Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trwa Finał WOŚP - możesz wesprzeć mobilnie

Trwa Finał WOŚP - możesz wesprzeć mobilnie

sirmark 14 Stycznia 2018 14:43

11 28

wosp 26

Trwa 26 finał akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wspomóc zbiórkę na leczenie noworodków można na wiele sposobów, w tym na także z wykorzystaniem usług mobilnych.

Najprostszy sposób to wysłanie SMS-a na numer 75565 o treści: SERCE. Koszt wiadomości to 5 zł netto (6,10 zł z VAT). Operatorzy przekazują swój przychód na rzecz fundacji, ale VAT pobiera urząd skarbowy.

Masz konto w mBanku i aplikację mobilną? Po zalogowaniu zauważysz czerwone serce. Po kliknięciu możesz prosto dokonać wpłaty. Co ważne mBank podwaja pierwszą wpłatę każdego swojego klienta, choć limitem "dokładki" jest kwota 1 mln zł.

Jeżeli chcesz wpłacić przez Internet, także za pośrednictwem Blika, wejdź na stronę fundacji i poprzez formularz PayU możesz dokonać wpłaty.




Przygotowana została także oficjalna aplikacja 26 WOŚP, w której znajdziecie aktualne informacje i statystyki, a także dokonać wpłaty. Oprogramowanie dostępne jest dla systemu Android i systemu iOS.

Z okazji 26. finału operator Play podarowała Fundacji 100 kart pozłacanych 24-karatowym złotem - karty nanoSIM, oczywiście z numerem. Karty można licytować.

play wosp zlote karty

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: WOŚP

Dodaj do:

Tagi: mbank | play | payu | blik | woŚp

w sumie: 110
  • 1

    91.  2018-01-14 22:59:50

    słoneczny - w żadnym wypadku nie liczę na to, ze fundacja załatwi takie sprawy. Uważam, zę to obowiązek państwa jest. Ja akurat nie korzystam często z usług służby zdrowia, jednak płacę niemałe składki. A jeśłi państwo każe mi płacić, ustalając te stawki - ja mam prawo wymagać. Finał jest fajną kulminacją rocznej akcji. Osobiście nie mam nic przeciwko temu.
    Podobnie nie mam nic przeciwko promoaniu się fundacji Świętego Mikołaja w każdy piątek grudnia w publicznym radiu i prowadzeniu aukcji przez redaktora tego radia. Też wysyłam esemesy.
    Nie omijam wolontariuszy zbierających w marketach żywnoąć - nota bene w czasie promowanej w mediach akcji przecież. Też wrzucam im do koszyka produkty żywnościowe...
    Andrzej24 - działa i WOŚP, działa i Caritas. Najciekawsze, ze to nie Caritas na WOŚP, i odwrotnie WOŚP na Caritas, się napinają. To politycy określonej maści hejtują "w imieniu" Caritasu np. Jakby im się wydawało, ze robią dobrze...

  • 0

    92. ~Gutek  2018-01-14 23:00:07  host: apn-31-0-36-55.dynamic.gprs.plus.pl

    WOŚP to taki czyn społeczny, coś tam dobrego z tego wyniknie, choć to tylko kropla w morzu potrzeb, ktoś na tym przy okazji zarobi, a składamy się wszyscy.

  • 2

    93.  2018-01-14 23:06:54

    92 - producenci sprzętu medycznego - główni beneficjenci tej składki ;-)

  • 2

    94.  2018-01-14 23:10:40

    A propos obowiązków państwa i śmiesznych kwot ze zbiórek...
    Ktoś mi powie, dlaczego w moim mieście (a i pewnie w dziesiątkach innych) istnieje fundacja wspomagająca lokalny oddział ratunkowy?
    Przecież śmieszne grosze zbierają w stosunku do tego c PAŃSTWO daje - nie wiem ile z procenta podatków zbierają, ale pwnie to nie powala - po co to w ogóle robić?
    Tacy mądrzy tu się dzisiaj udzielają - może ktoś powie?

  • -1

    95. ~CaIm2018  2018-01-14 23:26:40  host: a24-01-10.opera-mini.net

    94). A dlatego bo twój oddział jest najmniej finansowany przez państwo..?

  • 0

    96.  2018-01-15 00:24:51

    @94 wlo. To całkiem inna liga. Też jestem za fundacjami lokalnymi, bo wiem że pomagają w moim rejonie i trafiają w punkt. W przypadku WOŚP to już loteria. Może mój szpital coś dostanie, a może nie.

  • 2

    97. ~adam  2018-01-15 08:50:31  host: public-gprs680938.centertel.pl

    Odpowiem na pytania i rozwieję wiele niewiadomych
    Dlaczego powstają malutkie fundacje? Bo są ludzie, którzy chcą coś zrobić dla lokalnej społeczności lub (i to częściej) taka fundacja przynosi działaczowi niezły dochód z umów o pracę lub zlecenie, w mojej okolicy zawsze jest mała wojenka o to kto obsadzi władze lokalnego stowarzyszenia bo ten ciągnie potem pieniądze do swojej kieszeni z drobnych w sumie umów zlecenie
    Dlaczego państwo nie radzi sobie ze sprzętem pomimo 70 mld zł budżetu NFZ?
    Bo nie stosujemy w Polsce budżetowania zadaniowego. Pieniądze wypłaca się szpitalom za usługi medyczne, szpital budżetuje je jak chce a sprzęt trafia na sam koniec kolejki za płacami personelu, lekami, kosztami energii itp. Budżetowanie zadaniowe stosuje np. UE wydzielając środki na konkretne zadania typu budowa autostrad, polityka rolna. Te pieniądze albo trafiają na ten konkretny cel albo przepadają. Podobnie powinno się budżetować kilkaset milionów rocznie wyłącznie na sprzęt medyczny bez możliwości wydania na inny cel
    Czy WOŚP jest bardziej transparentna od fundacji kościelnych? Tak. Jako fundacja świecka podlega sprawozdawczości i kontroli organów państwa. Fundacje kościelne tak jak całe finanse Kościoła nie podlegają sprawozdawczości ani kontroli państwa na podstawie umowy (konkordatu) z Państwem Watykan

  • -2

    98. ~  2018-01-15 09:24:46  host: ip-5-172-255-227.free.aero2.net.pl

    Wywiad o wośp, wystarczy wpisać w youtube Wywiad z chuliganem odc. 57 - Piotr Wielgucki - Matka Kurka

  • 3

    100. ~  2018-01-15 09:55:40  host: 77.111.246.7

    na całym świecie są podobne akcje i nikt nie protestuje, jak to ma miejsce w Polsce w kręgach prawackich, czyli ludzi, którzy z definicji nienawidzą bliźnich, choć mienią się obrońcami katolicyzmu i narodu

    bardzo symptomatyczne jest to, że w Polsce takich (mniejszych od WOŚP) akcji jest całe multum i także NIKT nie protestuje - nikt nie protestuje PRZECIWKO szlachetnej paczce (choć to praktycznie działalność misjonarska), nikt nie protestuje przeciwko Caritasowi, itd

    a to świadczy o stanie PSYCHICZNYM tych, którzy tak bardzo (a robią to BARDZO) angażują się w zwalczanie akcji, która ma na celu pomaganie innym, bez względu na poglądy, na przynależność partyjną czy wyznanie

    PRZEMYŚLCIE to zanim dołączycie do chóru oszołomów, którzy swoja energię przelewają w nienawiść

  • 0

    101.  2018-01-15 09:58:49

    jeszcze dzisiaj możecie skorzystać z bezpłatnego dostępu do innowacyjnego kursu angielskiego (z okazji zbiórki WOŚP) na sapienza.ga - jak widać WOSP to nie tylko pomaganie 'owsiakowi', to pomaganie sobie nawzajem

  • -1

    102. ~Hejter  2018-01-15 10:01:53  host: a26-01-07.opera-mini.net

    Robimy to dla zabawy i szpanu. Osobiście nic do owsika nie mam, ale kolega hejtuje to ja też

  • 0

    103. ~  2018-01-15 15:50:32  host: mk31.telbeskid.com.pl

    100@ pokaż mi te protesty w Polsce. Nie to co ludzie piszą tylko tych co wychodzą na uice i protestują sprzeciw

  • 0

    104.  2018-01-15 16:34:36

    do 103 - dziecko ile ty masz lat?

  • 0

    105.  2018-01-15 18:47:41

    @100 Kto ci protestuje przeciw WOŚP? To, że jakiś bloger szarpie się w sądach z Owsiakiem, jeszcze nie znaczy, że ludzie protestują przeciw WOŚP. Może jakieś pojedyńcze osoby są bardzo nieprzychylnie nastawione do WOŚP, a ty już dorabiasz do tego drugie dno.

  • -1

    106. ~miś  2018-01-15 21:03:49  host: a08-04-02.opera-mini.net

    ja też zaloze fundację wspomagajaca biednych i będę taka kasiore na tym trzepal że wystarczy mi do końca życia . Nie jeden prezes już się dorobił na takiej fundacji majątku np. Jurek .....

  • -1

    107. ~miś  2018-01-15 21:04:26  host: a08-04-02.opera-mini.net

    ja też zaloze fundację wspomagajaca biednych i będę taka kasiore na tym trzepal że wystarczy mi do końca życia . Nie jeden prezes już się dorobił na takiej fundacji majątku

  • -1

    108. ~  2018-01-15 21:42:27  host: aedj70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    105, pojedyncze osoby... Znowu potwierdzasz, że jesteś przygłupem.

  • -1

    109. ~7  2018-01-16 03:32:22  host: user-94-254-183-185.play-internet.pl

    95) ile pan obrobił puszek z datkami?:-D

  • 0

    110. ~  2018-01-16 03:35:04  host: user-94-254-183-185.play-internet.pl

    107) to będzie okradanie biednych. ja wpłacam kasę dla biednych, nie Tobie.

  • 1

    111.  2018-01-16 09:52:25

    do 105 - kolejne dziecko - jak ktoś mówi o protestach przeciw WOŚP, które są i to bardzo prymitywne, to jakiś gimbus wyskakuje, żeby pokazać gdzie te MARSZE na ulicach - czy wy skończyliście jakąkolwiek szkołę? oprócz tej toruńskiej nienawiści?

Dodaj swoją opinię