? ;) ich nawet firanka między bussines a economic nie wyciszy ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~reboot  2014-09-27 10:11:31  host: user-94-254-193-158.play-internet.pl

    Na krótkich trasach W Europie nie włączam telefonu, nawet nie fatyguje się, aby włączyć tryb samolotowy. Natomiast jak lecialem np. do USA, to włączyłem tryb samolotowy, aby oszczędzić baterię, a nie dlatego, że "trzeba wyłączyć bo samolot się rozbije"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~reboot  2014-09-27 10:12:17  host: user-94-254-193-158.play-internet.pl

    @up, miało być, że na trasach europejskich NIE WYŁĄCZAM

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    33. ~abik  2014-09-27 10:33:58  host: 89-68-150-24.dynamic.chello.pl

    dobrze podgrzane będą loty w których linie nie zapewnią (przynajmniej pseudo) zasięgu
    400 pasazerow x 1W x 6h lotu :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    34. ~KAFAR  2014-09-27 13:14:47  host: z19-04.opera-mini.net

    jak komus nie pasuje ze w komunikacji miejskiej co chwile ktos gada lub tel dzwoni to niech sobie autem jezdzi a nie biadoli tutaj w komentarzach

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    35.  2014-09-27 14:31:56

    Telefon GSM przestaje działać między 300-500 m wysokości nad gruntem. Jedyny efekte zmian prawa będzie całkowicie wyczerpana bateria po długim przelocie z powodu bezskutecznego nadawania całą mocą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    36. ~zaq11  2014-09-27 15:13:27  host: 89-77-106-175.dynamic.chello.pl

    Artykuł napisany przez osobę nie mającą pojęcia o co chodzi i potem komentarze z d+py wzięte. Nadajnik komórkowy w postaci pikokomórki będzie znajdował się w samolocie. Siedzicie w samolocie a nadajnik jest umieszczony w jego tylnej części. Możecie rozmawiać i korzystać z internetu w tradycyjny sposób, tyle że pingi będą miały ponad 1000 ms. Samolot będzie dostawał internet z satelity.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~  2014-09-27 15:33:01  host: n07-01-05.opera-mini.net

    36, Widzisz jak bardzo jesteś potrzebny. Teraz wszyscy będą wiedzieć o co chodzi w temacie a redaktor się zrumienieje ze wstydu

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    38. ~zxc  2014-09-27 16:59:20  host: 89-68-68-118.dynamic.chello.pl

    To sprawka iluminatow i Masonow oni daza do calkowitej depopulacji ludzkosci!!! pozwalaja wylaczyc tryb samolotowy po to tylko zeby samoloty sie rozwalaly o ziemie!!! kazdy to wie!!! Pasazerom tupolewa tez pozwolono wylaczyc tryb samolotowy i dzieki temu skonczyli rozwaleni na tysiace kawalkow!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-09-27 19:31:51

    30@ Nie przesadzaj. Dziecko to człowiek nie maszyna którą wyłączysz. Zamykać dziecko w klatce typu samolot z tyloma w koło obcymi ludźmi jest dużym przeżyciem. Skoki ciśnień przy wznoszeniu powoduje, że często małe dzieci tego nie wytrzymują. Bądź trochę wyrozumiały bo na pewno rodzić nie chce aby jego dziecko płakało na pokładzie samolotu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    40.  2014-09-27 19:40:14

    34@ Jeździłeś kiedyś komunikacją miejską. Słuchałeś rozmów? Kabaret Paranienormalni - Mariolka rewelacyjnie to pokazuje.