Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o europejskim 3G

Trochę statystyk o europejskim 3G

WitekT 21 Grudnia 2006 13:08

0 0

W III kwartale z 20,8 mln nowych abonentów sieci komórkowych w Europie, 5,9 mln korzysta z sieci 3G. Podział między 2G a 3G nie zmienił się od poprzedniego kwartału i wynosi 71 do 29.

Ogółem 49 mln Europejczyków korzystało z sieci 3G pod koniec września tego roku, czyli 6,2% wszystkich klientów sieci komórkowych. 12 miesięcy wcześniej było to 16 mln, czyli 3% abonentów, co oznacza wzrost o 140%.
Największy rynek 3G mają Włochy, gdzie aż 14,6 mln klientów z 76,5 mln korzysta z 3G, czyli 19%. Dalej w rankingu jest Wielka Brytania (6,6 mln i 9,9% z ogólnej liczby komórek w tym kraju) i Niemcy (odpowiednio 5 mln i 6,2%). Razem abonenci 3G w wymienionych krajach stanowią prawie 70% wszystkich w Europie, a tylko 36% nie biorąc pod uwagę podziału na 2G i 3G.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet