Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wygrała z UKE przed WSA ws. sprostowania pomyłki w decyzji dla DRSA

TP wygrała z UKE przed WSA ws. sprostowania pomyłki w decyzji dla DRSA

WitekT 27 Listopada 2007 12:44

0 0

27. listopada przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym uwzględnił skargę Telekomunikacji Polskiej na postanowienie Prezes UKE z 24. lipca w przedmiocie sprostowania oczywistej omyłki w treści decyzji z 29. marca.

Decyzja była wydana w sprawie zmiany umowy o połączeniu sieci, zawartej 30. października 2002 roku pomiędzy spółką Długie Rozmowy SA a TP, poprzez wprowadzenie do tej umowy zapisów dotyczących rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci telekomunikacyjnej, w sposób odpowiadający ofercie ramowej RIO 2006.

Zaskarżonym postanowieniem Prezes UKE, w trybie przewidzianym dla instytucji sprostowania oczywistej omyłki, dokonał sprostowania w treści decyzji z 29. marca, w części dotyczącej wyliczenia do jakiego typu połączenia stosuje się rozliczenia ruchu w oparciu o Płaskie Stawki Interkonektowe, sformułowania: od Abonentów TP i do Abonentów TP na sformułowania: od Abonentów i do Abonentów.
WSA dzisiejszym wyrokiem uchylił postanowienie Prezesa UKE z 24. lipca i poprzedzające je postanowienie z 25. kwietnia oraz stwierdził, że uchylone postanowienia nie podlegają wykonaniu.

W ustnych motywach Sąd wskazał, iż doszło do naruszenia art. 113 par. 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, podnosząc, iż przepis ten zawiera w sposób wyczerpujący możliwości dokonania sprostowania oczywistej omyłki. Zdaniem Sądu omyłki muszą być oczywiste, a w niniejszej sprawie w drodze sprostowania dokonanego przez Prezesa UKE doszło do zmiany merytorycznej.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1.  2007-11-27 17:11:18

  DOKŁADNIE!! To, że urzędnik przez pomyłkę napisał TP, co można uznać za oczywistą pomyłkę.... to już niestety nie w rozumieniu KPA ;-) To mi się podoba!

 • 0

  2. ~kibic  2007-11-27 18:47:44  host: abca50.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Chyba masz kłopoty ze zrozumieniem tej niby pomyłki / ciekawe co jeszcze AS wymyśli ??? / UKE ewidentnie chciało "przekręcić" TP bo czym innym jest od abonenta TP do abonenta TP , a czym innym od abonenta do abonenta.

 • 0

  3.  2007-11-28 08:50:30

  ~kibic - nie mam kłopotu ;-) mam praktykę wieloletnią w administracji rządowej... Kpa znam całkiem dobrze i nawet dzisiaj całkiem często wykorzystuję takie "omyłki" w prowadzonych sprawach jako pełnomocnik (nie adwokat) moich klientów przed różnymi organami... Na kilkanaście skarg/zażaleń/odwołań, żadnej mi organ wyższej instancji nie oddalił ;-) Natomiast wiem, ze urzędnik w tym akurat przypadku naprawdę mógł się pomylić, niedoczytać itp. Jednak tego typu omyłki, co stwierdził sąd administracyjny, nie można potraktować jako oczywistej omyłki. Kpa jak pamiętam mówi o błędach pisarskich i rachunkowych oraz o innych oczywistych omyłkach - czyli te omyłki mogą mieć kaliber błędu pisarskiego. Natomiast omyłka (powtarzam, ze urzędnik mógł się tu najnormalniej pomylić), która powoduje zmianę postanowienia, decyzji co do meritum, za oczywistą omyłkę uznana być nie może, nawet jeśłi (tu powtarzm poraz kolejny) taką omyłką w rzeczywistości była!!

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2007-12-01 13:22:29  host: nat-go2.aster.pl

  Załóżmy, że Urząd wydał decyzję: Operatorowi dopłata NIE przysługuje. Następną decyzją Urząd prostuje swoją oczywistą omyłką, usuwając "NIE" z sentencji decyzji. Przy tak oczywistej omyłce Operator z pewnością by się nie odwołał.

 • 0

  5. ~  2007-12-04 21:23:32  host: dth76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "pomyłka" niepomyłka, grunt, ze ktos "zwrocil na nia uwage" UKE

 • 0

  6. ~Krzy  2007-12-04 23:52:15  host: inet20908ng-2.eranet.pl

  Ja tylko nie rozumiem po co te ciągłe przepychanki

 • 0

  7. ~Krzy  2007-12-04 23:53:34  host: inet20908ng-2.eranet.pl

  Przecież rynek od tego na pewno nie staje się bardziej konkurencyjny, a wręcz odwrotnie. Korzystać mogą na tym tylko wielkomiejscy operatorzy, którzy i tak najlepiej wychodzą na interesie

 • 0

  8. ~  2007-12-04 23:59:30  host: dth76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ale tu nikomu nie chodzi o zadna liberalizacje rynku! ktos jeszcze ma jakies watpliwosci?!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet