Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wycofała kasację

TP wycofała kasację

WitekT 12 Czerwca 2007 22:48

0 0
Naczelny Sąd Administracyjny nie rozpatrywał dziś kasacji Telekomunikacji Polskiej od wyroku sądu niższej instancji dotyczącego zaleceń pokontrolnych nałożonych na operatora przez UKE, dotyczących rozdzielenia neostrady tp od usług głosowych.

TP wycofała w ostatniej chwili kasację, co oznacza, że uprawomocnił się wyrok poprzedniej instancji odrzucający skargę TP, a tym samym utrzymujący decyzję regulatora rynku.

Szerzej o zaleceniach pokontrolnych, które UKE przedstawiło w lipcu zeszłego roku, pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: gazeta.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2007-06-12 22:52:16

    Uuu, a cóż to się stało. Ktoś mi odpowie dlaczego?

  • 0

    2.  2007-06-12 23:03:49

    PiKi: nie było sensu się już dalej drzeć, bo w sumie te zalecenia zostały już i tak wdrożone... ;)

  • 0

    3.  2007-06-12 23:10:22

    No niby tak, ale w takim razie dlaczego wogóle złożyli kasację, a później ją wycofali?

  • 0

    4.  2007-06-12 23:10:50

    Czyżby zachowanie pod publikę?

  • 0

    5.  2007-06-12 23:11:27

    PiKi: TP się zawsze odwołuje od czego tylko może i pokazuje jaka to nie jest biedna - kiedyś przez przypadek się odwołają też od pozytywnej decyzji. ;)

  • 0

    6.  2007-06-12 23:15:27

    A to dobre :) A że odwołują (-ływali) się od wszystkiego to wiedziałem i dlatego bardzo mnie zdziwiła decyzja o wycofaniu kasacji. Ale tak jak piszesz, nie było większego sensu się odwoływać.

  • 0

    7. ~pto  2007-06-12 23:16:20  host: chello087207040151.chello.pl

    Ale to wbrew "tepsianej logice". Co to się porobiło? Koniec świata.

  • 0

    8.  2007-06-12 23:20:27

    A tak mi teraz wpadł taki pomysł do głowy, dlaczego by nie wprowadzić sądów powiedzmy miesięcznych do rozpatrywania spraw telekomunikacyjnych. W tej chwili zanim zakończą się wszystkie możliwe odwołania itd. to mijają lata, a w tych czasach i potężnym przyśpieszaniu usług telekomunikacyjnych może się okazać, że sprawy jeszcze rozpatrywane będą już stare i nieaktualne!

  • 0

    9. ~  2007-06-12 23:52:38  host: w3cache1.icm.edu.pl

    A moze bali sie, ze NSA wypowie sie w kwestii legalnosci powolania ;-)

  • 0

    10. ~robaas  2007-06-12 23:54:46  host: gmj110.internetdsl.tpnet.pl

    niektore zachowania prawnikow nie sa zrozumialem dla innych nieprawnikow;) czesto chodzi o czas na podjecie kolejnej decyzji, wedlug mnie tak bylo teraz, skladajac kasacje mieli wiecej czasu, a ze doszli do wniosku ze nie warto to wycofali:)

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-06-13 06:44:05  host: nat-go2.aster.pl

    Witek 2 i 5: masz rację, chociaż przez chwilę pomyślałem (sodówa?),że to moja zasługa, bo ktoś w Tp przeczytał mój czwarty wpis w http://telepolis.pl/news.php?id=8615 pozdrawiam

  • 0

    12. ~nigger  2007-06-13 08:47:39  host: 212.160.172.70

    Witek, ukenanmuniu: zalecenia byly wdrozone, ale sposob ich wdrozenia nie spodobal sie UKE. Podejrzewam, ze podwazenie zalecen mialo na celu uwalenie kary 100. baniek. A skoro kare udalo sie obalic i bez tego to mozna bylo kasacje wycofac (zwlaszcza ze zapewne miala marne szanse powodzenia). tylko co jak sad II instancji jednak kare podtrzyma?

  • 0

    13. ~mathew  2007-06-25 23:46:35  host: dqy1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niewiele znaczacy wyrok. Tak jak pisze 12, ciekawsze sa rozstrzygniecia w innych sprawach - kluczowych dla pseudopolityki UKE. Czekam z niecierpliwoscia

  • 0

    14. ~GREG  2007-07-01 12:54:26  host: dry41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cala ta awantura nie ma wiekszego znaczenia. Kluczowe jest to, jak wyglada strategia UKE na regulacje rynku. A ja caly czas mam wrazenie, ze takiej nie bylo, nie ma i nie bedzie.

  • 0

    15. ~mfs  2007-07-02 17:13:30  host: drt92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Strategia jest. Polega na wspieraniu operatorow alternatywnych. Troche ta strategia jest bezsensowna, ale jak do tej pory realizowana z duza konsekwencja. OCzywiscie kwestia, czy ta strategia jest w interesie klientow, jes mocno dyskusyjna... Zwlaszcza w swietle blokowania obnizek cen TP przez UKE

  • 0

    16. ~katatrofa  2007-07-03 13:20:14  host: dsf67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 15. To jest jakas katastrofa niestety, to co uke nazywa regulowaniem rynku...

  • 0

    17. ~katastrofa  2007-07-03 13:21:30  host: dsf67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co do akceptacji cennikow, to uke non-stop ma jakies problemy z zezwoleniem Tepsie na obizki cen. To po co tyle bajek opowiadac o tym, jakie to ceny powinny byc niskie, jak sie potem nie akceptuje ich obnizania?

  • 0

    18. ~stek  2007-07-03 13:26:26  host: pk133.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

    TP przynajmniej cos robi w sensie inwestycji. Kable kladzie, konserwuje. Przynajmniej wiem za co place. A za co sie placi u operatorow alternatywnych?

  • 0

    19. ~stek  2007-07-03 13:27:33  host: pk133.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

    moze niech ktos napisze ZA CO sie placi u alternatywy? Bo jakos nie kumam dlaczego mam bulic prkatycznie tyle samo firmie, ktora nie inwestuje w nic na polskim rynku

Dodaj swoją opinię