Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wygrała z UKE przed SOKiK ws. kary 100 mln zł

TP wygrała z UKE przed SOKiK ws. kary 100 mln zł

WitekT 12 Lipca 2011 21:43

0 0
12. lipca Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił karę w wysokości 100 mln zł, nałożoną przez UKE na Telekomunikację Polską za za nieuprawnione wiązanie neostrady tp oraz usług telefonicznych.

Już w 2007 roku SOKiK po raz pierwszy uchylił tę karę, po apelacji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Według SOKiK, Europejski Trybunał Sprawiedliwości przesądził, że UKE nie miał możliwości regulowania usług szerokopasmowych w tzw. okresie przejściowym. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Cooli  2011-07-12 21:54:20  host: ip178-164.ghnet.pl

    To już druga przegrana UKE w ciągu tygodnia... teraz to dopiero będą sobie bimbać...

  • 0

    2. ~hantel  2011-07-12 21:54:51  host: 77.222.244.28

    No prosze, nie taki diabel straszny... :) To chyab drugi czy trzeci taki news w ciagu ostatnich 3 tygodni, prawda?

  • 0

    3. ~?  2011-07-12 22:36:35  host: ake145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I bardzo dobrze! Niech się pani prezes uke 3 razy zastanowi zanim postanowi wystąpić w tv z karą dla kogoś z w3 bo mam wrażenie że ona zajmuje się tylko tym ewentualnie faworyzacją P4

  • 0

    4. ~  2011-07-12 23:04:08  host: 178.73.49.129

    I teraz całe postępowanie sądowe zostanie opłacone z moich podatków? Które to już? A gdzie odpowiedzialność urzędnika za błędne decyzje?

  • 0

    5.  2011-07-13 00:41:43

    Proszę proszę, spółeczki już weszły do kieszeni komu trzeba.

  • 0

    6. ~meme  2011-07-13 02:41:09  host: 095160107169.warszawa.vectranet.pl

    nie no.. .fajnie, tepsa ma mocne plecy, może sobie łamać prawo telekomunikacyjne a mimo to nic jej nie grozi. tu nie chodzi o regulacje uke w tym zakresie (bo może i nie był on uprawniony do decyzji szerokopasmowych w okresie przejściowym) tylko o nagminne, kilkuletnie, ciągłe naruszanie przepisów prawa telekomunikacyjnego - przypominam ze chodzi o art. 57 pt. do którego żaden europejski organ nie ma prawa się wpieprzać, zwłaszcza kiedy polska nie należała jeszcze do ue ! przypomnę też o dywersji tepsy z zakładaniem dławików na łącza analogowe, też im włos z głowy nie spadł z tego powodu - a to dywersja i samowola w czystej postaci !

  • 0

    7. ~meme  2011-07-13 02:44:16  host: 095160107169.warszawa.vectranet.pl

    to tylko k..wa potwierdza, ze polska to dziki kraj, i bezprawiem silna nadal stoi (a za nią polskie sądy)... fak!

  • 0

    8. ~  2011-07-13 06:04:36  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    TelePies to jedyna firma w Polsce, która _uzależnia_ działanie jednej usługi od drugiej. Znacznie ładniej by to wyglądało, gdyby odbywało się to jak w normalnych firmach, czyli na zasadach promocji: bierzesz więcej to dostajesz taniej. Niestety u TelePsa francuskiego płacisz dodatkowo za telefon/łącze, żeby mieć internet. Na szczęście są kablówki i sieci internetu mobilnego... Szkoda, że SOKiK uchylił tę karę. TP dość się już nachapała, niech płaci za ździeranie kasy z użytkowników.

  • -1

    9. ~  2011-07-13 06:36:12  host: z19-15.opera-mini.net

    Niekompetecja strezynskiej poraza. Wyrok dotyczy czasow gdy UKE nie mial prawa zajmowac sie dostep szerokopasmowym. Tym bardziej strezyskiej nalezy sie prokurator za kazda zlotowke ktora stracila na nielegalne dzialania

  • -1

    10. ~  2011-07-13 07:12:07  host: 212.160.172.70

    Po raz kolejny potwierdza się, że UKE i pani prezes Streżyńska działają pod pulbliczkę, a kary nakładane na przedsiębiorstwa nie mają prawnego uzasadnienia. Czy to jest sposób na upowszechnienie dostępu do Internetu??

  • 0

    11. ~Wojtek  2011-07-13 09:23:14  host: 77-253-11-106.adsl.inetia.pl

    TO sa sprawy z 2006 roku wtedy nasze przepisy byly tak zrobione ze wlasnie kazdy mogl robic co chcial ale zostalo to naprawione przez pania prezes Streżyńska w 2007 roku i juz takie rzeczy nigdy sie nie zdaza , a ze stare sprawy sie ciagna w polsce to przeciez norma.

  • 0

    12. ~tello  2011-07-13 23:20:56  host: actt233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może by teraz wlepić jakąś karę samemu UKE? ;-)

  • 0

    13. ~mieeetek  2011-07-14 14:10:06  host: 212.160.172.70

    do 8. Jakbym liczył na kablówki i internet mobilny to bym pisał listy i grał w sapera chociaż widzę z domu Pałac Kultury. Jak jesteś taki cwany, to przestań płacić za "utrzymanie łącza" elektrowni. Wtedy sobie popiszemy listy razem ;-)

Dodaj swoją opinię