Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wnioskuje o dopłatę

TP wnioskuje o dopłatę

sirmark 13 Sierpnia 2008 14:29

0 0

Telekomunikacji Polskiej złożyła wniosek do UKE o przyznanie dopłaty z tytułu świadczenia usługi powszechnej za 2007 r. w kwocie 219.189.611,75 zł.

W związku z wnioskiem, UKE prowadzi postępowanie mające na celu dokonanie weryfikacji, czy przedsiębiorca wyznaczony poniósł we wspomnianym okresie koszty, których uniknąłby gdyby nie miał obowiązku świadczenia usługi powszechnej i czy stanowią one uzasadnione obciążenie Spółki.




Od dnia 8 maja 2006 r. Telekomunikacja Polska jest przedsiębiorcą wyznaczonym przez Prezesa UKE do świadczenia usługi powszechnej na obszarze całego kraju (49 stref numeracyjnych). Zakres świadczonej usługi powszechnej obejmuje:
1) przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci w głównej lokalizacji abonenta z wyłączeniem sieci cyfrowej z integracją usług, zwanej "ISDN";
2) utrzymanie łącza abonenckiego z zakończeniem sieci, o którym mowa w pkt 1), w gotowości do świadczenia usług telekomunikacyjnych;
3) połączenia telefoniczne krajowe i międzynarodowe, w tym do sieci ruchomych, obejmujące także zapewnienie transmisji dla faksu oraz transmisji danych, w tym połączenia do sieci Internet;
4) udzielanie informacji o numerach telefonicznych oraz udostępnianie spisów abonentów;
5) świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych;
6) świadczenie usług telefonicznych za pomocą aparatów publicznych.

Zgodnie z art. 95 ustawy Prawo telekomunikacyjne przedsiębiorcy wyznaczonemu przysługuje dopłata do kosztów świadczenia usługi powszechnej, w przypadku ich nierentowności. Dopłatę ustala Prezes UKE w wysokości kosztu netto świadczenia usługi wchodzącej w skład usługi powszechnej i dotyczy tylko tych kosztów, których przedsiębiorca wyznaczony nie poniósłby, gdyby nie miał obowiązku świadczenia usługi powszechnej.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~janos84  2008-08-13 19:42:39  host: ip-89-174-118-18.multimo.gtsenergis.pl

    ciekawy wynik TP group a tak wg mnie to jakas sciema aby mowic propagande jak to zle FT jest w polsce ze musza doplacac jak tak to niech jutro sie pakuja i jada do domu:) poza tym nie dostalem ksiazki telefonicznej od TP mimo ze jestem ich klientem uslugi powszechnej:(

  • 0

    26. ~sprawdzacz  2008-08-13 19:44:12  host: admb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam nadzieje ze ten numer im nie przejdzie !!! sprawdznumer.pl

  • 0

    27. ~Gal  2008-08-13 19:47:10  host: 77-253-4-169.adsl.inetia.pl

    ukenamuniu - nadal jest to podatek, a nie darowizna.

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2008-08-13 19:51:48  host: 86-59-n1.aster.pl

    janos84: a odesłałeś ankietę, że zgadzasz się na umieszczenie Cię w spisie? Ja zwrotnie wysłałem tylko SMSy do swoich opów komórkowych. W TP nie potwierdziłem 2 numerów. Jeśli wielu ludkom nie chciało się chodzić na pocztę, to książka będzie chudziutka.

  • 0

    29.  2008-08-13 20:03:34

    ukenamuniu*** Ja nie dostalem nawet ankiety do wypelnienia, pomimo zem jest klient "byznesowy" i co? I ksiazki jak nie mialem, tak nie mam :]

  • 0

    30. ~XXX  2008-08-13 20:09:53  host: clk102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie przesadzacie z tymi książkami, kto do tego w ogóle zagląda, szkoda czasu. Każda porządna firma dba o swój wizerunek w sieci i można ją znaleźć. A co do osób indywidualnych wiadomo, że stacjonarny z czasem zniknie z rynku więc po co tracić czas i pieniądze na spis emerytów i rencistów, bo inni mają stacjonarny tylko dlatego żeby mieć neta.

  • 0

    31.  2008-08-13 20:14:47

    XXX niekoniecznie... Do mnie znajomi z USA i EU dzwonia na stacjonarke, bo maja taniej (a nie wszyscy maja dostep do Skype, ktory nie zawsze spisuje sie rewelacyjnie) Klienci tez dzwonia na stacjonarke, jesli im to odpowiada (bo niektorzy maja tanie pol. na st.) i maja przy tym pewnosc, ze jestem akurat w firmie.

  • 0

    32. ~  2008-08-13 20:22:53  host: aavw189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    XXX: Twój (o)sąd był zbyt radykalny jednak. Telewizja i Poczta jakoś egzystuje mimo rozkwitowi net-a. To drugie dzięki allegro po części. Stacjonarny nie zniknie tak szybko czego życzę i Poczcie, choć co do tej drugiej to chciałbym żeby była bardziej sumienna w dostarczaniu przesyłek. PS: Ty też będziesz kiedyś emerytem. Starość to niekiedy samotność - miło jak ktoś zadzwoni. Kontakt może znaleźć za pomocą książki telefonicznej na przykład. Pozdr

  • 0

    33. ~janos84  2008-08-13 21:21:21  host: ip-89-174-118-18.multimo.gtsenergis.pl

    tak odeslalem i bede w bazie:)

  • 0

    34. ~niepełnosprawny  2008-08-14 01:45:17  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Internet mam z lokalnej firmy za 40 zł. telefon od Mobilkinga. Pamiętam te czasy jak surfowałem po necie z zegarkiem w ręku a TPsa mnie co miesiąc łupiła na kwoty ponad 200 zł.

  • 0

    35. ~:))  2008-08-14 10:24:15  host: chello089076161248.chello.pl

    MZ - niezbyt interesują mnie firmy, a co to za problem umieścić bazę danych w internecie - oprócz tego oczywiście, że za usługę przez telefon można więcej złupić? Tylko jaka to jest powszechna usługa w takim przypadku?

  • 0

    36. ~Chrome_TP  2008-08-14 10:34:38  host: 212.160.172.70

    Problem dotyczy natury ochrony danych osobowych, a konkretnie teraz potrzeby zgody abonenta zanim tam go umieszczą + parę innych rzeczy.

  • 0

    37. ~kwistas  2008-08-14 13:26:02  host: w3cache.wignet.pl

    Maja prawo starać się o dopłatę. Proste chyba.

  • 0

    38. ~maciej  2008-08-14 14:41:05  host: 86-98-n1.aster.pl

    Wszystko proste ale ja juz starciłem zaufanie do TP.Chyba czas zmeinic na innego operatora chyba bedzie to Netia.

  • 0

    39.  2008-08-14 15:52:37

    A propos ksiżek telefonicznych - właśnie mi dostarczono książkę anonentów z mojeje strefy numeracyjnej... Obiektywnie twierdzę - nie ma sensu wydawać książek telefonicznych ;-) To co wszyscy kochają - chronić swoje dane osobowe - doprowadziło do tego, że w ksiąze, jeśli jest 10% numerów w stosunku do poprzedniej, to góra ;-) Życzę powodzenia w wyszukiwaniu informacji o abonentach. Oczywiście za złe będziemy mieć tym wszystkim dupkom, którzy ich nie podali...

  • 0

    40. ~ukenamuniu  2008-08-14 23:09:55  host: 86-59-n1.aster.pl

    wlo: mów mi dupek, bo nie odesłałem kwitu ze zgodą. Czekam kiedy moje dane zostaną opublikowane, złożę donos i będzie następna kara dla TP. Zastąpię Redaktora Telepolis i wkleję skróty ze strony UKE: "Prezes UKE nałożył na TP S.A. karę pieniężną w wysokości 50.000 zł za naruszenie przepisów Pt określających zasady dozwolonego przetwarzania danych abonenta. W wyniku przeprowadzonego przez UKE postępowania administracyjnego ustalono, iż TP S.A. bezprawnie przetwarzała dane abonenta objęte tajemnicą telekomunikacyjną. Przetwarzanie to dotyczyło następujących danych: imienia i nazwiska abonenta oraz adresu zamieszkania i zostało dokonane poprzez zamieszczenie tych danych (udostępnienie ich publicznie) w spisach abonentów. Przetwarzanie to nastąpiło jednocześnie z naruszeniem art. 169 ust. 3 Pt, tj. bez uzyskania zgody abonenta na to przetwarzanie.

  • 0

    41. ~gonzo  2008-08-15 23:20:02  host: aaxu66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech się starają o dopłatę. jestem za. jeśli wydadzą ją na rozwijanie infrastruktury, to jak najbardziej poprawne postępowanie. byleby nie wydali tej kasy na swoją nową siedzibę główną, która jak wiadomo kasy zabierze dość dużo. infra, przede wszystkim infra, bo czasem mam wrażenie, że tylko netia się dziś tym zajmuje.

  • 0

    42.  2008-08-16 16:42:23

    ~ukenamuniu - no ja też ie wysyłałem ostatnio, ale dlatego, że już kilka lat temu wyrażałem zgodę na umiwszczenie... Święci byłem przekonany, że wystarczy raz zgodę wyrazić... Ciekawe, że najczęściej kiedy się wyrazi zgodę, usilnie i kilkakrotnie trzeba żądać usunięcia danych (mogę podać przykłady firm, w przypadku których dopiero pismo z wyraźnym zagrożeniem sądowym pozwem skutkowało) - tu odwrotnie ;-) Nasuwa się pytanie - czy za każdym razem będziemy musieli podawać te dane?

  • 0

    43. ~ech  2008-08-16 17:09:20  host: 78-2-182-50.adsl.net.t-com.hr

    doplaty nie bedzie (nawet jak bylaby sluszna) bo oznaczaloby to powalenie wszelkich opow alternatywnych, na co pani prezes raczej nie pozwoli i jakiegos kruczka znajdzie. Ostatecznie przeciez zawsze moze powiedziec ze czuje ze TP dziala nieefektywnie i sie nie nalezy. A takie przekonanie jak wiemy ma wyzsza moc sprawcza niz ustawa.

  • 0

    44. ~ukenamuniu  2008-08-16 20:36:15  host: 86-59-n1.aster.pl

    ech: o jakim powaleniu mówisz? Wpłatą na konto UKE mogą być objęci jedynie przedsiębiocy o przychodzie przekraczającym 4 mln rocznie. Wpłata nie może przekraczać 1% przychodu. Ale jak pisałem wcześniej rozporządzenie ws dopłaty jest tak napisane, że dopłata do kosztu netto i tak się TP nie należy. Brawo Bożenka!

Dodaj swoją opinię