Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wprowadza w błąd korzystających z alternatywnych operatorów

TP wprowadza w błąd korzystających z alternatywnych operatorów

WitekT 2 Grudnia 2005 17:58

0 0

Tele2 wystąpiło do sądu z pozwem o zaniechanie przez Telekomunikację Polską czynów nieuczciwej konkurencji, polegających na wprowadzaniu klientów w błąd, na temat sposobu wykonywania połączeń lokalnych od 5. grudnia.

2. grudnia Tele2 wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie z powództwem o zaniechanie przez Telekomunikację Polską czynów nieuczciwej konkurencji polegających na rozpowszechnianiu materiałów reklamowych dotyczących nowego Planu Numeracji Krajowej (PNK). Chodzi przede wszystkim o pismo TP do klientów biznesowych, w którym zawarte jest wprowadzające w błąd stwierdzenie: klienci korzystający w preselekcji operatora innego niż TP, będą mogli uzyskać połączenie po wybraniu 14-cyfrowego numeru wg schematu 0-1033-numer(.).

Tele2 domaga się też od TP skierowania do swoich abonentów oświadczenia, w którym znajdzie się informacja iż: TP wyjaśnia jednocześnie, że abonenci TP korzystający z preselekcji Tele2, mogą korzystać z usług Tele2 na takich samych zasadach jak z usług TP, tj. po wybraniu numeru 10-cyfrowego, w formacie zero - numer kierunkowy - numer abonenta.
Ponieważ TP SA od roku bezprawnie realizuje połączenia lokalne klientów Tele2, którzy przed numerem abonenta zapomną wybrać zero i numer kierunkowy, wśród klientów rodzą się obawy, iż od 5 grudnia TP SA będzie naliczać opłaty za połączenia lokalne klientów Tele2. Niestety materiały informacyjne TP SA oraz informacje przekazywane przez pracowników tej firmy jeszcze bardziej te obawy podsycają - powiedział Piotr Nesterowicz, Dyrektor Generalny Tele2 Polska.

Po 5. grudnia klienci Tele2 posiadający aktywną preselekcję na rzecz tego operatora, wykonując połączenie lokalne według schematu zero-numer kierunkowy - numer abonenta, będą się nadal łączyć za pośrednictwem sieci Tele2. Aby łączyć się za pośrednictwem innego operatora należy wybrać numer w formacie zero - prefiks danego operatora - numer kierunkowy - numer abonenta.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~arnie  2005-12-02 22:22:22  host: dkc238.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie no, normalnie dowalił bym telekomunie za to, ale jak!!!!?

 • 0

  2. ~tomi_tar  2005-12-03 11:56:59  host: 205-13.is.net.pl

  TP mnie już nie wprowadzi w błąd, potrafili mylić się na fakturze w podstawowej pozycji opłaty abonamentowej, korzystam teraz z usług dostawcy internetu: normalny telefon tonowy podpięty do sieci bez konieczności włączania internetu, wszystko jak w TP tylko lepiej i znacznie taniej - opłata 12 zł/30 min (powykorzystaniu minut rozliczenie 17 (szczyt) i 10 (poza szczytem) groszy/min. Zanim Kaczyńscy załatwią TP ona sama się załatwi wcześniej, czego sobie i wszystkim użytkownikom TP przed świętami życzę.

 • 0

  3.  2005-12-03 13:40:02

  Tele2 sie zachowuje jak Kali. Jak oni kradna krowe to dobrze, jak im kradna to zle. Wystarczy sobie przypomniec jak Tele2 oszukiwalo klientow twierdzac ze sa "z Telekomunikacji". A niech ich TPSA doi - juz wole korzystac z uslug TP niz Tele2.

 • 0

  4.  2005-12-03 15:07:50

  "Tele2 wystąpiło do sądu z pozwem" a nie w pozwem :)
  Pozdro

 • 0

  5.  2005-12-03 15:26:59

  sinister_stirrer: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

 • 0

  6. ~  2008-07-26 14:12:08  host: elb7.neoplus.adsl.tpnet.pl

  pracownicy firmy tele 2 ze szczecina zameczaja cie wizytami?? lub juz cie oszukali?? wejdz na stronke http://systemnet-szczecin.pl.tl/ i wyraz o nich swoje zdanie. lub poczytaj jak dokladnie wyglada procedura ich dzialania. a jesli chcesz wiedziec cos wiecej napisz do mnie. sa sposoby zeby sie ich szybko pozbyc. pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet