Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Transformer Prime: znamy szczegóły specyfikacji i cenę

Transformer Prime: znamy szczegóły specyfikacji i cenę

LuiN 9 Listopada 2011 10:09

0 0

Asus podał szczegóły dotyczące specyfikacji tabletu Transformer Prime, wyposażonego w czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 i 12-rdzeniową kartę graficzną GeForce. W połączeniu z klawiaturą tablet oferuje nawet 18 godzin pracy na baterii.

asus eee pad transformer prime asus eee pad transformer prime asus eee pad transformer prime asus eee pad transformer prime

Tablet oprócz 4-rdzeniowego procesora zaoferuje 1 GB pamięci RAM, 10,1-calowy wyświetlacz IPS LCD (1280 x 800 pikseli, 600 nitów, wg Asusa o 30% większa paleta kolorów niż w tabletach konkurencji) o kątach widzenia 178 stopni i ochronnym Gorilla Glass oraz aparat fotograficzny 8 Mpix z jasnym obiektywem (f/2.4) i matrycą wykonaną w technologii tylnej iluminacji (rejestrowanie materiałów wideo o jakości FullHD).

Możliwości głównego aparatu uzupełnia przednia kamerka 1,2 Mpix. Nie zabrakło modułu GPS, jest wyjście microHDMI, a specjalna powłoka ekranu ogranicza zbieranie odcisków palców. Całość ma masę 586 gramów i grubość zaledwie 8,3 mm.




Już sam tablet pozwala na 12 godzin nieprzerwanej pracy bateryjnej, a po podpięciu klawiatury możemy pracować łącznie 18 godzin bez konieczności szukania gniazdka. Dodatkowa klawiatura (w cenie 149 dolarów) to także pełnowymiarowy touchpad, złącze na karty SD i gniazdo USB 2.0, pozwalające podpinać pamięci zewnętrzne.

Za tablet w wersji z 32 GB pamięci zapłacimy 499 dolarów, z kolei urządzenie z 64 GB pamięci kosztować będzie 599 dolarów. Nie wiemy jeszcze jakie będą ceny urządzeń w wersji z modemem 3G, znamy za to termin rozpoczęcia sprzedaży: grudzień 2011.

Urządzenie trafi do sprzedaży początkowo z Androidem 3.2 Honeycomb, z możliwością późniejszej aktualizacji do 4.0 (już na początku grudnia).

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 2

    1.  2011-11-09 10:21:27

    Podoba mi się. Świetny do internetu i notatek a i gry lepsze niż na moim netbooku pójdą. Najbardziej jednak przemawia do mnie praca na baterii a najmniej niestety cena.

  • 2

    3.  2011-11-09 10:29:39

    @2 hmm... zaraz... news jest o nowym produkcje i tu się go komentuje tak? A więc piszę o tym, że mi się podoba. Czegoś tutaj nie rozumiesz?

  • 3

    4. ~kamil  2011-11-09 10:36:27  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    @2- mini opera-mini móżdżek :D

  • 0

    6. ~wojciech  2011-11-09 10:43:01  host: 87-205-44-198.adsl.inetia.pl

    @3 po co odpowiadać trolowi? O_x // co do produktu -- fajna sprawa, ale szkoda ze tylko android; super będzie, jak wydany zostanie win8 który zapewne zagości na takich samych 'transformersach' :]

  • 0

    7. ~  2011-11-09 11:34:48  host: afju130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cena w Polsce będzie pewnie sporo większa (jakieś 20%) a za tę cenę to ja mam laptopa, który co prawda nie nagrywa w HD, ale ma możliwość zainstalowania dowolnego systemu (obecnie dwa: Win8 i Linux), dowolnych aktualizacji, wygodną klawiaturę, wbudowaną kamerę, lampkę, możliwość zamontowania dowolnego dysku (obecnie 2: 1xSSD 40 GB + 1xHDD 250 GB). 4-5 godzin pracy na baterii wystarcza, zważywszy, że poprzedni trzymał 2 godziny. Możliwość dokupienia dodatkowej baterii (w miejsce gdzie dodatkowy dysk) rozszerza czas pracy o godzinę czy dwie. Mnogość portów rozszerza też funkcjonalność (monitora do oglądania filmów czy zdjęć, USB na drukarkę czy pendrive, PCMCIA na modem, FireWire do szybkiego zgrywania zdjęć z aparatu...)... Tak więc ASUS nie przekonałeś mnie, zostaję przy Thinkpadzie.

  • 0

    8. ~Woker  2011-11-09 11:38:09  host: 212.160.172.70

    hmm dziwne ze nie ma jeszcze komentarza "mam go od miesiaca" A Tablet mega.. ciekaw jestem ceny, pewnie w Polsce będzie astronomiczna... Tylko zastanawiam się, jak można wykorzystać w pełni 4 rdzenie w tym kombajnie...

  • 0

    9. ~  2011-11-09 11:38:12  host: afju130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "12-rdzeniową kartę graficzną GeForce" - że jak? O_o

  • -1

    10.  2011-11-09 11:45:12

    @7 widzisz, bo to urządzenie do zupełnie czegoś innego służy. Małe, poręczne, z dobrą baterią do internetu i office. Nie ma to być zamiast komputera ale obok niego. Oczywiście nie każdy takie coś potrzebuje.

  • 0

    11. ~  2011-11-09 12:13:27  host: afju130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do "office" z klawiaturą formatu 10 cali to raczej dla dzieci.

  • 0

    12. ~PatrykOS  2011-11-09 12:34:47  host: 87-204-86-24.cable.pruszcz.turmak.pl

    No no, Asus się postarał. Może w końcu przy tych 4 rdzeniach i 12 rdzeniowej karcie graficznej Android będzie chodził płynnie. Miejmy w każdym razie nadzieję :)

  • -1

    13.  2011-11-09 14:06:44

    @11 nie każdy ma szufle zakończone gromnicami w roli palców zamiast dłoni. Ja mam duże łapy i klawiatura 10" jest dla mnie bardzo wygodna.

  • 0

    14. ~  2011-11-09 20:15:11  host: m119.class99.petrotel.pl

    @1 tegra to inna archtektura, więc ni pójdą gry, które możesz odpalić na swoim netbooku (no nie licząc open-source, bo niektóre mają port na arm).

  • -1

    15.  2011-11-09 20:44:08

    @14 proszę Cię... chodzi mi o to, że pójdą LEPSZE. Tak, dobrze napisałem. Na telefonach chodzą lepsze gry niż na moim komputerze.

  • 0

    16. ~Lama  2011-12-22 08:08:26  host: 213.192.66.107

    Czy na Androidzie można pracować na plikack Office (Word Excel Power Point itp)? Pytam w kontekście wyboru - mobilny laptop czy Transformer.

Dodaj swoją opinię