Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TrendForce - Samsung liderem sprzedaży, wszyscy tracą kosztem chińskich marek

TrendForce - Samsung liderem sprzedaży, wszyscy tracą kosztem chińskich marek

orson_dzi 14 Października 2015 17:47

3 1

TrendForce zaprezentował statystyki sprzedaży smartfonów w III kwartale 2015 roku. Liderem pozostaje Samsung, ale cały czas rośnie udział chińskich producentów.



Samsung sprzedał w III kwartale 2015 roku 24,6% wszystkich smartfonów na światowym rynku. Drugi jest Apple z wynikiem 13,7%. Obie firmy straciły jednak udział w rynku kosztem, okupujących miejsca 3-5, chińskich producentów - Huawei, Xiaomi i Lenovo.




Producent 3Q2015 2Q2015
Pozycja Udział w rynku Pozycja Udział w rynku
Samsung 1 24,60% 1 26,70%
Apple 2 13,70% 2 15,40%
Huawei 3 8,40% 3 7,50%
Xiaomi 4 5,70% 4 5,90%
Lenovo 5 5,70% 6 5,20%
Inni - 41,80% - 39,20%
Łącznie   332,710 mln   305,090 mln


Patrząc na rynek tylko pod kątem chińskich marek, 18,7% sprzedanych smartfonów, to produkty Huawei. Czołową piątkę chińskich producentów zamykają TCL i OPPO.

Producent 3Q2015 2Q2015
Pozycja Udział w rynku Pozycja Udział w rynku
Huawei 1 18,70% 1 17,90%
Xiaomi 2 12,70% 2 14,00%
Lenovo 3 12,70% 3 12,50%
TCL 4 10,40% 4 9,70%
OPPO 5 8,70% 5 9,70%
Inni - 36,80%   36,20%
Łącznie   149,500 mln   128,500 mln

Źródło tekstu: TrendForce; wł     

Dodaj do:

Tagi: tcl | huawei | lenovo | xiaomi | apple | samsung | trendforce | oppo

w sumie: 19
  • -1

    1.  2015-10-14 18:08:24

    Liderem gdzie? W Polsce, Europie czy na Świecie??

  • -1

    2. ~~  2015-10-14 18:13:55  host: eea34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak tracą, to muszą w końcu obniżyć marże, bo te ceny telefonów są z kosmosu w stosunku do kosztu produkcji.

  • 0

    3.  2015-10-14 18:55:16

    orson, błąd: "Obie firmy straciły jednak udział w rynku kosztem, okupujących miejsca 3-5, chińskich producentów - Huawei, Xiaomi i Lenovo." -> "Obie firmy straciły jednak udział w rynku kosztem okupujących miejsca 3 i 5 chińskich producentów - Huawei i Lenovo."

    'Ziaomi' miał składek udziału rynkowego, nawet jeśli wzrosła sprzedaż ich produktów, to za mało.
    No i interpunkcja. Niestety Twój standard..
    Może warto pisać mniej, a dokładniej?
    Teksty "z kolana" wyglądają po prostu źle i, przykro to mówić, zaniżają poziom Telepolis.
    Do rozwagi.

  • -2

    4. ~Calm7  2015-10-14 19:06:01  host: dop104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chińska jest dobra tylko kuchnia;-D

  • 2

    5. ~~  2015-10-14 19:15:09  host: eea34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I znów się wypowiadają osoby, które w rękach nie miały topowych chińskich telefonów. ehhh

  • -2

    6. ~franco baresi  2015-10-14 19:38:19  host: agdn146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szczerze pisząc to nie kupiłbym niczego z napisem Huawei, Oppo, Sroppo , Lenovo, Meizu , Xiaomi itp. I nie chodzi tu o szpan przed znajomymi sprzętem z logo HTC, Nokii, Apple, Sony czy Samsunga . Wyciągam wśród ludzi telefon naprawdę wtedy gdy już muszę. Chodzi mi o własne dobre samopoczucie. No niestety nie kręcą mnie jakieś podejrzane wynalazki i niezbyt komfortowo bym się z czymś takim w kieszeni czuł

  • 3

    7.  2015-10-14 20:20:37

    xiaomi to jakość wykonania lepsza niż u niejednego topowego producenta, już taki chyba dwuletni mi3 jest piękny, szybki z dobrym aparatem, to jedyny android, który mi się podoba, jest po prostu cudowny, a bawiłem się nim tylko kilka dni

  • 0

    8.  2015-10-14 20:40:21

    Mimo wszystko Apple traci ilościowo znacznie mniej niż Samsung, jednak trend jest wyraźny, obawiam się że "tańsi" producenci z biegiem czasu zjedzą nawet jabłuszko. iPhone będą jedynie użytkować zagorzali maniacy marki... Wielkie wiodące obecnie marki produkujące smartfony/telefony powinny zająć się szukaniem innego sposobu zarobku poprzez innowacje, tylko tędy droga do walki z kopiarkami z Chin.

  • 0

    9. ~  2015-10-14 20:55:18  host: public-gprs516538.centertel.pl

    @3 poziom to Twoje komentarze zanizaja. . .do przemyślenia

  • 0

    10.  2015-10-14 22:43:57

    @7 Zgadzam się z Tobą. Obecnie od ponad roku mam Mi2s i jestem mega zadowolony. Telefon jest bardzo dobrze wykonany, ma świetny aparat, bardzo dobrą jakość dźwięku, a szybkością działania bije niektóre topowe telefony bardziej znanych w Polsce producentów, dużo od niego nowszych. Moi znajomi, którzy dzięki mnie poznali na tym jednym przykładzie markę Xiaomi są pod dużym (pozytywnym) wrażeniem. Niektórzy do tego stopnia, że postanowili i sobie sprawić telefon tej firmy. Obecnie prócz mnie dwoje znajomych i mój brat posiada telefony tej marki i nie żałują, że dali się namówić na kupno. Polecam wam wszystkim zacząć traktować chińskie telefony, jako poważną konkurencję dla japońskich czy koreańskich produktów, bo w ciągu najbliższych lat możemy mieć wysyp dobrej jakości tanich chińczyków na polskim rynku.

  • 0

    11.  2015-10-14 23:35:24

    No jak się wydaje takie telefony jak xiaomi redmi note 2 to wiadomo ze konkurencji popada w kłopoty. Ja mam mi3. Większość znajomych się dziwiło, ale przez rok moj dalej działa a ich sony, samsung itd juz zdążyły się popsuć. Ja nie uważam ze mam no name. Wręcz przeciwnie uważam że mam topowa markę z świetnym miui, a oni badziewie samsunga z lagwizem i jeszcze przeplacaja. Jestem dumny ze się znam i umiem sobie kupić dobry telefon w świetnej cenie. A oni płacąc podwójnie czy potrójnie dają się golić takiemu samsungowi jak jacyś frajerzy.

  • 0

    12.  2015-10-14 23:41:21

    Stać mnie by sobie kupić za 2, 3 razy droższy telefon, ale po co. Dla mnie to żadna radość pójść do rtv i kupić pierwszy lepszy flagowiec. To pójście na łatwiznę. Fajnie sobie wyszukać coś ciekawego w dobrej cenie. Mam trochę kasy, ale szacunek dla pieniądza pozostał. Nie lubię głupio wydawać.

  • 0

    13.  2015-10-15 01:22:41

    @9: anonimie, proszę - powiedz mi które komentarze i dlaczego, o ile piszesz na choć trochę poważnie to mogę śmiało się odnieść i przy okazji się przedstaw. Trochę merytoryki, a nie wrzuty "bo tak", bo jak tylko tak chcesz rozmawiać to EOT.

  • 0

    14.  2015-10-15 01:45:02

    @Hose: moim zdaniem (tu akurat powiem coś niepopularnego) Apple się jednak obroni przez dość długi czas samą pozycją i masą.. ale nie mogą się tylko tym kierować, bo zachowując skalę, znamy przykład choćby Nokii. Niby idą teraz w zegarki - i posiadając produkt nie wiem czy nie o najsłabszej baterii i jednej z najgorszych funkcjonalności - ale mają wysoką sprzedaż i marżę, w tym momencie na dobrą sprawę mogą testowaćv rynek "ile kupi tego chłamu". Teraz większy potencjał jest w rozwijającym się dynamicznie Apple TV. Niemniej dokładnie tak jak mówisz - innowacje to klucz. Zobaczymy jak im pójdzie w samochodach (Tesla już zdążyła zauważyć ich pozycję choćby poprzez sarkastyczne komentarze), w nowych niszach.. Tu można się zastanowić co by to było.. Łatwiej o przykłady z mniej wykorzystanych nisz, które wymagają dopieszczenia - typu okulary 3D/VR/AR, biżuterię (pomijając zegarki, zatem głównie dla kobiet) ze zintegrowaną elektroniką, czy też np. składniki cyfrowego domu - niż całkowicie nowe pomysły, w których Apple się raczej nie wyróżnia (tutaj myślę wręcz o rozwiązaniach rodem z np. Back to the Future).

  • 0

    15. ~  2015-10-15 08:30:54  host: public-gprs516541.centertel.pl

    @14 masz problem z interpunkcja i w ogole z jezykiem polskim. . . coz to za zwrot " na choc troche powaznie"…?

  • 0

    16. ~  2015-10-15 08:34:33  host: public-gprs516541.centertel.pl

    "Teksty "z kolana" wyglądają po prostu źle i, przykro to mówić, zaniżają poziom Telepolis" - @14 zarzuca komuś błedy a sam je robi. . .śmieszny typek

  • 0

    17.  2015-10-15 14:08:39

    News który powinien spełniać pewne standardy to co innego niż luźny komentarz, tym bardziej pisany dość późno. Akurat dla mnie interpunkcja jest mniej istotna w tym newsie niż błąd merytoryczny, których niestety orson popełnia dużo. Jak jesteś grammar nazi, to może sam zacznij używać konsekwentnie polskich znaków diakrytycznych, przedstaw się a nie wypowiadaj jak anonimowy frajer, a co do ostatniego komentarza, poczytaj o użyciu przecinków wraz z literą i. Nie jestem polonistą, ale jak chcesz komuś zarzucać "ogólne problemy z językiem polskim" to zacznij od siebie.

  • 0

    18.  2015-10-16 10:29:12

    Xiaomi robi dobre telefony, ale seria redmi to typowe tanie budżetowce. Często inne chińczyki sa o wiele lepszej jakości przy podobnej cenie. Lenovo jest na 5 pozycji, ale bez uwzględnienia Motoroli, rezem zajmują 3 pozycję
    Ogólnie warto wbić na forum o chińskich telefonach http://tlp.is/7vu i poczytać opinie posiadaczy, a nie osób który tylko coś gdzieś słyszały.

  • 0

    19.  2015-10-16 10:35:40

    nie wiem czy wiecie ale w top 10 największych jest już 6 marek z chin, a pchają się kolejne, prawdopodobnie za niedługo Meizu wygryzie SONY i będzie 7 marką z chin w 10 największych producentów na świecie.
    Dwaj pierwsi gracze tracą po 2 % kwartalnie, za dwa lata w top 3 może już nie być apple, a może i samsunga

Dodaj swoją opinię