Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trwają testy usługi AutoMapa Play

Trwają testy usługi AutoMapa Play

sirmark 7 Grudnia 2015 23:25

4 2

Jesteśmy w finalnej fazie testów naszej nowej usługi - AutoMapa Play - napisano na blogu Marcin Gruszki, rzecznika Play. Niestety nie ujawniono większej ilości szczegółów.






A co to jest Automapa? AutoMapa jest systemem nawigacji, działającym jako aplikacja m.in na telefonach z systemem Android i iOS. Zawarta w niej jest kompletna siatka dróg w Polsce wraz z adresami przypisanymi do konkretnych budynków, do tego bardzo dokładne plany nawigacyjne miast i setki tysięcy opisanych punktów użyteczności publicznej (POI). Jedną z ważniejszych funkcji jest AutoMapa Traffic, czyli narzędzie do wyznaczania tras z uwzględnieniem informacji o ruchu drogowym.

Źródło tekstu: blogplay, wł     

Dodaj do:

Tagi: automapa | play

w sumie: 24
  • 0

    5.  2015-12-08 08:18:18

    @sirmark: jest już tez beta Automapy na Windows Phone.

  • -1

    6.  2015-12-08 08:34:54

    Co to jest AutoMapa? No to... AutoMapa - po prostu ;-)
    Nie sądzę by używali nazwy zdaje się zastrzeżonej do tego samego funkcjonalnie produktu. Więc to będzie brandowana wersja starej dobrej AutoMapy. Wodotryski? A co tam nowego można dodać? Trafffic? No jest od dawna...

  • -2

    7. ~  2015-12-08 09:04:36  host: 91-222-162-204.wmc-si.pl

    Ja tam i tak wolę Yanosika - nie dość że bezpłatny to jeszcze pokazuje gdzie stoi Policja, ITD. I lepiej też nawiguje bo prowadzi krótszą drogą.

  • -1

    8. ~Bolo  2015-12-08 09:33:04  host: ip-91-205-72-140.iwacom.net.pl

    Pewnie wprowadzą miesięczny abonament za używanie z nielimitowanym transferem danych. Co w przypadku nawigacji offline jaką jest Automapa ma średni sens.

  • -1

    9. ~bartek  2015-12-08 09:33:32  host: user-188-33-221-206.play-internet.pl

    Pewnie cena będzie z kosmosu jak to automatach i play. Dawać dożywotnio licencję!

  • -1

    10. ~HD  2015-12-08 11:46:58  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    A ta od pleja czym sie będzie róznić?

  • 4

    11.  2015-12-08 11:47:49

    @7 algorytm liczenia trasy w Yanosiku jest chyba z du.py wzięty bo czasem jak sobie wyznaczy to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Co innego raportowanie "utrudnień" na drodze, tu działa rewelacyjnie. Jak dla mnie złotym środkiem jest Waze i działający w tle Yanosik. Jedynie do czego czasem można się przyczepić w Waze to traffic, ale widać zauważalną poprawę. Ok apka działa w trybie online ale na trasie Wa-wa - Berlin -Wawa zużyła 8 Mb danych więc nawet przy kosztach roamingu jest to śmieszny wydatek

  • 0

    12. ~HD  2015-12-08 12:05:15  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    RED- jaka jest przewaga waza nad janosikiem? Waze kiedys pobrałem ale cos mi w nim nie pasowało dlatego latam na janosiku od paru lat

  • -2

    13.  2015-12-08 12:10:58

    @10 ta od Playa będzie zawsze w 4G.

  • 1

    14.  2015-12-08 12:31:30

    @HD zasadnicze pytanie czy potrzebujesz navi czy tylko informacji o "utrudnieniach" na drodze. Z pewnością Waze ma dużo lepsze mapy i dużo lepiej wyznacza trasy (samo to że masz od razu do wyboru trzy). Ostatnia wersja bardzo przyjemna dla oka. A jak nie daj boże używają tego jeszcze Twoi znajomi to masz fajny element współzawodnictwa :)

  • 1

    15.  2015-12-08 13:05:47

    @1 pamiętaj, że tylko mapy Polski powstają dla AM u nas. Wszystko poza granicami Polski w AM to mapy doklejone z innych niepolskich firm stąd też bida poza granicami Polski z ich precyzją.
    To co jest w Polsce w większości przypadków w 3 miesiące (do czasu wydania nowszej mapy) jest poprawiane po zgłoszeniu od użytkownika - jak takowy wyłapie bubel czy brak adresu, drogi.
    Mapy byłby jeszcze bardziej precyzyjne gdyby jeszcze więcej użytkowników zasiliło krąg poprawiaczy:
    http://tlp.is/8dv

  • 2

    16.  2015-12-08 14:44:21

    Naviexpert w Play dostał fioletowe barwy i swego czasu specjalne opcje płacenia za aktywacje SMS Premium np. 3,69 zł. za 24h. Teraz tylko miesiąc za 13,99 zł. ale schodzi z konta prepaida. Jak dadzą 30 dni na testy Automapy to przetestuje. W Yanosiku widziałem opcję videorejestratora. Planuje przetestować jak dział 2 w 1 na trasie. Zobaczę czy to lepsze od samego Naviexperta.

  • 0

    17.  2015-12-08 16:53:25

    Proponuję program lojalnościowy Naviexpert, gdzie za każą przejechaną godzinkę wpada 5 darmowych godzin.

  • 0

    18. ~  2015-12-08 17:11:25  host: user-94-254-147-7.play-internet.pl

    @11 nie zauważyłem żeby Yanosik kiedykolwiek mnie źle prowadził. Jechałem na wakacje na drugi koniec kraju i wyznaczał normalnie.

  • 0

    19. ~  2015-12-08 17:21:13  host: user-94-254-147-7.play-internet.pl

    Gdzie diabeł nie może korzystać z automapy tam korzysta z iGO.

  • 0

    20. ~Selene  2015-12-08 18:13:20  host: 157.25.200.228

    Ha, Automapa, Yanosik i NaviExpert może się schować przy HereDrivie - bardzo dobry, dokładny i bezpłatny GPS i nawigacja w tel z windą.

  • 0

    21. ~emka  2015-12-08 18:16:58  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    Informujemy, że od 08.12.2015 r. naszym Klientom udostępniamy najlepszą nawigację - AutoMapę Play:

     najczęściej aktualizowany system nawigacji

     najdokładniejsze mapy Polski i Europy

     miliony adresów oraz użytecznych punktów

    Usługa dostępna jest dla wszystkich ofert: postpaid, prepaid, mix oraz play internet, w dwóch wariantach:

    AutoMapa Play

    AutoMapa Play Europa

    (zawiera mapę Polski oraz 44 )

    Cena: 13,99 zł z VAT miesięcznie 23,99 zł z VAT miesięcznie

  • 0

    22. ~kspt  2015-12-08 19:47:17  host: n05-05-06.opera-mini.net

    Ile? 24 PLN miesiecznie za Europę? Pogielo ich. Bo za 300 PLN to ja mam licencje na 2 lata i jeszcze zostaje mi 50 PLN w kieszeni patrzac na sklep googla.

  • 0

    23. ~!@#$/^  2015-12-08 22:41:08  host: 94-240-40-6.lukman.pl

    W orange już dawno była dostępna AutoMapa PL. Koszt 14.76 / miesiąc.

  • 0

    24.  2015-12-09 14:30:40

    @20: W Here do tej pory nie ma ulicy przy której mieszkam od 3 lat. Ulica jest w mieście wojewódzkim blisko centrum. Może i one są dokładne, ale nie dla Polski.

Dodaj swoją opinię