Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP zaczyna konkurencję z kablówkami

TP zaczyna konkurencję z kablówkami

WitekT 19 Września 2006 18:06

0 0

Na dzisiejszej konferencji Telekomunikacja Polska zaprezentowała multipakiet tp oraz usługę wideo na żądanie w videostradzie tp.

Szczegółowo o multipakiecie tp pisaliśmy w tej wiadomości, a o usłudze wideo na żądanie w tej wiadomości.

Przedstawiciele TP poinformowali, że u klientów jest już prawie 100 tys. modemów Livebox tp. Jak udało nam się dowiedzieć, aktualnie do klientów trafia już ich nowa wersja, która według zapewnień, ma znacznie lepiej sprawować się przy używaniu aplikacji otwierających wiele połączeń na raz (głównie programy p2p, dotychczas Livebox tp dość często się w takich wypadkach wieszał) oraz mieć nadajnik WiFi o większej mocy.




TP planuje do końca tego roku zwiększyć liczbę kanałów w podstawowym pakiecie z 20 do 30, niedługo powinny też pojawić się nowe zestawy do odbioru cyfrowej telewizji – z wbudowanym twardym dyskiem, który umożliwi nagrywanie programów.

Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy niedawno skorzystali z promocji neostrady tp, a chcieliby mieć także dostęp do telewizji w dobrej cenie – Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu zasugerowała, że być może będzie możliwa migracja do aktualnej promocji.

Zobacz: prezentację z konferencji. (plik .zip; 1 MB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2006-09-19 22:15:13  host: ecz120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    UPC ma bardzo dobra oferte jesli chodzi o kanaly...ma praktycznie wszystko...

  • 0

    9. ~sympatyczny  2006-09-19 22:40:39  host: chello081018196007.chello.pl

    taaa, tylko ze wszystko spolszczone i sie nie da normalnie ogladac bo jest to sredniej jakosci spolszczenie, poza tym kto by chcial miec lektora w filmach zachodnich? tylko hbo jest dobre, ale nie kazdego stac. trzeba sobie wywiesic antene sat na balkonie i jest wiecej programow po angielsku i niemiecku niz w UPC za 50 zlotych :)

  • 0

    10. ~sympatyczny  2006-09-19 22:47:28  host: chello081018196007.chello.pl

    *poprawka mialo byc po angielsku i francusku. z jakiegos powodu nasze kablowki maja strasznie duzo programow po niemiecku, wiec dla ludzi uzywajacych tego jezyka to nie jest problem

  • 0

    11. ~getITright  2006-09-19 22:54:24  host: phantom.teldom.pl

    @8 - chyba sobie żartujesz, nie ma RTL i PRO7, dla mnie to jest masakra, pozatym nie ma Ale Kino i Kino Polska co już jest szczytem buractwa i m.in. z tego powodu z UPC rezygnuje, u mnie UPC nie oferuje internetu, także jak dla mnie to najbardziej zacofana firma, nigdy więcej UPC !!!

  • 0

    12. ~getITright  2006-09-19 22:59:34  host: phantom.teldom.pl

    pozatym podejście do klienta pozostawia wiele do życzenia (niestety w Multimedii też) a dynamiczność tej firmy jest zbliżona do dynamiczności śpiącego ślimaka, jeśli chodzi o zwiększanie zasięgu i wymianę kabli kładzionych jeszcze przez PTK, na nowoczesne, także przyda się ostra konkurencja

  • 0

    13. ~interpio  2006-09-19 23:11:30  host: 80.54.201.216

    Nigdy więcej UPC! Zrezygnowałem z usług tej firmy z powodu braku takich kanałów jak: "Kino Polska", "TVP KULTURA".
    Pisałem parę razy do BOK-u UPC odpowiadali mi, że im nie opłaca się z powodu małej oglądalności.
    Teraz mam te kanały za 32,50 zł. / m-c w Cyfrze+. Aby rozwiązać umowę zawartą na czas nieokreślony - to trzeba w UPC - czekać i płacić za 3 miesiące.

  • 0

    14. ~Adam  2006-09-20 00:43:06  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

    to się popisali:
    multipakiet tp 512 z abonamentem tp 60 minut "za darmo" to w przypadku pakietu tematycznego (a tylko do niego i oczywiście droższych można dokupić canal+ i hbo) jedyne 107zł przez pół roku a następne 18 miesięcy to 153zł. po prostu rewelacja LOL...

