Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Transparentna Xperia już wkrótce na rynku

Transparentna Xperia już wkrótce na rynku

Q! 5 Października 2009 09:24

0 0

Jeden z bardziej oryginalnych telefonów - Sony Ericsson Xperia Pureness - został dopuszczony przez amerykańską FCC (Federalną Komisję Łączności) do obrotu. Oznacza to, że pojawienie się na rynku pierwszego telefonu z wyświetlaczem, na którym prezentowany obraz może być oglądany z jego obydwu stron, jest już tylko kwestią najbliższych kilku tygodni.

xperia x5xperia x5xperia x5xperia x5

Każdy telefon, który ma trafić na rynek amerykański, wraz z pełną dokumentacją musi wcześniej zostać przedstawiony FCC. Wydaje ona decyzję o jego dopuszczeniu do obrotu. Tak się również stało z modelem Xperia Pureness, który pomyślnie przeszedł taką procedurę.

Ze złożonej dokumentacji możemy m.in. wyczytać, że najnowszy produkt szwedzko-japońskiego koncernu został oznaczony w rodzinie Xperia jako X5. Obsługuje on transmisję danych w czterech zakresach w technologii 3G. Na pokładzie nie zabrakło również radia FM oraz znanej z poprzednich modeli funkcji rozpoznawania odtwarzanych melodii TrackID.




Bliższe informacje na temat parametrów Xperii Pureness nie są znane. Telefon, według producenta, ma się pojawić w kluczowych sklepach wybranych miast w listopadzie. Patrząc po przebiegu procesu certyfikacji wiele wskazuje na to, że termin ten uda się dotrzymać, co w przypadku modeli z serii Xperia nie jest taką oczywistością.



Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39. ~  2009-10-05 11:13:17  host: f142-214.opera-mini.net

    37: to za wszystkie twoje komentarze powinien juz dawno siedziec w kryminale :-)))

  • 0

    40. ~szalony  2009-10-05 11:17:28  host: apn-77-115-235-57.dynamic.gprs.plus.pl

    Witek jestem za , ją staram sie poziom trzymać ale niestety dość często byłem tu obrażony i nie było moderacji, a tak naprawdę odechciewa sie komentować jak ktoś bezpodstawnie cię obraza i atakuje ...

  • 0

    41.  2009-10-05 11:18:39

    szalony: no więc postanowiliśmy to zmienić i aktywnie będziemy moderować tego typu wypowiedzi u każdego.

  • 0

    42. ~szalony  2009-10-05 11:21:42  host: apn-77-115-235-57.dynamic.gprs.plus.pl

    Witek bez przesady , ją tam na budowie www i html sie nie znam ale przez lata można chyba cos usprawnić wersję mobilna ?

  • 0

    43.  2009-10-05 11:23:09

    Nareszcie. W koncu oprocz wolnosci slowa bedzie tez odpowiedzialnosc za nie.

  • 0

    44.  2009-10-05 11:23:49

    szalony: tego się nie robi w 10 minut, naprawdę... My nie mamy poweru Onetu - wolimy postawić na merytorykę czasem - niestety - kosztem modernizacji serwisu. Chociaż niedługo może się to zmieni. :-)

  • 0

    45. ~get  2009-10-05 11:26:04  host: host-81-190-107-45.rzeszow.mm.pl

    @44 - przestań gadać - zajmij się lepiej cenzurą, w końcu to główna działalność tego portalu, no... poza "skopiuj - wklej"

  • 0

    46. ~SwiecaceKamyczki  2009-10-05 12:11:07  host: aegg81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie to zdziwi niektórych, że piszę na temat newsa zamiast kłócić się z get(em). Wydaje mi się, że SE miało fajny pomysł, i telefon jest ciekawy, ale to telefonik z gatunku fashion, i to przez duże F, dobry wizerunkow, ale nie takie stanowią o sprzedaży. SE zdecydowanie za wolno wprowadza nowości na rynek, nie mają telefonów z systemem operacyjnym poza X1. Jak maja wygrać takim c905 z i8510 czy N86? Cena ta sama a dostaję taki sam aparat 8mpx, ale połowe mniej innych funkcji???

  • 0

    47.  2009-10-05 12:37:18

    zamiast gadać o nowym SE, to dyskusja jest o panie gecie

  • 0

    48. ~  2009-10-05 12:49:53  host: v01-11.opera-mini.net

    Wydaje sie ze jest wyjscie posrednie laczace wolnosc slowa i pewne zasady. Mozna zrobic tak ze komentarze moderowane beda albo wyrzucane do jakiegos kosza w ktorym chetni beda je mogli jednak przeczytac albo jeszcze lepsze bo zachowujace watek dyskusji: wersja pelna i moderowana lub komentarze moderowane w wersji naglowkow tylko jak w rss ktore chetny moze jednak sobie rozwinac. Pelna cenzure uwazam za blad :-) Co do samego zjawiska trollowania ktorego troszke ostatnio u was jakby wiecej to nie mam naiwnej wiary ze to tylko dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi. To czesto profesjonalne zespoly PR firm, partii politycznych itp probujacych sprowadzac dyskusje na manowce czy do wzajemnego opluwania sie zeby przy okazji osmieszyc (przez sasiedztwo) czy przykryc istotne merytoryczne argumenty niewygodne dla ktorejs ze stron. To taki rodzaj nowoczesnej cenzury pod haslami absolutnej wolnosci slowa :-)Zastanowcie sie czy komus nie nadepneliscie na odcisk i teraz nie staliscie sie obiektem wizerunkowego ataku majacego podwazyc wasza wiarygodnosc i merytorycznosc. A co do wersji mobilnej to jest chociazby taka opcja w Operze Mini wiec nie jest to w sumie wielki problem.

  • 0

    49.  2009-10-05 12:56:07

    48: masz dużo racji w tym, co piszesz - szczególnie podoba mi się ten "worek". Trzeba będzie nad tym pomyśleć. :-) Co do "deptania po odciskach" - uuu, regularnie depczemy i to wielu osobom. ;-)

  • 0

    50. ~  2009-10-05 13:03:33  host: v01-11.opera-mini.net

    A co do obrazania sie to nie ma co byc przeczulonym na swoim punkcie. Kazdy sam decyduje kto go moze obrazic a kto nie. Niektore portale wrecz zatrudnaja takich animatorow czy robia bledy w artykulach zeby zwiekszyc klikalnosc :-)

  • 0

    51. ~robbo2k  2009-10-05 13:28:57  host: prx01.tktelekom.pl

    Taki worek to fajna sprawa... jak ze zbieranie jadu zmiji do sloika w celach leczniczych :)

  • 0

    52.  2009-10-05 13:58:24

    Znalazlem dokladnie dwie wypowiedzi posiadajace wartosc merytoryczna. Jestem jak najbardziej za tym zeby osoby typu get, ktore maja zdecydowane problemy z inteligentna wypowiedzia nie obrazajaca innych zeby byly usuwane, nawet bez naszej wiedzy.

  • 0

    53. ~Dyrektor z zawodu  2009-10-05 14:46:45  host: zap.gddkia.gov.pl

    A nie można było napisać "Przeźroczysta Xperia..."???!!!

  • 0

    54. ~123  2009-10-05 16:34:10  host: csknet-84-234-46-237.csk.pl

    Nie wszystkie telefony zatwierdzone przez FCC są później sprzedawane. A pamiętacie SE M610?

  • 0

    55. ~  2009-10-05 21:11:16  host: chello089079205020.chello.pl

    get,czlowieczek z pewnej dzielnicy trojmiasta-witomino juz od dawna bluzga,kiedys na gol-u pod niezarejestrowanym nickiem lennox teraz tu jako get.od zawsze bluzgal aby zwrocic na siebie uwage.reszta pociesznych jego tekstow jest na golu pod moim zarejestrowanym nickiem lennox,niestety nie zmienil sie i probuje za wszelka cene zaistniec,szkoda tylko ze w ten sposob

  • 0

    56. ~  2009-10-05 21:25:24  host: chello089079205020.chello.pl

    a co do samego artykulu...uzywam SE glownie ze wzgledu na baterie,pod tym wzgledem nie spisaly sie wcale ani samsungi,ani nokie ani tym bardziej lg :) ten model jest chyba bardziej dopasowany do roli gadzetu ktory uzywa sie do ubioru lub ew po to aby gdzies sie nim "niechcacy" pochwalic jako cos innego niz ma reszta ludziska, ja poki co jestem na etapie sprobowania sonim-a xp3 i thuraye xt.. zobaczymy co to warte :) aaa ze starych zabawek ktore maja u mnie emeryturke to Eryk R250 ...to byl sprzet :)

  • 0

    57. ~Szymon  2009-10-05 23:58:56  host: 79-76-208-99.dynamic.dsl.as9105.com

    tak ciezko cos wyczytac na temat telefonu :/, nie widze wiekszego zastosowania takiego ekranu :/ moze niech ktos mnie oswieci

  • 0

    58. ~bch  2009-10-07 11:25:38  host: 213.25.202.1

    Witek - nie wiem, czy ktoś o tym już tu pisał, bo dyskusja zeszła na tematy obrażania jednych przez drugich. Ale ja mam prośbę - używaj trochę częściej polszczyzny - zamiast "transparentny" można przecież napisać "przezroczysty". W jęz polskim jest naprawdę wiele słów bardzo dobrze opisujących rzeczywistość. Wcale nie trzeba ciągle stosowac kalek z angielskiego (np. ekskluzywny wywiad). Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię