Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trak - tani dotyk

Trak - tani dotyk

LuiN 29 Września 2008 20:40

0 0

Polski odział firmy Trak wprowadzi w październiku na rynek trzy telefony komórkowe. Debiutujące modele oferują takie funkcje jak tuner TV, obsługa dwóch kart SIM i dotykowe ekrany. Zaskakują ceny - najdroższy z modeli nie przekracza 650 zł.

trak cp150 Model CP-150 oferuje dotykowy 2,2-calowy ekran o rozdzielczości 176 x 220 pikseli, aparat o rozdzielczości VGA, gniazdo kart microSD, port USB, obsługę dwóch kart SIM, funkcję kamery internetowej i nawet profil Bluetooth Stereo. Standardowa bateria pozwoli na: do 260 h czuwania lub do 180 minut rozmowy - w zestawie otrzymujemy dwie takie baterie. Telefon kosztuje 449 zł.

trak cp300 Model CP-300 różni się od poprzednika przede wszystkim większym ekranem - ma on 2,6 cala, rozdzielczość 320 x 240 pikseli i wyświetla 262 tys. kolorów. Jego obudowa wykonana jest ze stali szlachetnej, laserowo grawerowanej. Czas pracy telefonu jest identyczny z tym w CP-150, tradycyjnie też w zestawie znajdziemy dwie baterie. Wbudowany tuner telewizji analogowej i tuner radiowy to kolejne atuty kosztującego 579 zł telefonu.




trak cp500 Model CP-500 wyposażono w imponujących gabarytów dotykowy ekran, o przekątnej 3 cali i rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Tak jak wszystkie zaprezentowane dziś modele, telefon obsługuje dwie karty SIM, ma gniazdo kart microSD i USB, a do tego daje możliwość podłączenia bezprzewodowych słuchawek Bluetooth Stereo.

Telewizja oglądana na tak dużym ekranie powinna usatysfakcjonować większość miłośników mobilnego wideo, a dodatkowo dostępna jest ona przez klawisz szybkiego dostępu. W telefonie znalazł się nie jeden, a dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości VGA. Cena telefonu to 649 zł.

Źródło tekstu: Trak, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2008-09-29 22:36:38  host: apn-77-112-25-146.gprs.plus.pl

    od listopada bedzie w play za zlotowke

  • 0

    13.  2008-09-29 22:37:43

    A ja wam powiem tak, rozmawiałem kiedyś z takim jednym znanym dziennikarzem i powiedział mi, że gdyby wreszcie te chińskie podróbki zaczęły się pojawiać na rynku drogą oficjalną i pod własnym logo bez łamania wszelkich praw konkurencyjnych producentów, to nie zabrakło by na nie chętnych.

  • 0

    14. ~tf  2008-09-29 22:41:17  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    LuiN: i do tego dotacje znacznie nizsze przez operatorow, albo by zwiekszyly ich zyski, albo obnizyly w jakims stopniu ceny

  • 0

    15.  2008-09-29 22:42:10

    @LuiN - moja koleżanka miała już telefon z Chin, bo kupiła tam w czasie miesięcznego pobytu. Po powrocie do Polski działał może jeszcze 2 miesiące i nagle przestał. Nie wiem jaka to była marka, bo już nie pamiętam. W każdym razie żadna znana u nas w kraju. Fajne było tylko to, że w Chinach do telefonu dają 2 baterie, żeby sobie wymienić jak jedna się wyczerpie. Dlatego zdecydowanie wolę kupić telefon, który produkowany jest przez jakąś znaną markę, nawet w Chinach ;-)

  • 0

    16. ~mariuz  2008-09-29 22:57:23  host: 213-238-65-212.adsl.inetia.pl

    Ja dostałem dwie baterie do samsunga i780 :P

  • 0

    17.  2008-09-29 23:13:12

    Coś jak Nokla? ;-)

  • 0

    18.  2008-09-29 23:13:29

    Ta ostatnia wygląda jak N70...

  • 0

    19. ~  2008-09-29 23:15:55  host: p09-14.opera-mini.net

    Ten tuner tv to chyba dziala wszedzie za friko a nie jak stroming czy mobilna tv w jakis tam standardach?

  • 0

    20. ~Aen Hen Cerbin  2008-09-30 00:58:38  host: public45410.xdsl.centertel.pl

    Tiaaaq... a ceny tych ssspaniałych Traków/CECTów są jakieś dwa wyższe niż w... Hurghadzie (najdroższe chińskie telefony są po ~700 EGP). Jakieś komentarze?

  • 0

    21.  2008-09-30 05:45:37

    #13: bo naiwnych nigdy nie brakowało. Czemu teraz nagle miałoby zabraknąć?

  • 0

    22.  2008-09-30 09:00:07

    Bardzo dobrze ze i takie telefony wchodzą na rynek. Konkurencji nigdy za dużo. Swoich amatorów ten sprzęt na pewno znajdzie.

  • 0

    23.  2008-09-30 10:04:30

    Ja chyba jednak podziekuje. Swoja droga nie mogliby zamiast 2 aparatow VGA dac chociaz jeden 1,3Mpx z tylu... Ogolnie nie dla mnie. Jakosc tez sie liczy.

  • 0

    24.  2008-09-30 10:18:17

    Radzę poczekać aż takie chińskie telefony będą miały Androida. Wtedy będą miały funkcjonalność zbliżoną do najlepszych Nokii, za 1/3 ceny. Myślę że to kwestia maksimum roku.

  • 0

    25.  2008-09-30 10:25:01

    ohm - do kiedy? a jeśli już kktos potzrebuje tani telefon? rozumiem, ze od somsiada może pożyczyć? ;-D

  • 0

    26.  2008-09-30 10:50:10

    Jeżeli tylko poprawią bezawaryjność swoich produktów to dlaczego nie. W latach siedemdziesiątych samochody z Japonii to był kit a teraz japończyk (samochód) czego jest synonimem?

  • 0

    27. ~TomekO  2008-09-30 11:22:40  host: h238045.net.pulawy.pl

    Chinczycy robia tandete i dobre rzeczy. Jak dadza gwarancje za sprzet o dobrych parametrach i w przystepnej cenie to sam kupie.

  • 0

    28.  2008-09-30 15:52:22

    Albo coś jest dobre, albo tanie. Mi tam byłoby szkoda każdej złotówki wydanej na taką zabawkę a tu chcą nawet 650zł? O zgrozo, jak drogo.

  • 0

    29. ~  2008-09-30 16:41:42  host: afx26.internetdsl.tpnet.pl

    dla kolegi z serwisu TRAK, proszę napisz ktoś ty, bo bzdury pisać każdy potrafi. Miałeś może chociaż telefon w rękach?

  • 0

    30. ~homo_googleticus  2008-12-11 21:19:51  host: user-89-108-229-235.mobile.playmobile.pl

    Zaskoczyła mnie ekstrawagancja w rozmieszczeniu klawiszy w 500 (4. kolumna) i 300 (zamiana miejsc * i #).

  • 0

    31. ~a  2008-12-12 16:04:36  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    30- a miałeś kiedyś telefony motoroli ? oni też zmieniają klawisze i to słuchawki, zielona i czerwona. I nie słyszałem, aby ktoś był tym zaskoczony ...

Dodaj swoją opinię