  • 0

    15.  2006-09-20 08:42:28

    jesli chodzi o kablowke, to mam z multimedii.. z jednej strony oferta jest calkiem dobra (za 44.99 jest w standardzie np. polsat sport i polsat sport extra), ale z drugiej - co multimedia zrobi jakas ciekawa oferte to _tylko_ dla nowych! chcialem neta 256 + kablowke za 72.99 - tylko dla nowych! chcialem mniejsze abo za sama kablowke (

  • 0

    16.  2006-09-20 08:43:22

    ucina komentarze? dziwne.. :-/ ale wiecej nie chce mi sie pisac - szkoda klawiatury na multimedie :-P

  • 0

    17. ~Aster  2006-09-20 10:05:09  host: pxgot.srv.volvo.com

    Ja posiadam Aster - fakt trochę drogie ale usługi świetne, internet bez limitów, full programów, telewizja cyfrowa, mam nadzieję, że niedługo uruchomią wideo na żądanie, ale oferta TP nawet smaczna. A już na pewno smaczniejsza niż sama oferta Cyfry+ - o połowę tańsza jest TP.

  • 0

    18. ~  2006-09-20 11:00:19  host: ip-213-17-161-195.netia.com.pl

    Aster: Ja też mam Aster i za internet 256, telefon z 30 minutami rozmów lokalnych oraz ok 60 programów (w tym canal+) płacę 168 zł. W TP S.A. za średnią cenę 167 zł będę miał telefon z 60 minut rozmów po całym kraju i pocztą głosową, internet 512 (i tak nie wykorzystam limitów), oraz też ok 60 ptogramów z canal +. Chyba w listopadzie dziękuję Aster....

  • 0

    19.  2006-09-20 11:23:14

    Q!: nie ucina - w trakcie pisania pewnie nacisnąłeś enter i pisałeś podczas przeładowywania strony. ;)

  • 0

    20. ~  2006-09-20 11:31:09  host: nat-dzi.aster.pl

    Aster na pewno wprowadzi usługę wideo na żądanie ponieważ ich głównym rynkiem jest Warszawa a więc jeśli nie chcą stacić klientów muszą się dostosować

  • 0

    21. ~  2006-09-20 11:49:49  host: ip-213-17-161-195.netia.com.pl

    ~`20: niech lepiej dwukrotnie przyspieszą internet oraz obniżą ceny o jakieś 10%, bo w tej chwili są po prostu niekonkurencyjni.

  • 0

    22.  2006-09-20 12:32:55

    *** WitekT - no niestety nie.. enter wcisnalem juz po wszystkim :-) no coz - trudno sie mowi :-)

  • 0

    23.  2006-09-20 12:37:10

    Q!: mniej więcej w tym czasie restartowałem serwer - może akurat trafiłem w połowie transmisji Twojego komentarza do bazy - za co niniejszym przepraszam. ;)

  • 0

    24.  2006-09-20 13:11:44

    *** WitekT - no problem ;-) juz myslalem, ze zaczyna sie tu cenzura rodem z GOLa :-P zartuje, oczywiscie ;-))

  • 0

    25.  2006-09-20 13:42:22

    Q!: ja Ci tu dam cenzurę. ;) Chociaż ostanio wycinam namiętnie dwa typy komentarzy pod dwoma konkretnymi newsami. Pod newsem o Ebim Smolarku i Samsungu namiętnie jakieś nastolatki pisują "Ebi jesteś wspaniały, koffam Cie". Pod newsem o ACN z kolei ciągle ogłaszają się jacyś sprzedawcy z ofertą budowy piramidki. A reszta standard - usuwam duplikaty, przekleństwa (tych na szczęscie jest mało) i wycinam adresy e-mail / gg / numery telefonów. :)

  • 0

    26.  2006-09-20 15:55:18

    20 kanałów z czego to są praktycznie darmowe kanały !!! W Multimedii takie kanały za 4,99zł są. Tu nie ma nic w tej ofercie TP. Poza tym kablówkę można oglądać na 2 TV w domu (mąż np. Mecz, a żona w pokoiku film), a z tymi Cyframi + i TP się tak nie da (z Cyfrą na 99% nie, ale i pewnie z TP też). Oferta jest bardzo uboga. Nie ma kanałów typu Polsat Sport i innych spotowych, ani też filmowych czy muzycznych. TVN Gra i ITV (co daje TP) można w necie za free oglądać. Wystarczy wejść na ich stronę. A TVP 1,2 itp to zwykłe kanały, często darmowe. W wolnej ofercie te 20 kanałów 30 zl kosztują jak masz neo. Kompletnie się nie opłaca. Lepiej wziąść najtańszy pakiet Cyfry + (mało kanałów, ale więcej niż w TP a za tą samą cenę). A w multipakiecie też tak tanio nie wychodzi. Doliczyć do tego wszystkiego musicie chyba 10zł za Livebox :)

  • 0

    27. ~Jardo  2006-09-21 08:04:11  host: ip-213-17-161-195.netia.com.pl

    Atlan - no właśnie w 30 zł masz już liveboxa, a kupując najtańszy pakiet cyfry + musisz jeszcze płacić za dekoder, a programów wkrótce ma być 34. Nie znam oferty multimedii, ale oferta TP S.A. jest w tej chwili tańsza, niż gorsza (gorszy pakiet telefoniczny oraz analogowy sygnał telewizyjny) oferta np Aster.

Dodaj swoją opinię