Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o BSA alternatywnych

Trochę statystyk o BSA alternatywnych

WitekT 21 Marca 2007 11:17

0 0

Około 7 tys. klientów Telekomunikacji Polskiej, którzy chcieli kupić szybki Internet w Netii, dostanie od tej spółki wypowiedzenie zawartej umowy.

W przypadku tych osób TP kategorycznie stwierdziła, że nie ma możliwości technicznych zrealizowania zlecenia podłączenia im Internetu. Kolejne 2 tys. straciło cierpliwość i nie mogąc doczekać się podłączenia samo wypowiedziało umowy - pisze Gazeta Prawna.
Netia do tej pory podpisała ponad 44 tys. umów na BSA, GTS Energis - ponad 2,7 tys. Netia twierdzi, że z Internetu w jej sieci korzysta ponad 26 tys. klientów TP. GTS Energis podłączył 1,4 tys. klientów, w trakcie oczekiwania zrezygnowało kilkudziesięciu.

Prezes UKE rozważa nałożenie kary nie tylko na TP, ale także na jej prezesa. Ta druga kara może wynieść do 300% miesięcznych zarobków prezesa. Szerzej o tym jak UKE zajął się problemem opóźnień w BSA pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~lalamido  2007-03-21 11:41:05  host: bvb74.internetdsl.tpnet.pl

  Ja ostatnio dostałem wiadomość z Netii, że nie podłączy mi neta bo TP nie wyraziła zgody na udostępnienie łącza?!?! Nie wiem czy to zgodne z prawem ale dopiero jak dostanę pismo z Netii to będę wiedział dokladnie na jakiej podstawie tak twierdzi.

 • 0

  2. ~omega  2007-03-21 11:41:17  host: proxy-gw.crc-polska.com

  ok, ale jak się ma "kategoryczne stwierdzenie, że nie ma możliwości technicznych zrealizowania zlecenia podłączenia im Internetu" - do wcześniej udzielanej informajci na stronie TP, że taka możliwośc istnieje i JUŻ MOŻNA ZAMÓWIĆ INSTALACJĘ? - czy może być tak, że w czasie przełączania stwierdzą, że jednak nie ma możliwości? Czy to nie jest zagrania do bramki posiadaczy pakietu socjalnego - nie ma możliwości instalacji ponieważ abonent ma zbyt niski abonament...

 • 0

  3. ~SATAN  2007-03-21 11:58:11  host: edm50.internetdsl.tpnet.pl

  Co do braku możliwości technicznych to wszystko okazuje się na końcu. Najpierw podpisując umowe o neostrade jest pierwsza weryfikacja na podstawie numeru. Nastepnie umowa jest podpisywana , klient idzie do domu a technik dostaje informacje ze ma ten numer na centrali podlaczyc. Technik idzie na centrale, jak nie ma portow wolnych to odsyla informacje "Brak możliwości technicznych", jak sa porty to podlacza i sprawdza czy jeżeli ktoś zamówił np 1 MB/s to może osiagnąć taka prędkość. Załóżmy że wychodzi mu 700 kb/s. Technik odsyla info "Brak możliwości technicznych" A tak na prawde 512 by poszła tylko ze o tym wie tylko technik. A klient zostaje bez netu.

 • 0

  4. ~SATAN  2007-03-21 12:00:57  host: edm50.internetdsl.tpnet.pl

  W przypadku alternatywnych operatorow jest tak samo. Działają oni na podstawie bazy numerów TEPSY tak jak TEPSA. Czyli ta pierwsza weryfikacja. W przypadku Neostrady nikt o tym głośno nie mówi ale 20% umów które sa podpisywane nie są realizowane mimo że teoretycznie możliwości techniczne są. Ale praktyka to co innego.

 • 0

  5. ~  2007-03-21 12:55:03  host: abqn23.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ...nóż się w kieszeni otwiera jak to czytam...

 • 0

  6.  2007-03-21 13:29:03

  najpierw nie ma możliwości technicznych ale następnego dnia juz są jak ten sam klient wraca do TP i zamawia Neo

 • 0

  7.  2007-03-22 08:03:02

  inaczej mówiąc... nie mam gwarancji, że rezygnując z neo na rzecz net24, będę miał możliwości techniczne?... i mogę zostać z niczym

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet