Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wspiera konkurencję na rynku pocztowym

TP wspiera konkurencję na rynku pocztowym

WitekT 14 Grudnia 2006 12:28

0 0

Od listopada 100 tys. rachunków telefonicznych trafia do rąk klientów Telekomunikacji Polskiej za pośrednictwem prywatnej firmy InPost Usługi Pocztowe. Na współpracę z InPost zdecydował się też Bank BPH. Powody? Konkurencja jest tańsza i dostarcza przesyłki szybciej niż monopolista.

InPost oferuje nam lepszą cenę i krótszy czas dostarczania przesyłek. Nie dziewięć dni jak Poczta Polska, tylko trzy, trzy i pół - tłumaczy Roman Wilkoszewski z TP. Jak zapewnia, na decyzję nie miał wpływu strajk listonoszy, tylko InPost rozpoczął swoją działalność na rynku właśnie w tym czasie.




TP za pośrednictwem nowej firmy przesyła 1% wszystkich swoich rachunków. Od listopada trafiają one do skrzynek w Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu i Białymstoku. Są charakterystyczne, bo na odwrocie koperty InPost przykleiła swoją "plombę" z nazwą firmy, adresem internetowym i numerem infolinii.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2006-12-14 12:31:46

    jasne to jak zaczną jeszcze do Pipidówka dolnego dostarczać w tej "niższej cenie" to będą konkurencja...śmieszne

  • 0

    2.  2006-12-14 12:34:29

    pytanie tylko gdzie jest regulator rynku pocztowego?? PP uśrednia koszty żeby moc świadczyć usługę powszechną zarówno w warszawie jak i w/w pipidówku.

  • 0

    3.  2006-12-14 12:37:47

    pawcio1611: regulatorem rynku pocztowego jest... UKE. ;)

  • 0

    4.  2006-12-14 12:41:16

    to to ja wiem, UKE=URTiP chodzi mi o decyzje, a raczej ich brak.

  • 0

    5. ~maly  2006-12-14 12:42:10  host: 212.160.172.70

    I bardzo dobrze... Sam wysylalem paczke InPostem w porownaniu z poczta polska pani w okienku jest MIŁA....

  • 0

    6.  2006-12-14 12:48:46

    winą takiego działania PP są obecnie rządzący, w Niemczech poczta też jest państwowa ale jest zarządzana przez menedżera nie mającego nic wspólnego z państwem, podpisał kontrakt i zarządza DeutschePost. Nie cieszcie się tak, jak nasza PP upadnie, bo wtedy zachodni kapitał będzie dyktował ceny i będzie rządził również tym rynkiem w Polsce. Trzeba się zastanowić jak od klecić łapy przypadkowych polityków od Poczty i nie zmarnować albo nie sprzedać za grosze majątku wartego miliardy...

  • 0

    7.  2006-12-14 12:56:44

    taaa, moj pierwszy kontakt z inpostem to paczka ktora do mnie szla 11 dni.. To juz PP o wiele szybciej mi przesylki dowozi.

  • 0

    8.  2006-12-14 13:07:01

    Dziwne, skoro my, czyli Poczta mamy monopol do 2009 roku. Czyżby rachunki były wysyłane tymi cięższymi kopertami? Zabierają mi ostatni kawałek chleba ;)

  • 0

    9.  2006-12-14 13:07:53

    pawcio, poczta nie upadnie

  • 0

    10.  2006-12-14 13:57:41

    to co jest dołączane to z tego co widziałem taki papierek ważący właśnie 50gram żeby nie łamać prawa. Poczta Polska jest źle zarządzana. W Krakowie odebranie przesyłki poleconej na poczcie to kwestia odstania około godziny w ogonku (ciekawe że zwykle nie wszystkie okienka są czynne choć chyba logiczne jest to że ludzie po powrocie z pracy sprawdzają skrzynki i idą odebrać listy..).

  • 0

    11. ~r  2006-12-14 14:17:15  host: chello087206151164.chello.pl

    u mnie w wawie też trzeba godzinę odstać żeby dostać paczusię. Masakra. Ja w miedzyczasie załatwiam inne sprawy i nigdy się nie spóźniłem. Bita godzina jak w zegarku :)

  • 0

    12.  2006-12-14 14:19:03

    lukaszg nie znasz pracy Poczty. Każde okienko jest od czegoś innego. Tylko w jednym można odbierać listy awizowane, dlatego tworzą się kolejki

  • 0

    13. ~lukasm  2006-12-14 14:26:28  host: abjt135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnim hitem na Poczcie Polskiej są kurtki całoroczne za jedyne 1200 pln jak twierdzą pracownicy poczty. To tak a propos dobrego zarządzania przedsiębiorstwem PP.

  • 0

    14. ~;-)  2006-12-14 14:45:16  host: dww106.internetdsl.tpnet.pl

    Pomijając sam fakt konkurencji…., bardzo podoba mi się tytuł:” TP wspiera konkurencję na rynku pocztowym”. Monopolista, który zrobi wszystko żeby zniszczyć konkurencję wspiera konkurencję na rynku pocztowym… hihi

  • 0

    15.  2006-12-14 14:52:40