Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o lojalności polskich klientów sieci komórkowych

Trochę statystyk o lojalności polskich klientów sieci komórkowych

WitekT 27 Lipca 2007 12:57

0 0

66,5% wszystkich ankietowanych Polaków przez firmę ContactPoint deklarowało, że korzysta z telefonii komórkowej, wśród nich ponad 20% podjęło decyzję o zmianie operatora.

23,3% klientów telefonii komórkowej, którzy nadal nie zmienili dostawcy, nie robi tego z przyzwyczajenia, a 10% pozostało w danej sieci ze względu na obecność w niej rodziny lub znajomych.

Ponad 1/3 lojalnych klientów zwróciła uwagę na korzystną cenowo ofertę i bogaty wybór usług i produktów. Promocje, pakiety dodatkowych usług, darmowe minuty i smsy zatrzymały kolejne 13% klientów.




Jako najczęstsze powody zmiany operatora podawano złą jakość obsługi klienta, długi czas obsługi spraw, liczne problemy z zasięgiem oraz zbyt wysokie ceny usług i produktów. Najwięcej klientów straciła PTC - 43% badanych, którzy zmienili operatora, zdecydowało się na rezygnację z usług tego operatora. Polkomtel opuścił co trzeci ankietowany klient, a Centertela co piąty.

Po podjęciu decyzji o zmianie operatora 37% klientów wybrało Plusa (abonament bądź prepaid), 33% wybrało Erę, 24% Orange, a 6% przeszło do Heyah.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI na losowo selekcjonowanej bazie danych 4,5 tys. osób prywatnych z obszaru całej Polski.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~ja  2007-07-27 13:56:30  host: 88.156.63.22

    "Najwięcej klientów straciła PTC - 43% badanych" - ja takze podziekowalem zdzierze...

  • 0

    12. ~berdys  2007-07-27 14:10:00  host: 36.grybow.net.pl

    badania sa tendencyjne ;) albo wszyscy abonenci Orange sa masochistami... akurat do tej sieci wolami by mnie nie zaciagneli... dziwi slabosc PTC... poza Play-em- najlepiej mi sie ich uzywa.

  • 0

    13. ~PanTomek  2007-07-27 14:20:39  host: 213-238-73-102.adsl.inetia.pl

    A ile procent z nich przeszło do Play, chyba że jeszcze nie działał kiedy były przeprowadzane te badania?

  • 0

    14.  2007-07-27 14:22:11

    jakos mi to nie gra, http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=17631 podaje ze PTC ma najlepsza oferta, aha faktyczne duzo osob wybralo ere :) pozdrawiam erowcow!

  • 0

    15.  2007-07-27 14:23:44

    A jak sądzicie ilu Play może mieć teraz abonentów ??

  • 0

    16.  2007-07-27 14:30:13

    A co - PLAY - to nikt nie wybral, co lekko tendencyjny jest ten raport.

  • 0

    17. ~bonr  2007-07-27 14:30:35  host: dqr1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 mam abo w orange i dla mnie to jest bardzo dobra oferta, minut do innych nie jest dużo ale i tak mi to wystarcza za to mam dużo minut wewnątrz sieci i z tego najwięcej korzystam

  • 0

    18.  2007-07-27 14:35:53

    derekpl: być może badanie robiono przed marcem tego roku, wcześniej był to płatny raport, a teraz puścili go za darmo...

  • 0

    19.  2007-07-27 14:36:21

    djfaja: moim zdaniem trochę ponad 200 tys...

  • 0

    20. ~jarekt  2007-07-27 15:10:05  host: ect2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tez zostawilem ere (jeszcze jedna aktywacja mi u nich zostala). Przede wszystkim z powodu slabego zasiegu ale nie mniej istotne byly ceny uslug. Ostatnio pani z utrzymaniowki zadzwonila z oferta ktora jest DROZSZA niz to co podpisalem 2 lata temu (80 min za 40 zl). Oj widze ze z ta ostatnia aktywacja tez sie nie dogadam...

  • 0

    21. ~mirpet  2007-07-27 15:58:12  host: nat-10.net-serwis.pl

    A ja mam ten sam numer w Plusie od 1996r..jestem 3-tysięcznym klientem tej sieci...Jakies pytania????

  • 0

    22.  2007-07-27 16:31:32

    21: tak, jaki masz nr konta klienta ;-)

  • 0

    23. ~jojo  2007-07-27 17:45:16  host: ega210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21 co Ty robisz tyle czasu w tej sieci...!? ;-D

  • 0

    24.  2007-07-27 17:50:22

    i czy masz prosty numer telefonu :P

  • 0

    25.  2007-07-28 09:34:26

    Ja mialem numer od 1999 niestety, a Tata nie pamietam albo od 96 albo 97, bo numer byl brany na firme :)

  • 0

    26.  2007-07-28 09:35:39

    Teraz tez mam numer w (sim)Plusie, ale jako Uzytkownik a nie Abonent :)

  • 0

    27. ~INtermann  2007-07-28 10:50:39  host: 217.116.102.19

    mam ten sam numer w POP od roku 1998... . i nadal z niego korzystam. ostatnio miałem problemy z zasięgiem w mojej wiosce i co?? zgłosiłem reklamacje. dostałem dodatkowe złotówki usługi takie jak lepsze numery na 3 kolejne miesiące za darmo i jeszcze takich małych pierdół mi dali troszkę za free :D jestem happy. ( numer w pop mam zarejestrowany)

  • 0

    28.  2007-07-28 11:24:23

    Centertela najmniej? Jestem miło zaskoczony ;D Mam nadzieję, że nikt teraz nie powie, że Orange olewa dotychczasowych klientów.

  • 0

    29. ~eranet  2007-07-29 17:50:38  host: b1b7-atm.krak.tke.pl

    Ere nie dośc ze opuszczają co lepsi pracownicy jeden po drugim, to jeszcze klienci... na mnie i zone tez przyjdzie czas jesli nie poprawia zasiegu, bo przy plusie jest po prostu słabiutki

  • 0