Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wspiera program "Razem w naszej szkole 2004"

TP wspiera program "Razem w naszej szkole 2004"

WitekT 23 Września 2004 17:37

0 0

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu zaingurowało dziś II edycję programu edukacyjnego dla młodzieży pt. Czy naprawdę jesteśmy inni? - Razem w naszej szkole. Głównym partnerem akcji jest Telekomunikacja Polska.

Program ma na celu przełamywanie istniejących jeszcze barier w społeczeństwie i "budowanie" szkół, w których wszyscy, bez względu na swoją sprawność psychofizyczną będą czuć się dobrze i bezpiecznie.

W ramach kampanii wszystkie szkoły ponadgimnazjalne dostały specjalny materiał edukacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie dzięki wsparciu Telekomunikacji Polskiej. W każdym z ponad 12 tys. pakietów są kasety video z filmem i materiały dydaktyczne pomocne w przeprowadzeniu lekcji wychowawczej na temat integracji.
Materiał filmowy został przygotowany w atrakcyjnej dla młodzieży formie i jego celem jest zbliżenie dwóch światów - sprawnych i niepełnosprawnych, obalenie mitów i stereotypów na temat ludzi niepełnosprawnych oraz przybliżenie sposobu "odbierania świata" przez osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

Efektem przeprowadzonych lekcji ma być przygotowanie przez pojedynczych uczniów lub całą klasę spotu trwającego 30-60 sekund o tematyce integracyjnej i zgłoszenie go na konkurs, organizowany przez MENiS i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zwycięzca otrzyma kamerę video, pozostali wyróżnieni - nagrody i dyplomy. Najciekawsze filmy zostaną - podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu - pokazane na Europejskim Festiwalu Filmów Integracyjnych Ty i ja w Kołobrzegu w czerwcu 2005 r.

Telekomunikacja Polska jako operator odpowiedzialny społecznie wspiera projekty, które pomagają w realizacji idei integracji. Wierzymy, że program Razem w naszej szkole pomoże prawie 2 mln uczniów odpowiedzieć na pytanie Czy naprawdę jesteśmy inni? i lepiej zrozumieć świat osób niepełnosprawnych.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-110-186.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet