Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Transmisja HD bez kabli

Transmisja HD bez kabli

sirmark 8 Stycznia 2008 13:44

0 0

Podczas targów CES 2008, Panasonic poinformował o opracowaniu pierwszego na świecie systemu bezprzewodowej transmisji audio i video wysokiej rozdzielczości (HD), opartego na standardzie WirelessHD.

Rozwiązanie powstało we współpracy z amerykańską firmą SiBEAM i pozwala na przesyłanie nieskompresowanego materiału video w formacie HD pomiędzy telewizorem, a innymi urządzeniami audio-video (np. odtwarzaczem płyt Blu-ray) bez utraty jakości.

W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii transmisji bezprzewodowej, nowy system wykorzystuje milimetrowe fale radiowe w paśmie 60 GHz, które zapewniają połączenie o odpowiednich dla formatu HD parametrach. W skład systemu Wireless HD wchodzi telewizor plazmowy z odbiornikiem oraz odtwarzacz Blu-ray z nadajnikiem i cyfrowa kamera HD.
Dzięki nowemu systemowi użytkownicy mają znacznie większą swobodę przy instalacji kina domowego w pomieszczeniu. Można na przykład powiesić telewizor plazmowy na ścianie, a odtwarzacz Blu-ray ustawić w dowolnym miejscu pokoju, nie martwiąc się położenie kabli. Technologia oferuje przepustowość 4 Gb/s na odcinku do 10 m wewnątrz pomieszczeń.

Stworzona przez firmę SiBEAM technologia sterowania wiązką sprawia, że system utrzymuje stabilne połączenie nawet wówczas, gdy na drodze między bezprzewodowym nadajnikiem, a odbiornikiem pojawi się przeszkoda. Gdy system wykryje obiekt przecinający wiązkę, natychmiast znajdzie inną ścieżkę utrzymując stabilne połączenie i gwarantując nieprzerwaną transmisję sygnału.

Standard WirelessHD jest określony przez konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Intel Corporation, LG Electronics, Matsushita Electric Industrial (Panasonic), NEC Corporation, Samsung Electronics, SiBEAM, Sony Corporation oraz Toshiba Corporation.

Źródło tekstu: Panasonic     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2008-01-08 14:04:19

  ..."Technologia oferuje przepustowość 4 Gb/s na odcinku do 10 m wewnątrz pomieszczeń."... To wszystko tlumaczy ;) Dobre jedynie w przypadku, by pozbyc sie kabli, ale zeby miec odtwarzacz BR w jednym pokoju, a TV w innym to juz nieosiagalne, na dodatek przy tej czestotliwosci... Dla mnie kolejny szum(kolejna niepotrzebna nikomu informacja), byle by wypozycjonowac portal...

 • 0

  2. ~envy  2008-01-08 17:19:00  host: host-81-190-68-147.gdynia.mm.pl

  "pozwala na przesyłanie nieskompresowanego materiału video w formacie HD" BZDURA ! nieskompresowany materiał liczony byłby w terabajtach ! ten materiał jest poprostu inaczej skompresowany niż materiały gorszej jakości...

 • 0

  3. ~envy  2008-01-08 17:23:24  host: host-81-190-68-147.gdynia.mm.pl

  a tak na marginesie to ciekawe jak takie fale "siekają" mózg, w końcu nawet monitor promieniuje, albo zwykła antena radiowa, a przy takich częstotliwościach to chyba porównywalne do mieszkania w "ptasim gnieździe" umieszczonym na kilkuset metrowej radiowej antenie nadawczej ;D to samo się tyczy myszek bezprzewodowych itp. są to poprostu kolejne fale (niestwierdzono jeszcze czy są szkodliwe i nie wyeliminowano możliwości - że nie są) które przechodzą przez głowy domowników...

 • 0

  4. ~znawca  2008-01-09 10:01:21  host: atropos.tpi.pl

  A na dodatek jest to technologia nowa, a więc będzie stosunkowao droga :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet