Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o transmisji danych w Polkomtelu

Trochę statystyk o transmisji danych w Polkomtelu

WitekT 11 Sierpnia 2010 13:56

0 0
3,1 mln klientów Plusa korzysta z transmisji danych, z czego 1,2 mln z pakietów danych. Z dedykowanej karty SIM (iPlus) korzysta 550 tys.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przybyło pół miliona klientów korzystającycy z transmisji danych. Ruch związany z transmisją danych generowany w sieci Polkomtela wzrósł trzykrotnie w ciągu 2 lat.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2010-08-11 15:48:11

    15. W Play Online na kartę 2GB/30zł/28dni bez umowy.

  • 0

    18.  2010-08-11 16:01:40

    10@ A ja sądzę że P4 ma największy zasięg 3G, ponieważ pokrywa ponad 1000 miejscowości tą transmisja danych.

  • 0

    19.  2010-08-11 16:13:30

    Ponad milion osób korzysta z pakietów danych. Moim zdaniem bardzo dużo osób, nie wiem skąd marketingowcy Orange mają dane, że mało kto chce kupować pakiety danych...

  • -1

    20. ~r  2010-08-11 16:14:25  host: user-109-243-58-201.play-internet.pl

    #17: za 25zł

  • 2

    21.  2010-08-11 16:46:44

    #17: tak ale Play Online masz ograniczony zasięg!!! Więc nie za bardzo fajnie jak pojedziesz gdzieś i nie masz dostępu do internetu, wtedy żałuje się tego że można było zapłacić ciut więcej i mieć dostęp do internetu co prawda wolny, ale jest, pocztę zawsze już sprawdzisz!!! A poza tym PO jest ograniczony też co do prędkości. On w ogóle jest ograniczony mocno. Ja korzystam z Orange Free i BC na kartę, nie narzekam! Pozdrawiam

  • -2

    22.  2010-08-11 17:04:02

    21@ W3 racja ma wszędzie, ale znam takie miejsca gdzie i oni nie mają zasięgu nawet 2G. Jak gość jest w zasięgu macierzystym P4 to niech używa Play Online na kartę, co mu bronisz. Ładuje za 50zł i ma 4GB danych o dwa więcej niż w Orange i Erze.

  • 0

    23.  2010-08-11 17:08:44

    Plus to chaotycznie rozbudowywany zasięg 3G + coraz częstsze problemy z wydajnością łączy backhaul i sieci szkieletowej - niestety degradacja postępuje. Do tego dochodzi sępienie na licencje HSPA nawet dla nowo uruchamianych nodów. A tak kiedyś ceniłem Polkomtela.

  • 0

    24.  2010-08-11 17:12:45

    Patryk@ To mówisz lepsze jest Multimo wraz z Orange? iPlus się skopał ostatnio i zasięg mi zmalał w dBm.

  • 0

    25. ~pphu XXX  2010-08-11 17:34:48  host: ip-93.159.48.129.static.crowley.pl

    Ja bardzo duzo kożystam z dostępu do mobilnego internetu mam internet u kazdego operatora moi pracownicy zawsze najlepiej wypowiadają sie o Orange ...ja z doświadczenia prowadząc duża firme tez polecam Orange ..najmniej zawodna firma na polskim rynku co nie znaczy ze nie muszą pare nadajników dostawić :)

  • 1

    26. ~  2010-08-11 17:37:31  host: t05-14.opera-mini.net

    @17: Zapomniałeś dodać, że tylko do 1 Mb/s, brak HSUPA, zasięg tylko miejscami. Po prostu niższa cena za gorszą jakość. @20: Tak, jak doładujesz za 50zł na 56 dni to masz 4GB. Ale nie ma czegoś takiego, że ładuję za 25zł i mam 2GB. @23: Chyba za bardzo się rozpędziłeś...

  • 0

    27.  2010-08-11 18:23:17

    @24 - co lepsze, to rzecz względna, w różnych lokalizacjach może być różnie ;) U mnie na wschodnich rubieżach Bielska-Białej (i w mieście jako całości) Orange i długo, długo nic (ale już jadąc na zachód zasięgu 3G brak, za to Plus i P4 mają można rzec aż do samego Cieszyna). Działa to średnio (oraz brak HSPA), ale jest.

  • 0

    28. ~ExSimplusowiec  2010-08-11 18:33:10  host: t07-15.opera-mini.net

    A w Orange Go i Pop pakiet 5MB za 5zl !! toz to muzeum! no ale im sie nie oplaca i malo ludzi to kupuje.

  • -1

    29.  2010-08-11 18:55:39

    No bo co tu się dziwić internet mobilny jest coraz tańszy, do tego operator kusi co i raz na dodatkowy pakiet transmisji danych za grosze do abonamentu. Sam dostałem w ubiegłe wakacje 500mb za 15zł w Erze. I bardzo to sobie chwale bo zawsze mam możliwość sprawdzenia co mi potrzeba.

  • -1

    30. ~r  2010-08-11 19:15:41  host: user-109-243-229-56.play-internet.pl

    #26: a gdzie jest taka oferta że ładujesz za 25zł i masz 2GB? Bo chyba jednak Play jest najbliżej tej sytuacji. A że prędkość jest limitowana? No ale jest ten 1Mb/s W orange free na karte niby do 7,2 Mb/s a ja miałem 0,3-0,4Mb/s Toż to jakaś żenada jest. BC na kartę nie będę używał bo 500MB miesięcznie to za mały transfer jak dla mnie. Więc PLay w mojej sytuacji niestety nie ma jeszcze konkurencji. I pewnie szybko nie będzie miał.

  • 0

    31.  2010-08-11 19:42:05

    Z tym internetem to loteria. Gdzie nie pojedziesz, to inna sytuacja. Obecnie w Łebie, gdzie urlopowo przebywam, działa wszystko oprócz Play. Jako,że nie lubię bawić się pakietami odpaliłem Orange Free i doładowałem stówką. Mam 7GB, a prędkość na poziomie 1,5Mbit/s. Nieźle. Ale już w rodzinnym mieście, jeśli uda się zalogować do 3G Orange, to działa wolniej, niż Play tutaj. Era i Plus działają tutaj i w domu całkiem nieźle, ale wnerwia mnie ciągłe sprawdzanie ilości zużytych megabajtów, żeby nie wskoczyć w stawkę podstawową w Plusie. Lejek w Erze nie jest zły, ale limit danych przy pełnej prędkości jak dla mnie, zupełnie niewystarczający. Podsumowując - Plus ma ogromny potencjał, jednak skutecznie go hamuje swą złodziejską polityką zasad korzystania z transmisji danych. Oferta typu Orange Free na kartę w sieci Plus, zrobiłaby furorę i napędziła mnóstwo klientów. Ale to tylko moje mrzonki, bo raczej nie liczę na takową w najbliższym czasie.

  • 0

    32. ~  2010-08-11 21:33:52  host: t19-14.opera-mini.net

    simplusopobieracz byłby git:20GB za 20zl-miedzy 23-8 rano..mirekb

  • 1

    33. ~  2010-08-11 22:24:18  host: t15-11.opera-mini.net

    @30: Nigdzie nie ma, a ktoś pisał, że niby w playu jest. A to nieprawda. Ja ten 1 mb/s mam tylko w nocy. W dzień to zamula jak nie wiem.

  • 0

    34. ~ghostdog  2010-08-12 15:34:55  host: eju14.internetdsl.tpnet.pl

    @4 a ja mam 50MB w mbank mobile gratisowo

  • 0

    35. ~  2010-08-13 02:45:05  host: 94.254.231.227

    @34: I ani MB więcej. No chyba, że bulisz po stawce cennikowej.

  • 0

    36. ~  2010-08-15 18:11:58  host: p20-11.opera-mini.net

    @34 Imbecyl, zobacz ile po doladowaniu w Gadu Air masz a nie cwaniakujesz ;P

Dodaj swoją opinię