Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP zaprasza na wystawę o działaniu ludzkiego mózgu

TP zaprasza na wystawę o działaniu ludzkiego mózgu

WitekT 20 Stycznia 2005 22:49

0 0

Od 21 stycznia do 4 sierpnia 2005 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie będzie można zwiedzać interaktywną wystawę - Laboratorium Edukacyjne "Mózg", zrealizowaną przy udziale Telekomunikacji Polskiej.

Wystawa prezentuje najnowsze osiągnięcia w badaniach nad ludzkim mózgiem, przygotowane przez duńskie Centrum Naukowe Experimentarium.

Jak działa pamięć i jak można ją poprawić? Czy można biec szybciej niż impulsy nerwowe? Czym mózgi kobiet różnią się od mózgów mężczyzn? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperymenty i testy, w których mogą wziąć udział zwiedzający wystawę. Można też zrelaksować się na masującym krześle, wdrapać się na niemożliwą drabinę, spojrzeć na świat przez odwracające okulary, a nawet oszukać własny mózg.

Wystawa jest podzielona na 3 działy: Oto twój mózg, Myślący mózg oraz Mózg porusza ciałem. Na każdy dział składa się od kilku do kilkunastu stanowisk multimedialnych, specjalnie przygotowane programy komputerowe, urządzenia do testowania sprawności psychofizycznej, plansze z opisami zagadnień i informacjami dodatkowymi, ilustracje i filmy.
Specjalnie dla Laboratorium Edukacyjnego "Mózg" TP przygotowała stronę internetową www.tp.pl/mozg. Można tam znaleźć informacje o wystawie, m.in. w formie wirtualnego przewodnika oraz gry edukacyjne i iluzje optyczne. Nauczyciele mogą skorzystać z materiałów dydaktycznych umożliwiających przeprowadzenie lekcji o możliwościach mózgu. Na stronie został także zamieszczony formularz umożliwiający szkołom zarezerwowanie biletów na wystawę.

Patronat honorowy nad wystawą objął Premier Rzeczpospolitej Polskiej Marek Belka oraz Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki. Wystawa gościła już w Norwegii, Szwecji, Austrii, Portugalii, Holandii i Belgii. Łącznie obejrzało ja ponad milion widzów.

Każdy Klient TP, który przy kasie pokaże rachunek telefoniczny, będzie mógł kupić jeden bilet na wystawę z 50% zniżką.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet