Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trudna budowa sieci w uzdrowiskach

Trudna budowa sieci w uzdrowiskach

WitekT 1 Września 2005 08:58

0 0

Przyjęta przez Sejm ustawa o uzdrowiskach znacząco utrudni operatorom sieci komórkowych budowę infrastruktury w miejscowościach uzdrowiskowych.

Ustawa zakłada, że uzdrowiska będą podzielone na trzy strefy: A, B i C. W strefie A, gdzie będą zlokalizowane zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a także inne obiekty służące lecznictwu uzdrowiskowemu lub obsłudze pacjenta i turysty, takie jak np. pensjonaty, restauracje lub kawiarnie, a także w pasie 500 metrów od niej, nie mogą powstawać stałe lub tymczasowe obiekty i urządzenia, które mogą utrudniać lub zakłócać przebywanie pacjentów na tym obszarze. Chodzi o stacje bazowe telefonii komórkowej, stacje nadawcze radiowe i telewizyjne, stacje radiolokacyjne i inne emitujące fale elektromagnetyczne.
Nie oznacza to, że istniejąca już infrastruktura musi zostać zburzona lub zdemontowana. Jednak od kilku lat sieci komórkowe nie uzyskiwały zgody na budowę nowych stacji bazowych w uzdrowiskach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~luźny gość  2005-09-01 15:03:12  host: doz233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe, to kto przyjedzie do uzdrowiska jak nie będzie mógł z komórki korzystać? Moim zdaniem bez sensu, przecież udowodnione naukowo, ze fale radiowe szkodzą w minimalnym stopniu

  • 0

    2. ~gosciu  2005-09-01 15:18:21  host: dqn126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie szkodza normalnym ludziom. Poslom, senatorom oraz preziowi co te ustawe podpisal widac mocno zaszkodzily. I prawo mamy takie jakie mamy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-0-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet