Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wprowadza "videostradę tp"

TP wprowadza "videostradę tp"

WitekT 14 Czerwca 2006 13:39

0 0

Od 19. czerwca klienci Telekomunikacji Polskiej z Warszawy i okolic będą mogli korzystać z nowej usługi videostrada tp. Umożliwia ona oglądanie kilkudziesięciu programów telewizyjnych w jakości DVD na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej. Jest to pierwszy etap komercyjnego wdrożenia usługi.

Videostrada tp jest jedną z najbardziej innowacyjnych usług, które Telekomunikacja Polska oferuje swoim klientom. Oparta jest na nowym formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w najwyższej jakości. TP jako pierwsza firma telekomunikacyjna w Europie Centralnej wykorzystuje format MPEG4 do kodowania programów telewizyjnych.

Aby skorzystać z videostrady tp wystarczy mieć telewizor, dekoder oraz livebox tp. Klienci mają dostęp do programów telewizyjnych w cyfrowej jakości – do wyboru pakiety kilkudziesięciu kanałów partnera biznesowego videostrady tp, czyli Cyfry+. W ofercie jest m.in. bogaty wybór relacji sportowych (np. CANAL+ Sport, CANAL+ Sport2, Eurosport, Eurosport2, Extreme Sports, ESPN Classic Sport), filmów (np. CANAL+, CANAL+ Film, HBO, HBO2, Cinemax, AXN, Ale kino!, Kino Polska), programów dziecięcych (ZigZap, MiniMini), kanałów muzycznych i rozrywkowych (np. MTV, MTV2, VH1, TraceTv, Mezzo, Club, TVN Turbo, TVN Style). Dodatkowo klient otrzyma 17 programów niezależnych od pakietów z oferty Cyfry+.

Oferta Cyfra+DSL dostępna w videostradzie tp jest taka sama jak dostępna drogą satelitarną, ale bez konieczności posiadania anteny satelitarnej. Do wyboru są pakiety telewizyjne: Startowy, Tematyczny, Komfortowy lub Prestiżowy, a także opcje dodatkowe, w tym Canal+ i HBO.




Ceny pakietów Cyfry+ dla klientów videostrady tp są identyczne jak w przypadku oferty satelitarnej. Przy jednoczesnym zakupie videostrady tp i wybranego pakietu Cyfry+DSL klient otrzymuje specjalną cenę - abonament miesięczny za videostradę tp przy umowie na 12 miesięcy wynosi:
9,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp mających już modem livebox tp,
19,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp, którzy muszą zamienić dotychczasowy modem na livebox tp.

Oferta videostrada tp z wybranym pakietem Cyfra+DSL jest dostępna także dla klientów nie posiadających neostrady tp. Abonament miesięczny za usługę videostrada tp wynosi wtedy 37,57 zł brutto i zawiera dekoder oraz modem livebox tp.

W ofercie videostrady tp dostępne są także:
elektroniczny przewodnik po programach,
podgląd dostępnych programów na ekranie telewizora (mozaika z miniaturami).

Zarówno videostradę tp jak i pakiet Cyfry+DSL można zamówić podpisując umowę w punkcie sprzedaży TP.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Andkra1  2006-06-14 14:08:51  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    Ciekawe, wygląda na całkiem interesującą ofertę i niezbyt droga jak na tp

  • 0

    2. ~kuba  2006-06-14 14:21:59  host: drr211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moja mama pracuje w tp, i tesowala telewizje, zaczynajac od tego ze to sie zacinalo to chyba spoko...

  • 0

    3. ~  2006-06-14 14:25:43  host: nat01.rtk.net.pl

    do Andkra1: dolicz sobie do tych 20 zł (w którym są dostępne tylko kanały satelitarne z satelity dostępne za free - obowiązkowy abonament (obecnie już w standardzie jest ten za 50zł...) - więc wg mnie ta oferta to żadna oferta - płacić 70zł za coś co po wykupieniu np zwykłego zestawu satelitarnego (np za 200-300zł) można oglądać dowoli programy zupełnie za darmo.
    Co do pozostałych pakietów - ceny pewnie będą wyższe niż tutaj jest napisane i bardziej zróżnicowane (np jest wg mnie mało prawdopodobne by &TP proponowała pakiet Komfortowy lub Prestiżowy, a także opcje dodatkowe, w tym Canal+ i HBO za 37,57zł brutto.(!!) znając &TP napewno będzie to inaczej i dużo mniej atrakcyjne dla klienta:(()

  • 0

    4. ~Elvis  2006-06-14 14:29:05  host: bhp204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oferta kiczowata, jak zawsze w TP !
    Za samo wynajęcie dekoder + livebox oraz kilka programów które są ogólnie dostępne = 37,57 zł + cena za pakiet cyfry plus - dla tych co nie mają jeszcze neo.
    Taką ofertą cenową napewno nie odbiorą klientów kablówkom.

  • 0

    5.  2006-06-14 14:40:41

    No to wszystko jasne : nowy sposób na płacenie więcej i transferowanie "nadwyżek" do kasy FT w Kraju pewnej wieży :/

  • 0

    6. ~Longman  2006-06-14 15:05:45  host: eud167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jedna rzecz - MPEG4 nie jest bynajmniej formatem nowym, bo zostal wprowadzony w roku 1998. Dzieli sie na dwa rodzaje: starszy Part 2 i nowszy Part 10 (znany takze jako H.264/AVC). Aha, jeszcze jedno: jak profesor Miodek zobaczy "videostrade" z "v" na poczatku, to dostanie chyba ataku apopleksji.

