Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trochę statystyk o BSA alternatywnych

Trochę statystyk o BSA alternatywnych

WitekT 21 Marca 2007 11:17

0 0

Około 7 tys. klientów Telekomunikacji Polskiej, którzy chcieli kupić szybki Internet w Netii, dostanie od tej spółki wypowiedzenie zawartej umowy.W przypadku tych osób TP kategorycznie stwierdziła, że nie ma możliwości technicznych zrealizowania zlecenia podłączenia im Internetu. Kolejne 2 tys. straciło cierpliwość i nie mogąc doczekać się podłączenia samo wypowiedziało umowy - pisze Gazeta Prawna.

Netia do tej pory podpisała ponad 44 tys. umów na BSA, GTS Energis - ponad 2,7 tys. Netia twierdzi, że z Internetu w jej sieci korzysta ponad 26 tys. klientów TP. GTS Energis podłączył 1,4 tys. klientów, w trakcie oczekiwania zrezygnowało kilkudziesięciu.

Prezes UKE rozważa nałożenie kary nie tylko na TP, ale także na jej prezesa. Ta druga kara może wynieść do 300% miesięcznych zarobków prezesa. Szerzej o tym jak UKE zajął się problemem opóźnień w BSA pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~lalamido  2007-03-21 11:41:05  host: bvb74.internetdsl.tpnet.pl

  Ja ostatnio dostałem wiadomość z Netii, że nie podłączy mi neta bo TP nie wyraziła zgody na udostępnienie łącza?!?! Nie wiem czy to zgodne z prawem ale dopiero jak dostanę pismo z Netii to będę wiedział dokladnie na jakiej podstawie tak twierdzi.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~omega  2007-03-21 11:41:17  host: proxy-gw.crc-polska.com

  ok, ale jak się ma "kategoryczne stwierdzenie, że nie ma możliwości technicznych zrealizowania zlecenia podłączenia im Internetu" - do wcześniej udzielanej informajci na stronie TP, że taka możliwośc istnieje i JUŻ MOŻNA ZAMÓWIĆ INSTALACJĘ? - czy może być tak, że w czasie przełączania stwierdzą, że jednak nie ma możliwości? Czy to nie jest zagrania do bramki posiadaczy pakietu socjalnego - nie ma możliwości instalacji ponieważ abonent ma zbyt niski abonament...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~SATAN  2007-03-21 11:58:11  host: edm50.internetdsl.tpnet.pl

  Co do braku możliwości technicznych to wszystko okazuje się na końcu. Najpierw podpisując umowe o neostrade jest pierwsza weryfikacja na podstawie numeru. Nastepnie umowa jest podpisywana , klient idzie do domu a technik dostaje informacje ze ma ten numer na centrali podlaczyc. Technik idzie na centrale, jak nie ma portow wolnych to odsyla informacje "Brak możliwości technicznych", jak sa porty to podlacza i sprawdza czy jeżeli ktoś zamówił np 1 MB/s to może osiagnąć taka prędkość. Załóżmy że wychodzi mu 700 kb/s. Technik odsyla info "Brak możliwości technicznych" A tak na prawde 512 by poszła tylko ze o tym wie tylko technik. A klient zostaje bez netu.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~SATAN  2007-03-21 12:00:57  host: edm50.internetdsl.tpnet.pl

  W przypadku alternatywnych operatorow jest tak samo. Działają oni na podstawie bazy numerów TEPSY tak jak TEPSA. Czyli ta pierwsza weryfikacja. W przypadku Neostrady nikt o tym głośno nie mówi ale 20% umów które sa podpisywane nie są realizowane mimo że teoretycznie możliwości techniczne są. Ale praktyka to co innego.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~  2007-03-21 12:55:03  host: abqn23.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ...nóż się w kieszeni otwiera jak to czytam...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6.  2007-03-21 13:29:03

  najpierw nie ma możliwości technicznych ale następnego dnia juz są jak ten sam klient wraca do TP i zamawia Neo

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  7.  2007-03-22 08:03:02

  inaczej mówiąc... nie mam gwarancji, że rezygnując z neo na rzecz net24, będę miał możliwości techniczne?... i mogę zostać z niczym

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet