Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o polskich Internautach

Trochę statystyk o polskich Internautach

WitekT 31 Października 2006 22:05

0 0

37,8% Polaków powyżej 15 roku życia korzysta z Internetu - wynika z najnowszych badań NetTrack przeprowadzonych przez SMG/KRC. Przed rokiem wskaźnik ten wynosił 28,3%.

59,5% użytkowników Internetu korzysta z niego codziennie lub prawie codziennie, a 20,9% kilka razy w tygodniu. Raz na tydzień korzysta 9% użytkowników.

Polacy najczęściej korzystają z Internetu w domu (75,6%), w pracy (29,8%) oraz na uczelni lub w szkole (12,8%).




Polacy łączą się z domu z Internetem przede wszystkim za pomocą stałego łącza (67,1%), a jedynie 6,2% korzysta z modemu.

Sondaż pokazuje, że Internetu częściej używają mężczyźni (53%) niż kobiety (47%).

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-11-01 10:44:14

    jeszcze pare lat temu wiekszosc korzystala z modemu, gdyby tp nie obnizyla cen neostrady bylo by tak do dzis ;)

  • 0

    2.  2006-11-01 11:38:39

    No, ładnie statystyki poszły w górę :) Korzystamy w domach, ze stałego łącza i codziennie. Nawet nie myślałem, że tak szybko gonić będziemy Europę.

  • 0

    3.  2006-11-01 13:44:19

    Pamiętam jak łączyłem się przez modem. To była tragedia :-)

  • 0

    4.  2006-11-01 14:11:56

    *** Artur2 - nie mow hop, bo ja teraz mam dialogowy 1 Mb i nierzadko chodzi on gorzej niz modem :-/ a mam porownanie, bo jeszcze w lutym b.r. korzystalem sobie z modemu ;-)

  • 0

    5. ~noname  2006-11-01 18:57:50  host: edx102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Q! No to masz prawie monolog... Prawie robi dużą różnicę :)

  • 0

    6. ~Grześ  2006-11-01 19:00:59  host: bxp153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    heh... Ja mam teraz neostradę a jeszcze w czerwcu korzystałem z modemu... niestety dopiero teraz moja centrala została zmodernizowana do świadczenia usług DSL :) w sumie lepiej późno niż wcale :) Teraz ja tez podwyższam wskaźnik :)

  • 0

    7. ~krzysp  2006-11-01 19:07:43  host: krzysp.net.autocom.pl

    W latach 1997-2003 wisiałem na modemie, później SDI TP, Neostrada a teraz Aster w Krakowie (dawny autocom). Naprawdę bardzo jestem zadowolony z tego providera. Pozdrawiam.

  • 0

    8. ~antypiss  2006-11-01 23:53:41  host: bju239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jezeli prawie 70% ma stale lacze, a 6% procent modem, to co ma reszta? Wode zamiast mozgu?

  • 0

    9.  2006-11-01 23:56:09

    antypiss: też się nad tym zastanawiałem, ale jednak wstawiłem, bo nie mam dostępu do materiału pierwotnego z metodologii działania. Moje podejrzenie jednak idzie w inną stronę - prawdopodobnie reszta, o której mówisz, może nie mieć łacza jako takiego, tylko korzystać z netu w kafejkach. :)

  • 0

    10. ~sympatyczny  2006-11-02 00:11:55  host: chello081018196007.chello.pl

    ...i pracy/uczelni :)

  • 0

    11.  2006-11-02 00:17:28

    Ale jest wyraźnie napisane, że Polacy łączą się w domu, więc nie może być to opcja poza domem...

  • 0