  • 0

    7. ~getITright  2006-06-14 15:12:08  host: phantom.teldom.pl

    nawet szkoda tego komentować, oferta dla cofniętych w rozwoju, albo ludzi którzy nie mają RZADNEJ innej alternatywy, czyli mają wybór: albo to, albo w ogóle nic, tak jak zresztą neostrada i cała oferta tej firmy :/

  • 0

    8. ~berdys  2006-06-14 16:03:19  host: ccl112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kupujecie ferdka 7318 UCI za okolo 350 zeta na wlasnosc- 2 lata gwarancji i zadnej dzierzawy itp. Do tego Syfre+ za 24 i jest git :)

  • 0

    9. ~Karol  2006-06-14 19:33:14  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    berdys: no i czujesz się pewnie cholernie dumny z tego, że kradniesz? Ja wolę jednak Cyfrze zapłacić niż ją okradać. A skoro taka "Syfra" to po co ją nielegalnie odkodowujesz?

  • 0

    10. ~jacek  2006-06-14 19:44:57  host: ckh203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biore w ciemno wypas :D taka taniocha ludzie!!!! bedzie sie rozchodzic jak swieze buleczki :P

    Lol niech se w (_._) wsadza taka oferte. 100x lepszy jest talerz.

  • 0

    11. ~  2006-06-14 19:52:59  host: abbz196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Karol: a gdzie tu jest okradanie tej "Syfry+ za 24" ? Bo jak rozumiem to 24 to miesiączne abo?

  • 0

    12. ~wos  2006-06-15 01:14:34  host: 83.238.70.51

    Oczywiście ani słowa o opłatach dodatkowych...Aż na usta ciśnie się cytat z prezydenta: "Spieprzaj dziadu".

  • 0

    13.  2006-06-15 08:35:57

    Czy ja dobrze to rozumię ze aby skorzystać z tej usługi nalezy opłacać aż 4 oplaty abonamentowe (za linie telefoniczą, za videostradę, za C+ i za liveboxa) ?

  • 0

    14.  2006-06-15 16:03:08

    rcicho - tak dokładnie jest:/

  • 0

    15. ~ehmmmmn  2006-06-15 19:26:18  host: nat01.rtk.net.pl

    to ja mam gdzieś taką videostradę.
    Puki co i tak uważam że za dużo płacę za kablówkę (33,50zł miesięcznie za tv - tutaj zdzierają chyba...) + 80zł za internet 4mb/sek na 320 kbit/sek bez limitów transweru dlatego też mogę bez ograniczeń słuchać np radia czy tv internetowych dostępnych za free (np chociażby przez wuupa czy ze strony: www.wideo.onet.pl czy teledyski.interia.pl, www.itvp.pl gdzie mam spory wybór programów (czasem całkiem niezłej jakości... - kiedyś była taka fajna stronka z tv chicago - gdzie do wyboru były programy muzyczne - programy informacyjne(teleexpress, wiadomości, panorama i inne, programy typu plus-minus,
    różne filmy (głównie polskie) do wyboru - i to zupełnie za darmo...
    Tak było przez ponad rok - potem niestety zakodowali wszystko i w moim -przypadku został mi tylko wuup i winamp:((
    A jeszcze jest strona www.atvn.pl (akademicka tv naukowa) ale poza tym nie ma nic...:((
    Ale i tak sądzę że mam sporo za te (razem) 113,50zł miesięcznie.
    &TP chyba nigdy nie będzie w stanie być konkurencyjna w stosunku do innych firm zarówno pod względem cen jak i jakości usług...
    PS - zna ktoś jakieś inne adresy sptron czy programy za free gdzie mozna by np pooglądać teledyski czy pooglądać jakieś programy tv??
    jeśli tak to proszę o informacje

  • 0

    16. ~  2006-06-15 19:54:34  host: nat01.rtk.net.pl

    a, a dla poprawienia sobie nastroju polecam oglądnąć sobie film ze strony: http://film.onet.pl/zwiastuny/0,0,274,filmy.html, pt: "Łasice i borsuki" filmik trwa około 1godzine i 14 min - ale jest fajny:)) - i nie ma to jak niezależna produkcja - a nie taka tam komercyjna &TP o międzynarodowym kapitale która tylko ździera z naiwnych Polaków ile się da :((
    POzdrawiam

  • 0

    17. ~Elvis  2006-06-15 21:30:02  host: bhu188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehmmmmn - w jakiej kablówce masz takie ceny neta 4 mb/s na 320 kbit/s za 80 zł ?

  • 0

    18. ~waldek  2006-06-16 10:05:13  host: proxy10.os1.kn.pl

    Karol: Wiejski przyglupie. Gdzie tam ktos o kradziezy cos napisal. Znalazl sie legalny za dyche abonent.

  • 0

    19.  2006-06-16 14:48:32

    żenada. Poprostu żenada...wolę już nic nie mówić. Niech sobie to wsadzą. To ja dalej wolę swoją satkę ;)

  • 0

    20. ~  2006-06-16 19:07:32  host: aasx27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *17: sądząc po adresie to jest osiedlowa kablówka w Nowym Sączu podłączona przez Exatel'a.

Dodaj swoją opinię